www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

Čas
Nejdůležitější doba je čas strávený na safari vyjížďkách, možná se Vám nebude chtít ráno brzy vstávat, ale ráno je buš nejlepší, takže neváhejte a vstávejte alespoň třikrát ráno brzy a zdřímnout si pak můžete během dne, stejně jako zvířata. Nemyslete na nic jiného, vypněte mobil a užívejte si.

Plánování
Poraďte se s odborníkem, který zná místo, které chcete navštívit, který zná i místní odlišnosti a možnosti, zavoljte a zeptejte se, ne vše dá vyřešit emailem. Nejlépe Vám poradí ten, který místo navštívil. Podívejte se i na možnosti leteckých spojení. Zjistěte si nadmořskou výšku míst, které chcete navštívit, některá místa nad 2.000 metrů, jako např. v Keni nejsou vhodná pro všechny. Rozhodněte se, která zvířata chcete vidět, ne ve všech parcích jsou všechny druhy, jakou divočinu chcete vidět a jaké ubytování si představujete. Vyberte si misto, které zaručuje rovnováhu zážitku z buše a pohodlí, ubytování, které dodržuje ochranu životního prostředí a zaměstnává výborné průvodce, kteří znají dobře svou práci.
Musíte si nejdříve položit otázku, kdy chcete cestovat - je velmi důležité, abyste se s námi poradili, abyste nejeli na vybrané místo ve špatnou dobu. Rádi Vám odborně poradíme.

Rozpočet
Jízda po vlastní ose vám umožňuje nezávislost a volbu vytvořit si dovolenou, jak si ji představujete za dobré peníze. S přípravou dovolené Vám rádi poradíme, peníze, které ušetříte za průvodce můžete použít na zaplacení zážitků, např. za let balónem nebo luxusní ubytování. Pokud máte nízký rozpočet, jeďte v nízkou sezónu, ubytování v lodgích je až o 30% levnější a je to také na mnoha místech příjemné na pozorování zveře, jako např.Kruger, když není hustá vegetace a zvířata jsou více u řek a napajedel a je snazší je vidět.

Zaměření
Užívejte si a vstřebávejte každou malou věc, snažte se pochopit různé zvuky, vůně, safari je jedinečná zkušenost a změní vám pohled na celý život. Nebojte se dobrodružství, nemyslete na Wi - Fi, odložte hodiny a telefon, hodně fotografujte a ponořte se do přírody, kultury a nových zážitků. Vzpomínky Vám zůstanou na celý život. Každý chce najít něco vzácného a vidět něco nového. Nedávejte příliš velké spropitné, jen podle zásluh.

Lety
Lety malým letadlem - pokud mají fotografové více zavazadel lze si přikoupit další místo (75 kg) a lze rozdělit mezi skupinu (cena je jako za dítě). Pokud chcete mít jistotu, že se o Vás někdo postará po dlouhém letu, můžete si u nás objednat službu na letišti.

Destinace
Je třeba si správně vybrat destinaci vzhledem k ročnímu období, kdy chcete jet na safari. Pokud např. chcete stopovat šimpanzy, lze zajistit i na celý den, kromě obvyklé hodiny. Stopování goril a výběr období je zásadní ve Rwandě, v období dešťů je velmi kluzko v dubnu, květnu a listopadu, takže je třeba se těmto měsícům vyhnout. Naopak v Ugandě to může být období dobré, jelikož déšť tu není tak intenzivní a permity jsou zlevněné. Rwanda není jen o stopování goril, můžete navštívit i jiná místa, jako např. mystický les Musanze.
Gonarezhou v Zimbabwe je opravdový skrytý poklad, je tu nádherná divočina a žijí tu psi hyenovití. Jeďte tam dříve než se sem vydají davy lidí.
Pokud chcete mít zkušenost ze soukromé rezervace, ale nemáte příliš velký rozpočet, jeďte např. do Tembe Elephant Park v JAR, jediná lodge v parku nabízí balíčky s luxusním ubytováním a plnou penzí za rozumnou cenu. Je to veřejný park ale zřídka kdy navštěvovaný turisty po vlastní ose, takže většina parku je jen pro vás.
Navštivte jižní Tanzánii, ceny jsou tu nižší a za stejné peníze zde můžete strávit více času na safari, ale i při pěším safari, plavbě na lodi a rybaření.
Zvažte, zda chcete jet jako součást skupiny nebo cestovat individuálně, či se zúčastnit některých speciálních aktivit. Individuální cestování nabízí více flexibility, luxusem je rezervovat si privátní auto na safari a pak se samozřejmě můžete věnovat tomu, co vás nejvíce baví a zaujme.

Fotografování
Pokud plánujete fotografické safari nestěhujte se často z lodge do lodge, nejen že vám to ušetří peníze, ale budete mít i více času na fotografování a možnost soustředění se na dané místo a určitě budete mít lepší fotky. Kolik lidí chcete, aby bylo v autě, kde leží lodge v parku, jsou zde čihadla, je tu speciální průvodce pro fotografy, kolik aut je v koncesi, je povoleno jezdit off.road, v kolik hodin smíte být na daném místě a v kolik ho opustit.. to jsou všechno otázky, které si musíte položit.
Mějte fotoaparát vždy připravený, nedávejte ho do batohu, pokud se obáváte prachu, něčím ho zarkryjte.

Starejte se i sami o sebe
Dehydratace je závažná a může vám zkazit safari, musíte nejen doplňovat tekutiny, ale i soli, které ztrácíte působením větru a slunce. Vždy si vyklepte boty, než si je obujete, nikdy nevíte, kdo si v nic přes noc udělal svůj domov. K safari patří prach, vezměte si vlhčené ubrousky na osvěžení.

Jízda po vlastní ose
Nejdříve se seznamte s tím, kde můžete zakoupit pohonné hmoty, ne všechny vesnice, které jsou na mapě mají čerpací stanici, takže je třeba se dobře rozmyslet, kolik pohonných hmot budete potřebovat a kam se dostanete. Neptejte se někoho na vzdálenost v kilometrech, raději v hodinách, vzdálenosti mohou být velmi sice krátké, ale stav silnic nebo pravidla parku a rychlosti jsou omezující. Pokud neumíte dobře jezdit autem 4x4, raději si zaplaťte před cestou zkušební jízdu - trénink.

Co si zabalit
Dámy, nezapomeňte si sportovní podprsenku na cesty po nerovných cestách v buši, náhradní brýle, nabíječky na kamery, nepromokavý batoh na kameru vhodný pro všechny možné příležitosti. Kikoi nebo sarong - multifunkční oblečení - můžete používat jako šálu, zamotat si do něj hlavu jako do trubanu, když je chladno, zakrýt se jím nebo ho používat jako ručník. Tužky, propisky, zápisníky - jednak pro vás a ty co máte navíc, můžete použít na barter s místními obyvateli na vesnicích.

Ubytování
Prověřte si, jak se místní lodge zapojuje do aktivit místních obyvatel a zda je zaměstnává, zda se klade důraz na ochranu životního prostředí. Vždy se snažte pobýt na jednom místě delší dobu, tři noci v každém kempu jsou lepší než dvě a je to také efektivnější, co se týče ceny. Celkově safari lodge a operátoři, kteří se starají výborně o své klienty, se také starají dobře i místní komunity. Důležitá je rozmanitost aktivit, vyhněte se místům, kde je mnoho turistů, někdy to znamená dlouhou cestu od příjezdového místa, ale tato snaha se vyplatí.

Aktivity
Předem řekněte v lodgi, jaké jsou vaše speciální zájmy - ať je to pozorování ptáků, malování, fotografování, geologie, skalní umění, hmyz, stopování, plazi, etc. budou se snažit vyhovět vašim zájmům. Zvažte kurz před normálním safari, při němž pochopíte celý křehký ekosystém, pak máte ze safari mnohem větší zážitek. Dívejte se i na hvězdy, v africké buši uvidíte nejjasnější oblohu v životě, jeďte na noční safari, vypněte motor a světla a poslouchejte noc.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz