www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Aktuality

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Namibie - víza na letišti po příletu

Není třeba žádat o jednovstupné vízum do Namibie předem, lze jej získat na letišti ve Windhoeku za poplatek 1200 NAD. Od 1.4.2021 platí nové ceny pro vstupy do NP v Namibii, Např. Etosha 100 NAD na osobu ( 60 NAD vstup + 40 NAD conservation fee). Děti do 16 let vstup neplatí.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Permity na gorily ve Rwandě

Od 6.5.2017 vzrostla cena permitu na gorily ze 750 USD na 1.500 USD.

 

Keňa -25 důvodů proč navštívit tuto zemi

Vybrali jsme pro Vás 25 důvodů, a více, proč navštívit Keňu a nezůstávat pouze na plážích, Keňa může nabídnout mnohem více, Také jsou tu méně navštěvované parky, které stojí za návštěvu.

 

Ebola v Západní Africe

Ebola v Západní Africe je na ústupu a očekává se, že do několika měsíců bude epidemie zcela zvládnuta. Již v roce 2013 byly v Západní Africe zaznamenány první případy eboly v Západní Africe. Epidemie se rozšířila z Guiney do Libérie, Sierra Leone a Nigérie. V současné době Světová zdravotnická organizace přijala opatření, aby se tato nemoc dále nerozšiřovala. Tato místa nejsou většinou cílovou destinací turistů. Podrobnější info můžete získat na: http://who.int/csr/don/2014_08_04_ebola/en/

 

Nejoblíbenější destinace

K neojoblíbenějším destinacím Afriky letošního roku patří: Namibie, Jihoafrická republika, Botswana, Zimbabwe, Tanzánie, Uganda. V odkazech najdete ukázky nejprodávanějších cest.

 

Očkování proti žluté zimnici - Zambie

Od 1.10.2011 bylo nutné při vstupu do Jihoafrické republiky ze Zambie mít očkování proti žluté zimnici. V roce 2016 bylo toto nařízení zrušeno.

 

Zprávy ze Zambie

Od 21.12.2016 opět platí KAZA - UNIVISA pro přechod hranic mezi Zambií a Zimbabwe, jejichž platnost byla po delší dobu zrušena. Nyní tedy opět lze cestovat ze Zambie do Zimbabwe a opačně na jedno KAZA - UNIVISA, jehož cena je 50 USD a platí se na místě. V Zambii nelze více používat k placení USD, jako tomu bylo dříve. Safari placené předem ze zahraničí může být placeno v USD, také vstupní vízum 50 USD, ale po přechodu imigračního oddělení - se smí používat pouze místní měna Kwacha - kurs je velmi nestálý vůči USD a mění se každý den, je třeba s tím počítat - např. odletová taxa 58.000 Kwacha byla 11 USD nyní je už 13 USD. Jakmile jste v Zambii lze platit pouze místní měnou Kwacha a USD se nepřijímají. Směnu nutno provést po příletu, Kwacha nelze koupit mimo Zambii. Je třeba mít USD vydané po roce 2004. Je dobré upozornit vaši banku, že platební kartu budete používat v Zambii, většina karet je v Zambii přijímána. Toto info je z 18.7.2012. situace se může průběžně měnit.

 

Zprávy z Tanzánie

Podle posledních zpráv žije v Tanzánii nejvíce lvů , odhad je mezi 14.000 -15.000 jedinců, i díky tomu, že je zde více než 300.000 km2 chráněného území a zvířata tak nejsou rušena místním obyvatelstvem. Od 1.7.2013 se zvyšují vstupy do parků v Tanzánii: od 10 USD na osobu, také se zvyšují odletové taxy mezinárodní na 40 USD a domácí na 10.000 TSHS cca 6.5 USD

 

Zprávy z Keni

Od pondělí 8.3 musí občané ČR absolvovat po příletu do Keni na vlastní náklady 14 denní karanténu ve vládou určených ubytovacích zařízeních (seznam zařízení je možné obdržet na info@kmpdc.go.ke) Občané ČR se musí nově prokázat na letišti před odletem do Keni negativním PCR certifikátem (ne starším než 72 hodin) a rezervací ke karanténě určeném ubytovacim zařízení. Od 1.1. 2021 je povinnost cestujících do Keni zažádat si předem o víza on-line a rovněž je i uhradit přes on-line systém. Zde najdete návod, jak o víza zažádat: https://immigration.ecitizen.go.ke/index.php?id=5 Víza však lze získat i po příletu na letišti za 50 USD / USD vydané po roce 2006. Vstup do rezervace Masai Mara je možný pouze s tzv. Smart Card, to platí pro všechny návštěvníky. Vláda i majitelé hotelů se snaží zabránit prodavačům na pláži,aby neobtěžovali turisty, s tímto jevem se setkávají skoro všichni návštěvníci pobřežních resortů v Keni. Cena víz do Keni je do 1.7.2011 dočasně snížena na 25,- USD. Od 1.7. 2011 se ceny víz opět zvyšují na 50 USD. Zvedají se také ceny vstupů do parků. Např. Samburu - vstup je nyní 60 USD, od 1.7.2011 to je 70 USD na osobu. V národním parku Nairobi byl otevřen první stanový tábor, kde se dá přenocovat jen 35 minut od letiště, i zde se dělají vyjížďky za zvířaty, pěší vycházky do Kisembe Valley. Světová banka přislíbila Keni 25 miliard KHS na rekontrukci a modernizaci letiště v Mombase.

 

Zprávy ze Zanzibaru

13.8.2010 Byla otevřena a rozšířena runway na letišti na Zanzibaru, která umožní přistávání větších letadel, také byla ohlášena změna jména letiště z Kisauni na Abeid Karume International Airport, na počest prvního prezidenta Zanzibaru. Rošíření letiště umožní větší příliv turistů na ostrov.

 

Zprávy z Gabonu

President Ali Bongo nechal spálit 4.825 kg nelegální slonoviny, aby tak dal jasný signál do světa v boji proti pytláctví a těm, kdo obchodují se slonovinou. Bohužel nedošlo k dohodě mezi místní vládou a leteckou společností a všechny aktivity nejlepšího gabonského tour operátora Africa´s Eden byly pozastaveny. Veškeré vložené investice na záchranu parku Loango NP propadly a je to velká ztráta pro ekoturistiku. Loango Lodge se uzavírá. Všechny gabonské letecké společnosti jsou na černé listině EU, avšak místní autority odmítly prodloužit licenci na leteckou dopravu holandskému investorovi, takže tím se stává Loango Lodge nepřístupnou.

 

Tanzánie

Důležité upozornění - v Tanzánii se přijímají pouze bankovky USD vydané po roce 2006. Nejlepším obdobím pro výstup na Kilimanjaro je leden, únor a září. Výstup na Kilimanjaro je pro každého nezapomenutelným zážitkem.

 

Pláže JAR oceněné modrou vlajkou

I v JAR najdete pláže, které získaly prestižní ocenění Modré vlajky nejlepších pláží. Zde je seznam:

 

Zprávy z Rwandy

Rwanda od ledna 2023 dramaticky snižuje ceny permitů na gorily z 1500 USD na 500 USD, aby přilákala do země. více turistů. Od 1.1.2015 se zvyšují ceny permitů na gorily na 1500 USD. Denně se vydává pouze 80 permitů. 10 % z ceny permitů jde na podporu farmářů a vesničanů, výstavbu škol a nemocnic. President Paul Kagame nedávno podepsal zákon, který omezuje výrobu, používání, dovoz a prodej plastových pytlů ve Rwandě, opatření je velmi přísné a při jeho nedodržování se lze dostat do vězení na 6-12 měsíců.

 

Zprávy z Ugandy

Od. 1.7.2024 se zvyšují. ceny permitů na. gorily na 800USD. Od 1.7.2020 se zvyšují ceny permitů na gorily na 700 USD. Od 1.1.2014 se zvyšují ceny za permity na gorily na 600 USD na osobu, zároveň se také v zemi zavádí DPH na služby v cestovním ruchu. Uganda byla vyhlášena Lonely planet destinací roku 2012. UWA mění své tarify vstupů do parků a permitů od července 2011. Vstupy do parků z původních 30 USD se zvyšují na 35 USD. Permity na šimpanzy v Kibale cena se zvyšuje z 90 USD na 150 USD. Plavba lodí na Kazinga Channel v NP Queen Elizabeth a v NP Murchison falls - cena se mění z 15 USD na 25 USD na osobu.

 

Zprávy z Kamerunu

Situace v západní části Kamerunu je stále velmi neklidná a nedoporučuje se sem nyní cestovat. 7.10.2019 Ochránci přírody objevili v jihovýchodním Kamerunu více než 1000 kg ilegálně ulovených zvířat a zajali 15 pytláků, mezi nimi byl i místní úředník a 3 notoricky známí pytláci slonů. Operace trvala více než týden a byli do ní zapojeni i vojáci a rangeři.

 

Amfora navštívila Keňu

Posledním zájezdem klubu celebrit Amfora byla Keňa. Tato cesta byla uspořádána ve spolupráci naší Ambasády v Keni a CK Stella. Velice úspěšné cesty se zúčastnilo mnoho celebrit - Helena Vondráčková, Peter Nagy, Vašo Patejdl, Sagvan Tofi, Lešek Semelka, Josef Dvořák, Vladimír Čech, Petr Salava, Pavel Zuna, Jan Čenský a mnoho dalších známých osobností showbusinessu a fotbalu.

 

Pytláctví v JAR, v Africe

V roce 2014 bylo upytlačeno v JAR 1215 kusů nosorožců, tento počet je velice alarmující a vzniká mnoho inciativ na ochranu těchto zvířat, aby se tato zvířata zachránila. Asi 60% nosorožců bylo upytlačeno v Krugerově NP - průměrně asi 13 kusů týdně. V parku operuje asi 12 -16 gangů pytláků, nejlukrativnější trh je Vietnam (1 kg rohu stojí asi 65.000 USD). Některé soukromé rezervace začaly hlídat buš v noci drony s tepelnými censory. V lednu zadržela policie 11 podezřelých z lovu nosorožců. Všichni ilegálně lovili v národních parcích a obchodovali s rohy nosorožců, také nezákonně drželi zbraně. Populace nosorožců je pod stále větším tlakem pytláků, předpokládá se, že v roce 2008 bylo zabito asi 100 kusů kvůli rohům, asi 36 jich bylo upytlačeno v SAN parcích (v roce 2007 - 13kusů). V roce 2012 bylo v JAR zabito pytláky 668 nosorožců kvůli rohům, 2011 - 448. Počet upytlačených nosorožců každoročně stoupá.

 

Zprávy z Botswany

Od 5.12.2012 všechny děti mladší 16 let cestující s rodiči musí mít nejen svůj vlastní pas, ale i ověřený rodný list. Děti do 16 let cestující bez vlastních rodičů musí mít navíc tento rodný list doplněný apostylou. Vstupy do národních parků v Botswaně nelze platit při vstupu do parku na bráně. Platba musí být provedena předem a je třeba se prokázat platným originálem voucheru nebo potvrzením o platbě a také mít potvrzení o zaplacení kempů. Tuto službu zajišťujeme.

 

Aktuální stav silnic v Namibii

Pro ty, kdo se vydávají do Namibie po vlastní ose, přinášíme tyto důležité zprávy. Aktuální stav silnic můžete sledovat na níže uvedeném odkaze.

 

Zprávy z Namibie

Podle poslední zprávy z Namibie - z NTB - Namibia Tourism Board - se při kontrole všichni musí prokázat potvrzením rezervací ubytování v Namibii (vouchery), i pokud jedou turisté po vlastní ose. NTB spolupracuje s místní policií a pokud turisté nebudou mít potvrzení (voucher na ubytování), hrozí jim pokuty. V případě tzv. průvodců, kteří nemají pracovní povolení v Namibii - hrozí i vyhoštění ze země. V tomto ohledu jsou jak místní policie, tak NTB velmi přísní. Toto nařízení platí od 1.7.2010. Od srpna 2015 se na bráně NP Etosha skenují pasy a ten kdo přijede k bráně po zavírací době,již nebude moci park opustit , hrozí vysoké pokuty i uvěznění.

 

Jihoafrická republika za fantastickou cenu

Můžeme nabídnout vynikající ceny letenek do Jihoafrické republiky (s taxami cca max.16.000 CZK) a pozemní aranžmá dle Vašich požadavků a rozpočtu. Využijte tuto výbornou nabídku do JAR na 14 dní již do ceny max. 50.000 CZK na osobu v luxusním ubytování, týdenní pobyt v Kapském Městě do 30.000 CZK (včetně letenky, tax, ubytování, výletů).

 

Novinky z Jihoafrické republiky

Od 11.11.2019 byla zrušena povinnost mít oveřený překlad rodného listu cestujících dětí do 18 let. Od 1.4.2018 se zvyšuje v JAR DPH ze 14% na 15%.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Zprávy z Malawi

Malawi zatím představuje neobjevenou destinaci, která může turistům mnoho nabídnout. V zemi se rozvíjí infratsruktura jak na plážích tak v národních parcích. Malawi je stále opravdová Afrika a může nabídnout kromě jezera, divoká zvířata, krásnou krajinu a setkání s lidmi. V Malawi otevřeli novou přistávací dráhu v Monkey bay, což umožní lepší spojení z Lilongwe na Cape Maclear a také na Mumba Island, Danforth a Pumulani.

 

Zprávy ze Zimbabwe

Od 21.12.2016 opět platí KAZA - UNIVISA pro přechod hranic mezi Zambií a Zimbabwe, jejichž platnost byla po delší dobu zrušena. Nyní tedy opět lze cestovat ze Zambie do Zimbabwe a opačně na jedno KAZA - UNIVISA, jehož cena je 50 USD a platí se na místě. V poslední době / jaro 2016/ se Zimbabwe potýká s nedostatkem hotovosti, proto prosím počítejte s tím, že si nelze všude vyzvednout peníze z bankomatu a vezměte si s sebou dostatek hotovosti. Od 1.2.2012 zavádí Zimbabwe novou odletovou taxu - pro domácí lety je to 15 USD, pro mezinárodní lety 50 USD na osobu. Oficiální měna Zimbabwe je od roku 2010 americký dolar. Místní měna byla zrušena. Některé mezinárodní hotely začaly již v roce 2011 přijímat kreditní karty. Rovněž i pohonné hmoty jsou k dispozici a tak se lze vydat do Zimbabwe i po vlastní ose. Mezinárodní půjčovny aut také již v Zimbabwe fungují. Situace v Zimbabwe se již uklidnila, je to krásná země a určitě si zaslouží návštěvu. Do naší nabídky jsme zařadili zájezdy po Zimbabwe s danými termíny. K dispozici jsou již i pohonné hmoty a platit lze všude USD. Oficiálně byla zimbabwská měna zrušena jako platební prostředek a zimbabwské dolary s desítkami nul jsou již pouze atraktivním suvenýrem pro turisty. Dají se také používat jihoafrické randy. Zimbabwe se opět vrací na turistické mapy, obchody jsou již plné zboží a lze si koupit i pohonné hmoty, V dubnu 2009 celá ekonomika přešla na USD to přineslo i do obchodů luxusní zboží, hotely a lodge zázračně přežily těžké období a v nabídce jsou hotely od 3* až po nejluxusnější 5*. I když bylo napácháno mnoho škod pytlačením na divoké zvěři, parky jsou dobře vedeny a zvířata se sem vracejí, je zde možno vidět i Velkou pětku. Proto jsou tedy všichni turisté do Zimbabwe nyní vítáni /listopad 2009/. Vedení národních parků začalo odebírat rohy nosorožcům v NP Hwange, aby se zabránilo pytláctví. Nosorožci také budou označkováni propíchnutím ucha pro identifikaci. Odstraňování rohů u nosorožců bude prováděno také na jiných místech.

 

Parky v JAR

Nové získání pozemků rozšířilo rozlohu dvou národních parků v Severní provincii. Rozšířen byl park Namaqua National park, takže je nyní spojen s pobřežím. V této oblasti žije nejmenší želva na světě a je tu bohatá flóra. Do Tankwa Karoo byl nedávno připojen částečně i říční systém řeky Tankwa a pohoří Roggeveld. Greater St. Lucia Wetland park dostal nové jméno iSimangaliso Wetland park 11.3.2007, nové jméno znamená zázrak v Zulu, jezero St.Lucia jméno nemění. 14.8.2008 oslavila Stolová hora 10 let výročí od doby, kdy byla v roce 1998 vyhlášena národním parkem.

 

Zprávy z Eritrey

Poprvé po 20 lety, byly obnoveny lety Etiopian Airlines do Asmary a válka mezi Etiopií a Eritreou byla ukončena v červenci 2018.

 

Zprávy z Libye

V Libyi jsou nejlepší románské památky v severní Africe. Tripoli je zajímavé a jsou tu hroby jihoafrických vojáků z 2.světové války od bitvy u Tobruku. Je však složité sem jezdit samostatně, je velmi drahé pronajmout si auto a musíte být pod dozorem státního tour operátora a turistické policie. Rozhodně se zde nesmí pít žádný alkohol.

 

Zprávy ze Senegalu

Přátelská země, kde se dobře cestuje a je tu dobrá hudba. Dakar se stal obchodním centrem Západní Afriky, je to velmi francouzská kosmopolitní země, pláže jsou tu dobré a je to dobré výchozí místo pro cestu do Mali. Země Dogonů a Timbuktu - zde jezdí ještě starý francouzský vlak mezi Dakarem a Bamakem - hlavním městem Mali. St.Louis, bývalé hlavní město u hranice s Mauretánií, je velmi pestrobarevné.

 

Vstupní formality - Keňa

Od 4.1.2024. se ruší víza do Keni a platí ETA on-line. https://www.etakenya.go.ke/en Od 1.1. 2021 je povinnost cestujících do Keni zažádat si předem o víza on-line a rovněž je i uhradit přes on-line systém. Od 1.2.2016 děti do 16 let nepotřebují víza. Zde najdete návod, jak o víza zažádat: www.evisa.go.ke Vyřízení víz , může trvat i 7 pracovních dní.

 

Vstupní formality - JAR

Od 11.11.2019 byla zrušena povinnost mít přeložený rodný list dítěte do 18 let, které cestuje s rodiči.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz