www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Egypt

Severovýchodní africkou zemi, Egypt, proslavila především její historie a tisíce míst pro potápění v Rudém moři. Zatímco saharská část Egypta je jen velmi řídce osídlena, většina obyvatel žije v okolí Nilu, který je nejdelší řekou světa. Na severu Nil tvoří deltu o rozloze 24 000 km². Mezi nejznámější památky patří pyramidy v Gíze, chrámový komplex v Karnaku a Údolí králů. Na Nilu byla v roce 1970 dokončena 111 metrů vysoká Asuánská přehrada s objemem zadržené vody 130 mld m³.

 

Národní parky Egypt

Gabal Elba National Park Lake Burullus Protectorate Lake Qarun Protectorate Nabq Protected Area Ras Muhammad National Park Saint Katherine Protectorate Sannur Valley Cave Protectorate Siwa Oasis Taba Protected Area Wadi Allaqi Biosphere Reserve Wadi El Gamal National Park Wadi El Rayan Protectorate White Desert National Park

 

Dějiny a lidé - Egypt

Údolí Nilu Tropické vody a nánosy bahna nejdelší řeky na světě, zde umožnili obyvatelům starého Egypta vybudovat první zemědělskou společnost a jedinečné archeologické poklady dynastií faraonů, které jsou vystaveny podél Nilu. Nejstarší památky leží na severu u starého města Memphis a Cairo, kde se nachází obrovské pyramidy v Gize a Velká sfinga. Dále na jih leží Luxor, místo chrámu Karnak s velkou Hypostylovou chodbou, jejíž sloupy se tyčí do nebe jako žulový les a dále posmrtná obydlí 60 hrobů faraonů - včetně Tutanchámona a Hatshepsuta. Dále na jih leží Asuánské jezero, chrám Abu Simbela - asi nejimpozantnější stavba na jih od Cairo. Vstup do chrámu je hlídán obřími sochami Ramsese II. a jeho ženy. Prohlídku je třeba vždy provést za doprovodu místních, některé části země jsou nebezpečné. Místa kolem Cairo lze navštívit za den až dva, celý týden se doporučuje na jihu u Luxoru a Abu Simbel.

 

Potápění v Africe

Afrika je známá suchozemskými zvířaty, ale je zde i bohatý podmořský život a potápěčská místa Afriky patří k nejlepším na světě.

Afrika pro začátečníky

Řeky Afriky

všechny informace
 
 

Ubytování

Ubytování

 
Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika
Hlavní město: Káhira (Cairo)
Rozloha: 1 001 450 km2
Počet obyvatel: 88 230 000
Oficiální jazyk: arabština
Státní zřízení: republika
Hlavní náboženství: islám (90%), koptské náboženství (10%)
Čas: SEČ +1
Měna: egyptská libra (EGP)

 
napište nám své zážitky
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz