www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa
Národní parky a rezervace
Praktické informace na cestu
Podnebí a přírodní poměry
Vstupní formality
Víte, že ...?
Letenky
Aktuality - Afrika
Provincie, města
Obchod a hospodářství
Dějiny a lidé
Doprava
Fauna a flóra, příroda
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa a období v Africe
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Tanzánie

Zajímavosti z Afriky

Důležité upozornění - v Tanzánii se přijímají pouze bankovky USD vydané po roce 2004.

Nejlepším obdobím pro výstup na Kilimanjaro je leden, únor a září. Výstup na Kilimanjaro je pro každého nezapomenutelným zážitkem.

Kilombero Valley - 400.000 ha místa Ramsar v jižní Tanzánii bylo zabráno pastevci, do 90.let minulého století zde žilo velké množství lvů, bůvolů asi 30.000 a puku 60.000 (75% cekové populace na světě). Od roku sem pastevci začali zahánět svá stáda a veškerá divoká zvířata zmizela.

Kilimanjaro dosahuje výšky skoro 6.000 metrů, je to stydlivá hora, často se halící do závoje, její jméno znamená - kilima - kopec nebo malá hora a njaro - mistní lidé. Její stín padá odpoledne za hranice Keni. Sousední hora Mount Meru leží od Kilimanjara 70 km na západ, Za jasných dní jsou vidět oba vrcholky, které shlížejí na prašnou savanu s termitišti. Místní Masajové neuznávají hranice, stejně jako divoká zvířata, jejich pohyb se řídí podle počasí, putují od boma k boma a hledají pastviny pro svá stáda. Zde pod Kilimanjarem se nebo stýká se zemí.

Nejznámějším jedinečným drahokamem Tanzánie je tanzanit - drahokam, který se nachází pouze na úpatí Kilimanjara, je vysoce ceněný a vyrábějí se z něj krásné šperky.

Podvodní pokoj
je ukotven 250 metrů od ostrova Pemba, tento soukromý plovoucí ostrov je hotelovým pokojem jako ze snu. Výhled je tu na širý oceán, ložnice se nachází 4 metry pod vodou s výhledem 360° na korálové útesy a ryby v jejich přirozeném prostředí. Strávit zde noc je jedinečný zážitek. (www.themantaresort.com)

Tanzanijská turistická centrála zaregistrovala 9 nových turistických míst, která byla vytvořena místními komunitami.
1. Rau Eco and Cultural Tourism
v oblasti Moshi - Kilimanjaro, kde si návštěvníci mohou prohlédnout Rau Natural Forest a seznámit se s kulturou místních obyvatel. Také zahrnuje prohlídku vesnice, pozorování ptáků, návštěvu rýžové farmy v Mandaka - Mnono a Mabogini vesnicích, jízdy na kole k jezeru Lake Chala a Chemka Hotsprings, místní trhy.
2. Bujora Cultural Centre
leží v Mwanza, seznámení s tradiční kulturou Sukama, místní atrakce Bujora kostel, královský pavilon, tradiční obydlí a archív etnické skupiny Sukuma, pavilon léčitele a botanická zahrada, v centru jsou dva stánky s nápoji, tradiční jídla a kemp.
3. Liuli-Pomonda Cultural Tourism
leží na tanzanijském břehu Lake Nyasa (Lake Malawi) v oblasti Ruvuma, okrsku Mbinga. Lidé z Liuli nabízejí řadu aktivit pro seznámení s tradičním životem kmene Matengo z Nyasy - aktivity Pomomda skákání po skalách, plavba na kánoích, výstup na horu Livingstone a šnorchlování.
4. Meru Forest Eco-tourism
leží v severní Tanzánii na úpatí Mount Meru a blízko Arusha, v Meru lese žijí tisíce primátů, denní výlety do lesa, prohlídka vodopádů, kulturní výlety do vesnic Masajů a Meru, pozorování ptáků.
5. Kiliman Cultural Tourism
místo bylo vytvořeno za účelem seznámení návštěvníků s místní výrobou kávy u farmářů, kteří žijí na úpatí Mount Kilimanjaro. Pěstitelé kávy a jejich spolek Kilimanjaro Native-Co-operative Union (KNCU) pěstuje několik desítek let vynikající kávu Arabica. Nabízí vycházky za kávou a banány, výlety za historií kmene Chagga a prohlídku vesnice.
6. Lyamungo Cultural Tourism
vesnice v oblasi Hai, typická pro úpatí Mount Kilimanjaro, průvodci vás seznámí se svou kulturou přes jídlo a přípravu
místního piva. Vycházky na farmy, kde se pěstuje káva, pozorování ptáků, sběr léčivých rostlin používaných místními, lze si vyzkoušet, jak místní loví ryby tradičním způsobem, navštívit jeskyně, které byly používány během kmenových válek.
7. Momela Cultural Tourism
leží u jezer Momela u hranic parku Arusha NP, seznámení se životem kmene Meru, barevné ptactvo, jezera Momela, vycházky do vesnice, výstup na kopce, trekking a kempování.
8. Ukerewe Cultural Tours
Ukerewe je největší ostrov na jezeře Victoria a největší vnitrozemský ostrov v Africe. Leží 50 km severně od Mwanza - 3-4 hodiny jízdy trajektem. Obyvatelé ostrova pěstují kukuřici, sladké brambory, proso, kassavu, rýži a chytají ryby tradičním způsobem. Turisté si mohou prohlédnout 27 malých ostrůvků obklopujících Ukerewe. Prohlídka vesnice, výlet na jezero Ukara Island, plavba na kanoe, plavba na lodi, výlety po jezeře Victoria, rybaření s místními rybáři, jízda na kole a tradiční vaření.
9. Kisesa Eco and Cultural Tourism
nachází se v oblasti Mwanza, 17 km od centra po cestě do NP Serengeti, turisté mohu bydlet u místních, zůčastnit se tradičních kouzel, navštívit projekty místních komunit, jet na kole na Maghaka Hill, navštívit Bujora Sukuma Museum, Kageye historické místo, další aktiviy jsou rybaření ve vesnici Kayenze a plavba na lodi buď na ostrov Bezi nebo Defu po jezeře Victoria. Místo také přijímá dobrovolníky na práci ve zdravotnictví, sirotčincích, místních školách.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz