www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
zpátky

Ubytování v Africe -kategorie a popis

Tak jak se vyvíjí turismus v Africe, tak se i rozšiřují možnosti ubytování. Jaký je mezi nimi rozdíl -např. mezi lodge a bush camp, tented camp nebo mobilní safari. Jak si vybrat.. Příklady uvádíme na Zambii. Výběr ubytování může ovlivnit kvalitu vaší zkušenosti. Možností je nepřeberně, až po sofistikované safari domy s moderními technologiemi od nejjednodušších tábořišť.

Pro ilustraci uvádíme několik možností.
LODGE - hotel v buši, obvykle otevřeno celoročně ,organizované safari aktivity, obvykle auto sdílené s dalšími hosty, lodge má větší vybavení než kemp. Jsou to pevné stavby ,mají recepci ,jídelnu, pokoje a další budovy, někdy s klimatizací. Někdy jsou oplocené. Spí se v pevných chatách nebo pokojích s dveřmi a zasklenými okny, postele jsou komfortní hotelové, koupelny jsou plně vybavené, obvykle velmi atraktivní a luxusní. restaurace stylové, v pevné budově se servisem a ochranou proti hmyzu, s barem. Malé lodge mají velký stůl, větší jednotlivé stoly. Další vybavení lodge-krb, knihovna, Wi-fi, bazén, zahrada, masáže, tělocvična ,obchod, pokojová služba. Proud obvykle 24 hodin. Tento typ ubytování se spíše hodí pro začátečníky, kteří chtějí mít klid a žádné obavy.

Cena obvykle zahrnuje plnou penzi a aktivity. Příklad v Zambii -Mfuve Lodge South Luangwa NP.


TENTED CAMP - stany místo pokojů,otevřeny jen v obdoí sucha nebo celoročně,organizvané sfarai aktivity sdílené s dalšími hosty, polootevřené stavby s přírodní ventilací, větší kontakt s přírodou, safari stany jsou obvykle na dřevěných platformách s terasou a střechou, některé kempy mají stavby.Postaveny jsou z kombinace celty a dalších materiálů-kameny, cihly, beton ,sklo, dřevo, rákosí, trávy, někdy jsou oploceny, spí se v pohodlných safari stanech s dveřmi a okny nebo zatahovacími průzory. Postele jsou hotelového typu,koupelna je vybavená s vanou nebo sprchou, splachovací toaletou, restaurace obvykle otevřená, malé kempy mají jeden stůl, větší více stolů oddělených .K dispozici je ohniště, knihovna, Wi-fi, bazén, zahrada, spa, obchod. Proud obvykle 24 hodin na recepci, cena zahrnuje plnou penzi a aktivity s průvodcem. ( Chiawa camp, Lower Zambezi NP) Není nic lepšího než spát v tomto typu ubytování, cítíte přírodu blízko a slyšíte všechny zvuky, výbava tented campu je komfortní.

BUSH CAMP - intimní ,v souladu s přírodou, otevřen obvykle jen několik měsíců v roce .organizované safari s ostatními hosty. často je to satelit lodge nebo tented campu, s podobným standardem, jsou to otevřené budovy, často na dřevěných platformách s terasou a střechou. Vše je postaveno z přírodních materiálů, nikdy nejsou oploceny, jednoduché, ale pohodlné stany nebo ze dřeva či rákosí. Postele pohodlné hotelové, koupelna v pokoji, sprcha a ekologická toaleta ,obvykle rustikální ,ale atraktivní.Restaurace otevřená,bar, jeden stůl-sdílí se s manažerem kempu nebo průvodcem, výbava minimální -ohniště, miniknihovna,solární energie nebo dieslová centrála, všude baterky, plná penze aktivity jsou zahrnuty v ceně. ( Mwaleshi Camp, North Luangwa NP), takto jste nejblíže k přírodě a nejvíce si užijete divokou přírodu.

FLY CAMP -dobrodružný, blízko k přírodě ,jen v období sucha,používán ad hoc- Sleepouts -noci v divočině,to zařizuje lodge nebo kemp, mobilní safari několika denní v odlehlých oblastech, divoké kempování -nezávislé dobrodružství, personál postaví stany a ostatní před vaším příjezdem, vše se sbalí po vašem odjezdu, spí se v jednoduchých stanech nebo pod moskytiérou pod hvězdami na zemi nebo na střeše auta, sprcha z kýble a sdílná nádoba na vodu, neformální jídla, často na grilu, venku na ohni, žádné stálé vybavení, jen průvodci vybudují ohniště, světlo z baterky a lampiček, omezená možnost nabíjení. Divoké kempování -majitel pozemku může očekávat malý poplatek, ( Retourn to the Wild Sleepout - South Luangwa NP), pěší safari s průvodcem s přenocováním v buši, tak se stáváte součástí přírody.

SELF CATERING CAMP- víceúčelový, neformální, za dobré ceny, otevřen podle polohy i celoročně, vhodný pro nezávislé cestovatele batůžkáře, většinou jsou pod správou národních parků, místních komunit nebo soukromé, nejjednodušší místa mají jen toalety a sdílené sprchy, některé mají i chatky pro hosty, kombinace moderních materiálů a přírodních, někdy oplocené, spíte ve svém stanu nebo chatce nebo na střeše auta, Kempování, chatky s postelemi ,sdílené koupelny, chatky sdílené nebo vlastní příslušenství, vaří se venku, většinou si musíte přivést vše vlastní, včetně vody, některá místa mají místo na grilování, kuchyni, bar a restauraci, kempy mají odlišné vybavení od žádného až po bazén, Wi-Fi, knihovnu a zahradu. Elektřina podle místa, buď žádná nebo 24 hodin, cena zahrnuje kempování nebo chatku se snídaní ( Kasabushi Camp Kafue NP), pro nezávislé cestovatelé s autem 4x4,levná varianta.

PRIVATE HOUSE - safari vila jen pro vás, obvykle otevřeno celoročně, aktivity .safari pouze pro vás, obvykle pevná budova nebo budovy jako mini lodge kombinace moderních a přírodních materiálů, oploceno někdy, pevné pokoje s dveřmi a zasklenými okny nebo závěsy, postele komfortní, koupelny luxusní, restaurace v pevoé budově. domy mají obvykle svého privátního kuchaře, výbava se liší od ohniště, po knihovnu, bazén, zahradu a vše ostatní co má lodge, proud 24 hodin denně v celém domě, cena zahrnuje plnou penzi a aktivity ( Luangwa Safari House, South Luangwa NP) - výborná volba pro rodiny nebo malé skupiny.


Lodge se snaží najít rovnováhu mezi luxusem a autenticitou, aby lodge přinášely prospěch místní komunitě, divoké přírodě a okolním habitatům. Všechny lodge se snaží být v poslední době ekologické ,používat solární ekologii, zpracovávat ekologicky zbytky a odpad a přispívat místním komunitám. Majitelé lodgí si uvědomují svou dlouhodobou odpovědnost za prostředí, ve kterém se lodge nacházejí.

24hodin v lodge -typický rytmus
5.30 budíček,káva a piškoty
6.00 lehká snídaně a pak výjezd na ranní safari
10.30 návrat do lodge ,vydatná snídaně nebo snídaně v buši a pak nárat do lodge
11.00 svačina v kempu a pak siesta, odpočinek v pokoji nebo u bazénu
15.30 -15.00 teatime a pak výjezd na odpolední safari
19.30 se obvykle auta vrací do lodge nebo jízdu prodlouží do tmy
20.00 drink před večeří u ohně a večeře
21.00 někdy máte možnost jet na noční safari nebo sedět u ohně s náppjem

V jednotlivých lodgích se může tento rozvrh lišit. Vést kemp není jednoduché, často neoceněná práce, ale přináší zaměstnání mnoha lidem ,kteří se starají o to ,aby vše fungovalo a živí tak i své velké rodiny. Obvykle na jednoho hosta připadají až tři lidi z personálu. Personál je velmi rád ,když se může učit nové věci od klientů.

Novým trendem je také tzv. sleeping out ... postel pod nebey na vysokých platformách, Např. v Loisaba-Keňa, Elephant´s Eye-Zimbabwe,Nkwichi - Lake Malawi, Little Kulala - Namibie

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz