www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Adrenalinové zážitky v Africe

Na mnoha místech v Africe můžete mít adrenalinové zážitky jako nikde jinde na světě.

Zde je několik ukázek:

Horolezectví - Ruka Fatimy (Hand of Fatima) - Mali
Dramatický horolezecký výstup na skalnaté věže. Skála je tvořena tvrdým kamenem s prasklinami, je tu asi 50 možných cest. Hlavní je, si vybrat cestu, která je ve stínu, i ve stínu teplota dosahuje až 35°C. Je to jeden z nejdramatičtějších výstupů v Africe.

Jízda na kanoi - Trou de Fer - Réunion
Réunion patří k nejlepším destinacím v Africe na kanoistiku. Vulkanický původ tohoto zeleného ostrova s velkými stěnami, vodopády a neuvěřitelně průdkými srázy a krátery. Skály zde vytvořily koryta dramatických vodních toků. Je třeba dávat pozor hlavně v období dešťů od listopadu do března. Železná díra - Iron Hole nebo Trou de Fer je masivní rameno řeky Caverne prudce padající dolů asi 1.000 metrů na 3 km. Jsou zde masivní vodopády a úzké kaňony.

Horské výstupy - Ruwenzori pohoří - Uganda
Patří k nejnáročnějším horským trekům v Africe. Margeritha Peak na Mount Stanley je největší ledovcová oblast na kontinentě ve výšce 5.109 metrů, třetí nejvyšší v Africe. Další čtyři okolní vrcholy také dosahují výšky 4.000 metrů. Ruwenzori nabízí náročné horské výstupy v afro-horské vegetaci s lobeliémi a vysokými stromy, šimpanzy a velkými lesními žábami, levharty a lesními slony, ptáky. Na výstup potřebujete nejméně jeden týden. Je zde chladno, vlhko, blátivo i během tzv. období sucha.

Visuté lávky v Kakum Forest - Ghana
Jedinečné visuté lávky - 35 metrů dřevěných lávek zavěšených na lanech a kabelech více než 30 metrů nad zemí. Je tu sedm oddělených částí, které spojují koruny stromů a uvidíte tak deštný prales z výšky. Mezi obrovskými zelenými korunami stromů můžete mít závrať, uvidíte zde motýly, opice, různé druhy ptáků a hmyzu.

Potápění za žraloky - Aliwal Shoal - KwaZulu-Natal - Jižní Afrika
Žralok tygří je velkou atrakcí v Aliwal Shoal. Dobrá viditelnost tu je od února do začátku června. Potápět se dá z Protea banks na jihu od Shoal off Shelley Beach. Musíte zde počítat s velkými proudy a mnoha druhy žraloků. Místo je tedy vhodné pouze pro pokročilé potápěče. Žraloků je tu opravdu velké množství, někteří potápěči viděli i 200 kusů během jednoho ponoru.

Dungeons - Západní Kapsko - Jižní Afrika
Na jihu afrického kontinentu každoročne probíhá souboj člověka s obrovskými vlnami u poklidného rybářského městečka Hout Bay. Surfování na vlnách pod Sentinel peak je velmi dramatické.

Lety balónem - Namib-Naukluft - Namibia
Pokud vám nevyhovují vysoce adrenalinové sporty, pak si vyberte let horkovzdušným balónem nad namibijskou pouští a kochejte se její nekonečnou krásou. Poušť patří k nejstarším na zemi.

 
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa
Národní parky a rezervace
Praktické informace na cestu
Podnebí a přírodní poměry
Vstupní formality
Víte, že ...?
Letenky
Aktuality - Afrika
Provincie, města
Obchod a hospodářství
Dějiny a lidé
Doprava
Fauna a flóra, příroda
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa a období v Africe
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 

Treky v Namibii

Ze všech tras je neznámější a nejdelší trek Fish River kaňonem. Nejsevernější částí kaňonu je Hobas, musíte být zcela soběstační a připraveni na 85 km dlouhý trek na čtyři dny. Auto si lze nechat v Ai-Ais hot Springs Spa and resort na jižním cíou kaňonu.Kaňon je hluboký 550 metrů.Řeka pramení ve východní části pohoří Naukluft,asi 650 km vzdáleném,na hranicích se vlévá do Orange River, i když je to nejdelší řeka Namibie, je často vyschlá. Trekování je zde povoleno pouze od května do září.

 

Nejlepší dobrodružství na Victoria Falls

Victoria Falls - pro místní Mosi-oa-Tunya - Kouř, který hřmí. Patří k nejznámějším turistickým atrakcím Afriky, každou sekundu zde proteče 536 milionů litrů vody, která padá do strže, ale tato oblast také patří k nejlepším, co se týče adrenalinových zážitků.

 

Raftování po řece Zambezi

Průzkumník David Livingstone, od jehož narození uplynulo v roce 2013 dvě stě let přišel k vodopádům na Zambezi z Sesheke (nyní Mwandi) a chtěl sjet řeku až k oceánu, aby šířil 3 C - Christianity (křesťanství, commerce, obchod a civilizaci). Jako první Evropan přešel celý kontinent, nejdříve se vydal na západ k Atlantiku do Luandy, ale zde vybudovat obchodní stezky bylo obtížné, proto se vydal na východ podél Zambezi k Indickému oceánu do Quelimane v Mozambiku.

 

Afrikou na kole

Zde najdete několik nejzajímavějších tras, jak projet Afriku na kole. Je zde i několik krátkých tras.

 

Potápění v Africe

Afrika je známá suchozemskými zvířaty, ale je zde i bohatý podmořský život a potápěčská místa Afriky patří k nejlepším na světě.

 

Adrenalinové zážitky v Africe

Na mnoha místech v Africe můžete mít adrenalinové zážitky jako nikde jinde na světě. Zde je několik ukázek: *pěší safari v NP South Luangwa *Toubkal okruh v Maroku *Ruwenzori v Ugandě *Pohoří Simiens v Etiopii *Kilimanjaro *raftování v Ugandě 31 km, Bujagali Falls *lety balonem nad pouští Namib -Naukluft v Namibii *lety balonem nad Masai Mara v Keni a nad pláněmi Serengeti v Tanzánii *plavba na kanoi po řece Zambezi u Victoria Falls,raftování v Batoka Gorge

 

Adrenalinové aktivity v Keni

V Keni můžete zažít mnoho adrenalinových zážitků, patří k nim např. výstup na horu Mount Kenya, druhou největší horu v Africe, pětidenní trek na Point Lenana - třetí nejvyšší bod hory, spíše než na Batian nebo Nelion. Další možnosti treků jsou v Hell´s Gate NP ve Velké příkopové propadlině nebo Mount Poi na severu země. Kromě Lukenya - 40 km od Nairobi existuje v Keni dalších 200 cest v blízkosti Nairobi.

 

Adrenalinové aktivity v Ugandě

Uganda se stává oblíbenou destinací milovníků adrenalinových sportů. Není tedy známá pouze trekem za gorilami, ale v poslední době také raftovaním na divoké vodě, jízdou na kajaku nebo na lodích, jízdou na čtyřkolkách nebo bungee jumping do Nilu. Trek do Mountains of the moon - nejvyšší a nejnáročnější pohoří v Africe, trek k vyhaslým sopkám na hranicích země.

 

Dobrodružství v džungli v Západní Africe

Existuje jen málo organizovaných výletů do zbytků džungle v Západní Africe. Např. v Sierra Leone najdete ostrov Tiwai Island uprostřed řeky Moa River - je to kouzelný deštný prales s hustými porosty stromů, opicemi, ptáky a hmyzem. Je to přírodní rezervace, průvodci vás vezmou se podívat na pygmejské hrochy a šimpanze, krokodýly a elektrické ryby. Můžete se tu projít i v noci s baterkou, žijí zde největší šneci na světě - 27 cm dlouzí a o váze 900 g.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz