www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Angola

Zajímavosti z Afriky

Luanda patří k nejdražším městům na světě. Turismus v Angole stále ještě není rozvinut.

Angola má zajímavé pozůstatky portugalského kolonialismu, národní parky ,rozmanitou krajinu, krásné pláže, bohatou kulturu a druhý největší africký vodopád ,tato země má velký potencionál. Turismus zde téměř neexistuje, válka skončila v roce 2002,ale stále se zde najít miny. Rychlý ekonomický růst příliš nepřispěl k rozvoji infrastruktury pro turismus , cestování je zde náročné. Oblasi Cabinda Lunda Norte se nedoporučují navštěvovat vůbec zatím.

Části Angoly se stávají součástí projektu KAZA- největšího přeshraničního parku Afriky. Má to být oblast Luengue-Luiana NP na jihováchodě země u hranic se Zambií a Namibíí. Angolská občanská válka trval od roku 1975 do roku 2002. Vláda se zavázala , že danou oblast odminuje, nyní je to asi 70 %. je třeba si dávat velký pozor na vedlejší cesty např. mezi Cuito Cuanavale a Mavinga. Zapojení se do projektu KAZA zatím brání Angole nedostatek hraničních přechodů, víza, která musí být předem, nedostatek infrastruktury,málo zvířat, nepřesné sčítání zvířat, jazykové bariéry - portugalština.
Turismus v Angole je ještě v plenkách,ale již se ti projevují snahy, i kldyž to jde velmi pomalu ve srovnání s okolními zeměmi. Předpokládalo se ,že poslední nosorožci byll viděni v oblasti Bico v roce 1983,ale objevili se dva v roce 2017.
Divoká zvířata Angoly nejsou dobře chráněna a díky grantům se snaží různé nadace vycvičit rangery. Všechny lodge v deltě Okavango jsou závislé na vodě, která přichází z Angolské vysočiny, proto se některé velké společnosti začaly zajímat o záchranu oblasti JV Angoly a oblasti kolem řeky Cuito.

Pokud máte dobrodružnou povahu, tak existuje několik způsobů,jak můžete být u zrodu turismu v Angole.
Safari s průvodcem - ( Stefan Van Hyk). Self drive z Namibie do Angoly, přechod často na neoficiálních hranicích, je třeba být zcela soběstační a je třeba se vyhýbat zaminovaným cestám- takže tento způsob se pro neznalé vůbec nedoporučuje. Některé společnosti nabízejí expedice s průvodcem. Ubytování- Quito River lodge - 12 chatek u řeky pro ornitology a rybáře, leží u Dirico, lze se sem dostat přes hraniční přechod Ketere - 110 km na východ od undu v Namibii, Loď Vás převeze přes řeku Okavango a pak je to 12 km do lodge. Sasha River Lodge má 24 chatek s klimatizací a kemp a je to jediné ubytování v parku Luengue-Luiana NP, má speciální povolení bezvízové pro návštěvníky,ale pokud jedete dál, víza jsou třeba.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz