www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Treky a adrenalinové aktivity v Namibii

Adrenalinové zážitky v Africe

Ze všech tras je neznámější a nejdelší trek Fish River kaňonem. Nejsevernější částí kaňonu je Hobas, musíte být zcela soběstační a připraveni na 85 km dlouhý trek na čtyři dny. Auto si lze nechat v Ai-Ais hot Springs Spa and resort na jižním cíou kaňonu.Kaňon je hluboký 550 metrů.Řeka pramení ve východní části pohoří Naukluft,asi 650 km vzdáleném,na hranicích se vlévá do Orange River, i když je to nejdelší řeka Namibie, je často vyschlá. Trekování je zde povoleno pouze od května do září.

Trek Fish River canyon : sestup na dno kaŃonu trvá asi hodinu,podloží se mění od balvanů po písek.Asi po osmi hodinách dorazíte k palmám rostoucím na břehu-tábořiště Palm Springs.Poté se řeka rozšiřuje,každá zatačka má své jméno - Hell´s Corner, Pen knife-bush, Wild Fig Bend. Je třeba mít s swbou dostatek tablet na čištění vody. 16 km od Ai - Ais je jezírko, největší zdroj vody, u něj lze kempovat , pak už Vás čekají termální vody Ai- Ais. Do kaňonu se dostranete po 10 hodinách jízdy autem z Kapského Města. Od NWR je třeba si zajistit předem permity. Ubytovat se lze na jihu v Ai- Ais Hot Springs Spa and Resort,také třeba rezervivat předem. Trekování v kaňonu je možné jen od května do září, během suchých let je cesta uzavřená celoročně, když je více vody,musíte přecházet vodou několikrát za den. Je třeba mít s sebou - veškeré kempové vybavení,jidlo, tablety do vody, dobré trekové boty a teplý spací pytel, teploty mohou klesnout až na 7 st. v noci,rozdělávání ohně není možné,je třeba mít s sebou vařič a dostatek jídla,dobré je mít satelitní telefon. Musíte předložit doklad o tom, že jste fit / max.40 dní starý certifikát /od lékaře a vyplnit formulář.Je třeba být fit ,hrozí přehřátí a dehydratace,takže pijte aspoň 4 lotry vody denně, nejmenší skupina jsou 3 osoby.

Další treky v Namibii :
Namib Naukluft NP - JZ od Windheoku,okruh na 8 dní 120 km,ale jsou i kratší možnosti.
Brandberg Mountain - žulový masiv v Damaralandu, nejvyšší vrchol Namibie, jsou zde i staré skalní malby. Třídenní výšlap je náročný.
Waterberg Plateau NP - vynikající 4 denní trek 42 km po náhorní planině v severní Namibii,není třeba mít průvodce, ale žijí tu levharti a nosorožci.
Ugab River - tato 50 km dlouhá trasa začíná na Skeleton Coast severně od Swakopmundu a pak se stáčí do vnitrozemí a vede vyschlým korytem řeky, jsou zde krásné geologické formace.
Daan Viljoen rezervace : u Windhoeku ,snadno přístupná -34 km dlouhá trasa Sweet Thiorn, včetně ubytování na půli cesty.

Namibie nabízí nejen treky, ale také surfování na písku na největších dunách mezi Walvis Bay a Swakopmundem,

Šest nejlepších aktivit ve Swakopmundu
1) prozkoumat okolí Swakopmundu na kole je velkým zážitkem, na širokých gumách se dostanete do dun ( Fat Bike tours)
2) Skydive je způsob , jak poznat Swakopmund z výšky, možné jsou tandemové seskoky
3) Jezdit můžete i na quad bike - na čtyřkolách, také zajímavou aktivitou je sandboarding, sjíždět duny můžete na prkně i v leže.
4) plavba na kajaku mezi lachtany - na Pelican Point Peninsula, lachtany pak lze vidět i na Cape Cross Seal reserve
5)objevování pouštních tvorů - ještěrky, gekony, hady,škorpiony a zajímavé rostliny - túry s průvodcem
6) krásná krajina Namibie je nejlépe vidět ze vzduchu - vyhlídkové lety

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz