www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zajímavosti z Afriky

Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa
Národní parky a rezervace
Praktické informace na cestu
Podnebí a přírodní poměry
Vstupní formality
Víte, že ...?
Letenky
Aktuality - Afrika
Provincie, města
Obchod a hospodářství
Dějiny a lidé
Doprava
Fauna a flóra, příroda
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa a období v Africe
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 

Nejlepší místa pro surfaře v Africe

Vody kolem afrického kontinentu nabízejí vynikající místa pro surfování.Nejznámější byla doposud místa v Jihoafrické republice a Maroku,ale nyní se k nim přidávají i další.

 

Etiopie

Etiopie byla vyhlášena destinací č.1 pro rok 2016.

 

Zambie - místa, která nelze opomenout

Každý itinerář po Zambii by měl obsahovat následující:

 

Keňa

Během roku 2012 bylo v Keni upytlačeno nejméně 360 slonů, byla založena nadace Fly 4 Elephants, která má pomoci při ochraně těchto zvířat. Nedaleko Mombasy vznikla také nadace na ochranu žraloků velrybích.

 

Uganda

Nedávné sčítání goril v Ugandě prokázalo, že jejich počet se zvýšil, v roce 2006 jich zde žilo 340, nyní jich tu přebývá již více než 400, takže více než polovina goril horských z celkového poštu na světě, žije právě zde.

 

Mozambik

Vláda Mozambiku vyhlásila chráněnou oblasti 10 ostrůvků souostroví Primeiras a Segundas, je to největší pobřežní mořská rezervace v Africe o rozloze více než milionu hektarů, jež zahrnuje ložiska mořské trávy, hluboké podvodní kaňony, různé korálové útesy a mnoho vodních živočichů.

 

Botswana

Nynější Botswana - bývalé Bečuánsko bylo protektorátem UK od roku 1886 do 1966,kdy se stala Botswana nezávislou zemí součástí Commonwealthu, v následujících letech se stala Botswana demokratickou zemí. Od 70.let 20.století patří k nestabilnnějším zemím, žádná jiná země třetího světa nemá demokratický systém srovnatelný s Ruskem a Kanadou.

 

Kanál Selinda - Botswana

Po dlouhých třiceti letech se opět objevil kanál Selinda, který spojuje Okavango deltu s řekami Kwando/Linyanti. Málokdo viděl tento kanál a málokdo po něm jel na kajaku, byl vyschlý 30 let. V roce 2009 průtrž mračen otevřela cestu vodě a bylo opět možné se do této odlehlé části dostat.

 

Afrika pro začátečníky

Jedete-li poprvé do Afriky, je třeba vědět, kde začít, co lze podniknout a jak si co nejlépe užít vaši cestu. Hlavním pravidlem je, dejte si dostatek času. Nic nezkazí vaši cestu tak, jako když pospícháte. Zde platí svahilské přísloví: Haraka haraka haina baraka - rychle rychle, žádné štěstí... A stejně tak důležité je mít dostatek peněz, aby Vám po cestě nedošly. Kam jet - kromě nebezpečných míst - můžete jet po celém kontinentu. Severní Afriku ovládá Sahara - cestování po poušti může být náročné, ale jsou zde stará města a památky. Západní Afrika, i když se rychle rozvíjí, si uchovává krásné scenérie a kultury, přímořské rybářské komunity, chovatele dobytka na okraji pouště, tradiční vesnice jako jsou vesnice Dogonů a stará islámská města jako je Timbuktu. Střední Afrika má nejvíce deštných pralesů a určitě lze část z nich prozkoumat, i když mnoho z nich je nedostupných a v odlehlých místech. Východní a jižní Afrika jsou základem pro safari a jsou tou nejjednodušší oblastí pro začátečníky, je zde dobrá infrastruktura a neuvěřitelné atrakce: gorily, korálové útesy, sněhem pokryté vrcholky a samozřejmě savana se zvířaty.

 

Srovnání NP Serengeti x NP Kruger

Oba dva parky mají velkou rozlohu, liší se však v několika aspektech. Pro srovnání uvádíme jen několik bodů, které Vám pomohou při rozhodování, který park navštívit.

 

Dvacet nejlepších destinací na safari ve Východní Africe

Vybrali jsem pro Vás podle mezinárodních odborníků 20 nejlepších parků ve Východní Africe na pozorování zvěře.

 

Angola

Luanda patří k nejdražším městům na světě.

 

Burkina Faso

V roce 2010 byl převezen do hlavního města Ouagadougou obrovský teleskop Marly, který slouží pro pozorování hvězd a planet mimo naší sluneční soustavu. Teleskop bude postaven na Mont Djoagari, 250 km severně od hlavního města a stane se hlavním místem pro astrofyziky v této oblasti.

 

Rwanda

V NP Volcanoes byly nalezeny 4 mrtvé gorily. K jejich úmrtí zřejmě došlo kvůli špatnému počasí a neutuchajícím dešťům. Tři z nich patřily ke skupině Pablo, která žije v nejvyšších a nejchladnějších částech parku a jedno mládě patřilo ke skupině Ugenda.

 

Seychelly

Cousin Island Special Reserve zaznamenala velký nárůst hnízdích želv od 80.let 20.století. Nárůst je připisován dlouhodobé ochraně, která začala v roce 1972 na ostrově. Cousin Island je domovem i dalších ohrožených druhů zvířat.

 

Senegambijské kruhy

V Senegalu a Gambii byla objevena na území 21.000 km2 megalitická pohřebiště, je jich více než 17.000 ve 2.000 seskupeních. Byla tvořena postupně už asi 2.800 let od roku 1300 př.n.l.. Kruhy lze najít asi 4 hodiny jízdy od Banjulu, z Jangjanbureh se lze dostat taxíky do Wassu a Kerr Batch. V Senegalu lze kruhy velmi těžko najít, potřebujete auto 4x4, Kaolack asi 3 hodiny jízdy od Dakaru je dobrá základna.

 

Zimbabwe

Po delší době se Zimbabwe opět vrací na mapy cestovatelů. Zde je vyjmenováno pouze několik míst, která se opět navštěvují a stojí i za Vaši pozornost. Zimbabwe bylo dříve známo jako Jižní Rhodésie, současné jméno bylo odovozeno od města z 11.století Great Zimbabwe - Dzimba dza mabwe - znamená v jazyce Shonga - velké kamenné domy.

 

Pět největších řek Afriky

Tři čtvrtiny vodních zdrojů Afriky je soustředěnou pouze kolem 8 hlavních říčních toků. Čtyři z nich - řeka Congo, Niger, Zambezi a Nil patří k nejdelším z pěti na kontinentu. Další jsou Ogadugne (Gabon), Sanaga (Kamerun), Chari-Lagone (Čad) a Volta (Ghana). Největšími zdroji vody v Africe jsou v Gunei Fouta Djallon a Mount Nimba pohoří, Etiopská vysočina, v Ugandě pohoří Ruwenzori, Angolská vysočina, v JAR pohoří Maloti - Drakensberg.

 

Jihoafrická republika

Něco pro děti: 1. uShaka Marine World Durban - vodní park s mnoha aktivitami, akvárii, zábavní park, velké hřiště pro děti také možnost pořádání dětských oslav. 2. Two Oceans Aquarium Kapské Město - krásné akvárium v V+A Waterfrontu, kde děti mohou objevit rozmanitost dvou oceánů, lze zde pozorovat krmení pedátorů, ale také udělat dětské party a je tu mnoho her. 3. World of Birds, Hout Bay Ptačí svět je největší v Africe, je tu více než 3.000 ptáků a malých zvířat 400 různých druhů a 100 průchodů přes voliéry. 4. Monkeyland Primate Sanctuary, Plettenberg bay Domov mnoha volně se pohybujících primátů a možnost vidět primáty zblízka (i lemury).

 

Tanzánie

Důležité upozornění - v Tanzánii se přijímají pouze bankovky USD vydané po roce 2004. Nejlepším obdobím pro výstup na Kilimanjaro je leden, únor a září. Výstup na Kilimanjaro je pro každého nezapomenutelným zážitkem.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz