www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Adrenalinové zážitky v Africe

Na mnoha místech v Africe můžete mít adrenalinové zážitky jako nikde jinde na světě.

Zde je několik ukázek:

Horolezectví - Ruka Fatimy (Hand of Fatima) - Mali
Dramatický horolezecký výstup na skalnaté věže. Skála je tvořena tvrdým kamenem s prasklinami, je tu asi 50 možných cest. Hlavní je, si vybrat cestu, která je ve stínu, i ve stínu teplota dosahuje až 35°C. Je to jeden z nejdramatičtějších výstupů v Africe.

Jízda na kanoi - Trou de Fer - Réunion
Réunion patří k nejlepším destinacím v Africe na kanoistiku. Vulkanický původ tohoto zeleného ostrova s velkými stěnami, vodopády a neuvěřitelně průdkými srázy a krátery. Skály zde vytvořily koryta dramatických vodních toků. Je třeba dávat pozor hlavně v období dešťů od listopadu do března. Železná díra - Iron Hole nebo Trou de Fer je masivní rameno řeky Caverne prudce padající dolů asi 1.000 metrů na 3 km. Jsou zde masivní vodopády a úzké kaňony.

Horské výstupy - Ruwenzori pohoří - Uganda
Patří k nejnáročnějším horským trekům v Africe. Margeritha Peak na Mount Stanley je největší ledovcová oblast na kontinentě ve výšce 5.109 metrů, třetí nejvyšší v Africe. Další čtyři okolní vrcholy také dosahují výšky 4.000 metrů. Ruwenzori nabízí náročné horské výstupy v afro-horské vegetaci s lobeliémi a vysokými stromy, šimpanzy a velkými lesními žábami, levharty a lesními slony, ptáky. Na výstup potřebujete nejméně jeden týden. Je zde chladno, vlhko, blátivo i během tzv. období sucha.

Visuté lávky v Kakum Forest - Ghana
Jedinečné visuté lávky - 35 metrů dřevěných lávek zavěšených na lanech a kabelech více než 30 metrů nad zemí. Je tu sedm oddělených částí, které spojují koruny stromů a uvidíte tak deštný prales z výšky. Mezi obrovskými zelenými korunami stromů můžete mít závrať, uvidíte zde motýly, opice, různé druhy ptáků a hmyzu.

Potápění za žraloky - Aliwal Shoal - KwaZulu-Natal - Jižní Afrika
Žralok tygří je velkou atrakcí v Aliwal Shoal. Dobrá viditelnost tu je od února do začátku června. Potápět se dá z Protea banks na jihu od Shoal off Shelley Beach. Musíte zde počítat s velkými proudy a mnoha druhy žraloků. Místo je tedy vhodné pouze pro pokročilé potápěče. Žraloků je tu opravdu velké množství, někteří potápěči viděli i 200 kusů během jednoho ponoru.

Dungeons - Západní Kapsko - Jižní Afrika
Na jihu afrického kontinentu každoročne probíhá souboj člověka s obrovskými vlnami u poklidného rybářského městečka Hout Bay. Surfování na vlnách pod Sentinel peak je velmi dramatické.

Lety balónem - Namib-Naukluft - Namibia
Pokud vám nevyhovují vysoce adrenalinové sporty, pak si vyberte let horkovzdušným balónem nad namibijskou pouští a kochejte se její nekonečnou krásou. Poušť patří k nejstarším na zemi.

 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 

Pěšky po Africe

Afriku poznáte nejlépe,pokud se vydáte na některá místa pěšky. Zde uvedeme několik tipů na vybraná místa vhodná pro pěší tuirstiku.

 

Maroko

jízda na kole na Mount Toubkal v Vysokém Atlasu je adrenalinový zážitek.

 

Surfování v Africe

Tropické pobřeží Ghany 540 km Zlatého pobřeží nabízí výborné možnosti surfování celoročně. V Gomoa Ftetteh asi 40 minut od Accry je to pravé místo,většinou surfují cizinci, jelikož většina Ghaňanů neumí plavat. V Busua je jediný obchod se surfařskou výbavou, je tu surfuřská škola Ahanta Waves. V roce 2009 byla založena Západoafrická surfařská asociace WASA( Brett Davis). Pláže jsou téměř prázdné a nabízejí výjimečné možnosti surfování.

 

Treky a adrenalinové aktivity v Namibii

Ze všech tras je neznámější a nejdelší trek Fish River kaňonem. Nejsevernější částí kaňonu je Hobas, musíte být zcela soběstační a připraveni na 85 km dlouhý trek na čtyři dny. Auto si lze nechat v Ai-Ais hot Springs Spa and resort na jižním cíou kaňonu.Kaňon je hluboký 550 metrů.Řeka pramení ve východní části pohoří Naukluft,asi 650 km vzdáleném,na hranicích se vlévá do Orange River, i když je to nejdelší řeka Namibie, je často vyschlá. Trekování je zde povoleno pouze od května do září.

 

Nejlepší dobrodružství na Victoria Falls

Victoria Falls - pro místní Mosi-oa-Tunya - Kouř, který hřmí. Patří k nejznámějším turistickým atrakcím Afriky, každou sekundu zde proteče 536 milionů litrů vody, která padá do strže, ale tato oblast také patří k nejlepším, co se týče adrenalinových zážitků.

 

Raftování po řece Zambezi

Průzkumník David Livingstone, od jehož narození uplynulo v roce 2013 dvě stě let přišel k vodopádům na Zambezi z Sesheke (nyní Mwandi) a chtěl sjet řeku až k oceánu, aby šířil 3 C - Christianity (křesťanství, commerce, obchod a civilizaci). Jako první Evropan přešel celý kontinent, nejdříve se vydal na západ k Atlantiku do Luandy, ale zde vybudovat obchodní stezky bylo obtížné, proto se vydal na východ podél Zambezi k Indickému oceánu do Quelimane v Mozambiku.

 

Afrikou na kole

Zde najdete několik nejzajímavějších tras, jak projet Afriku na kole. Je zde i několik krátkých tras.

 

Potápění v Africe

Afrika je známá suchozemskými zvířaty, ale je zde i bohatý podmořský život a potápěčská místa Afriky patří k nejlepším na světě.

 

Adrenalinové zážitky v Africe

Na mnoha místech v Africe můžete mít adrenalinové zážitky jako nikde jinde na světě. Zde je několik ukázek: *pěší safari v NP South Luangwa *Toubkal okruh v Maroku *Ruwenzori v Ugandě *Pohoří Simiens v Etiopii *Kilimanjaro *raftování v Ugandě 31 km, Bujagali Falls *lety balonem nad pouští Namib -Naukluft v Namibii *lety balonem nad Masai Mara v Keni a nad pláněmi Serengeti v Tanzánii *plavba na kanoi po řece Zambezi u Victoria Falls,raftování v Batoka Gorge

 

Adrenalinové aktivity,trekking v Keni

V Keni můžete zažít mnoho adrenalinových zážitků, patří k nim např. výstup na horu Mount Kenya, druhou největší horu v Africe, pětidenní trek na Point Lenana - třetí nejvyšší bod hory, spíše než na Batian nebo Nelion. Další možnosti treků jsou v Hell´s Gate NP ve Velké příkopové propadlině nebo Mount Poi na severu země. Kromě Lukenya - 40 km od Nairobi existuje v Keni dalších 200 cest v blízkosti Nairobi.

 

Adrenalinové aktivity v Ugandě

Uganda se stává oblíbenou destinací milovníků adrenalinových sportů. Není tedy známá pouze trekem za gorilami, ale v poslední době také raftovaním na divoké vodě, jízdou na kajaku nebo na lodích, jízdou na čtyřkolkách nebo bungee jumping do Nilu. Trek do Mountains of the moon - nejvyšší a nejnáročnější pohoří v Africe, trek k vyhaslým sopkám na hranicích země.

 

Stopování šimpanzů ve Rwandě

Stopovat šimpanze v jejich přirozeném prostředí lez v NP Nyungwe Forest NP.

 

Dobrodružství v džungli v Západní Africe

Existuje jen málo organizovaných výletů do zbytků džungle v Západní Africe. Např. v Sierra Leone najdete ostrov Tiwai Island uprostřed řeky Moa River - je to kouzelný deštný prales s hustými porosty stromů, opicemi, ptáky a hmyzem. Je to přírodní rezervace, průvodci vás vezmou se podívat na pygmejské hrochy a šimpanze, krokodýly a elektrické ryby. Můžete se tu projít i v noci s baterkou, žijí zde největší šneci na světě - 27 cm dlouzí a o váze 900 g.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz