www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Sao Tome a Principe

Demokratickou republiku Sao Tome a Principe tvoří dva ostrovy, které jsou součástí pásma vyhaslých sopek a oba dva ostrovy jsou hornaté. Leží v Guinejském zálivu, západně od Gabonu.
Illa de Sao Tomé je ostrov dlouhý 50 km a 32 km široký a je hornatější, jeho vrcholky dosahují výšky 2.024 m. Principe je menší - asi 30 km dlouhý a 6 km široký ostrov. Hlavní město je Sao Tomé, další větší města jsou Neves a Santa Cruz na ostrově Sao Tomé a Santo Antonio na ostrově Principe.
Chcete-li mít příjemnou dovolenou, objevit zcela odlišný ostrovní svět a magický afro-portugalský vliv, navštivte tuto zemi. I přes svou izolaci, ostrovy nabízí určitý komfort. Sao Tomé je tvořen tropickým rájem podobným jižnímu Pacifiku. Atmosféra zde je uvolněná, ideální místo na užívání si slunce, moře a fantastické původní vegetace. Není to jen o odpočinku je tu i mnoho na prozkoumání.

10 důvodů proč navštívit Sao Tomé a Principe:
1. Prázdné bílé pláže
2. Pozorování 135 druhů ptáků
3. Pozorování delfínů a velryb v určitou roční dobu
4. Hells Mouth (Boca del Inferno) - přírodní úkaz, kdy si vlny najdou svou cestu v úzké proláklině, která končí jeskyní a ta
má díru ve stropě, voda je pak vytlačena nahoru dírou a vytváří vodopády, které vystřelují do vzduchu.
5. Sportovní rybaření v Atlantickém oceánu
6. Portugalské plantážnické domy a jejich koloniální minulost
7. Muzeum San Sebastian, stará pevnost, kde jsou sbírky náboženských uměleckých předmětů a artefakty z koloniální
doby.
8. Potápění je výborné na ostrově Bom Bom Island
9. Vulkanický vrchol na Sao Tomé, výstup od moře do výšky 2.024 m na starou sopku.
10. Praia Jalé - pláž, kde lze pozorovat velké mořské želvy.

 

Svatý Tomáš a Principe

Principe je malý ostrov v Guinejském zálivu s vysokými vrcholky, hustými deštnými pralesy a bílými plážemi. Dříve zde přebývali piráti ,otroci a kakaoví baroni, dnes se změnil ostrov na ukázkový model ochrany africké přírody.

 

Kam lze cestovat - Afrika 19.07.2021

Zde se budeme snažit vám aktualizovat informace, kam a za jakých podmínek lze do Afriky cestovat. Informace budeme aktualizovat každý týden. Další informace najdete na stránkách MZV. Uvedené informace se mění a nemůžeme za ně brát zodpovědnost, proto je třeba vždy prověřit před cestou, informace se mění každý den a někdy jsou i odlišné. Doporučujeme sledovat i stránky MZV, Veškeré informace ještě ověřujeme i u naši lokálních partnerů v jednotlivých zemích. V odkaze aktuální informace, které se mění každý den. V oddíle ke stažení jsou aktuální tabulky.

 

Afrika a místa, která navštívit v budoucnu

Nároční klienti vyhledávají stále jiné aktivity, někteří dávají přednost pěším safari ,jiní na koních nebo vyhledávají idylické resorty bez lidí. Poptávka po stále odlehlejších destinacích stoupá, vše však záleží na bezpečnostní situaci a také na tom, jak se jednotlivé země budou starat o ochranu životního prostředí, zlepšení infrastruktury a sladění turismu s místními komunitami. Zde uvádíme dvacet destinací budoucnosti.

COVID -19 Afrika

Národní parky Sao Tome a Principe

všechny informace
 
 
 
Sao Tome a Principe

Oficiální název: Demokratická republika Svatý Tomáš a Princův ostrov
Hlavní město: Sao Tome
Rozloha: 1.001 km2
Počet obyvatel: 187.356 (2012)
Oficiální jazyk: Portugalština
Státní zřízení: republika
Hlavní náboženství: Katolíci 81%, Protestanti
Čas: SEČ 0
Měna: Dobra (STD)

 
napište nám své zážitky
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz