www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Potápění v Africe

Na mnoha místech Afriky najdete ideální místa na potápění se světovou reputací. Balíčky i s cenou za ponory rádi pošleme. Nejznámějsí místa jsou Mozambik, Zanzibar, Mauritius, Rodrigues, v JAR je to Sodwana Bay a další.

 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Etnografické zájezdy Afrika - poslední místa
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 

10 nejlepších míst na potápění v Subsaharské Africe

Afrika je známá díky safari, ale někteří si myslí, že lvi jsou kočičky ve srovnání s keporkaky o velikosti autobusu. Africké potápění není jen o mořské megafauně, můžete tu vidět hejna velkých predátorů, hravé lachtany, bizardní cichlidy a mnohem více. Zde uvádíme 10 nejlepších míst.

 

Potápění v Djibouti /DE/

V Djibouti nabízíme několik balíčků nebo jednodenních až více denních výletů se šnorchlováním a potápěním. Pokud jste v Djibouti během sezony žraloků velrybích, nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost šnorchlovat s těmito krásnými rybami, je to největší ryba na světa, nemusíte se obávat, tento obr se živí pouze planktonem.

 

Cesta za potápěním / SADS - 20 dní NOM

Navštívíte 3x JAR, Mozambik a Svazijsko. Pro tuto cestu se vyžaduje průkaz PADI nebo podobný a potvrzení na 30 metrů, minimálně 10 ponorů. Všechny cesty jsou doprovázeny profesionálním potápěčem. Sleva 1885 ZAR je poskytnuta všem, kteří si vezmou vlastní potápěčskou výbroj. Je třeba mít plné vybavení kromě závaží a bomby, abyste mohli tuto slevu získat. Je třeba mít neoprén pro vodu, která má teplotu mezi 18-27°C. Všichni potápěči musí mít DAN pojištění (Divers Alert Network), jiná pojištění obvykle nepokrývají vícenásobné ponory, hloubku 30 m+ a nebezpečné aktivity jako je potápění za žraloky /www.diversalertnetwork.org /, je třeba vyplnit zdravotní dotazník. Doprava: truck Doporučuje se profylaxe malárie (nedoporučuje se Lariam při potápění). Odjezd: Johannesburg The Garden Court OR Tambo Hotel Příjezd: Kapské Město - Shortmarket Street V ceně je zahrnuta: strava dle itineráře, ubytování, služby průvodců, doprava a 16x ponor, také některé aktivity - viz itinerář. Zdraví: informujte prosím předem, zda máte nějaké zdravotní potíže nebo speciální požadavky na stravu. Víza do Mozambiku 30 EUR platí se na místě. Počasí: slunce pálí velmi silně, je třeba mít silný ochanný faktor 30 a pít denně alespoň 2 litry vody. Měna: na tuto cestu je nejlepší ZAR, bankomaty jsou po cestě. Očkování: povinné není žádné, ale doporučuje se platné očkování proti tetanu a také žloutenka typu A. Cestu lze ukončit v Durbanu nebo spojit s jinou, ubytování před a po expedici zajistíme. Příjezd nutno naplánovat den před začátkem expedice, odjezd den po skončení. Během cesty jsou k dispozici fakultativní aktivity.

 

Potápění za velkým bílým žralokem v Gansbaai /db5/

Při tomto jednodenním výletu do Gansbaai strávíte 5 hodin na moři při potápění v kleci (podle počasí), tento výlet je oblíbený návštěvníky Kapského Města, kteří mají omezený čas a chtějí vidět Velkého bílého žraloka.

 
 

Potápění v Namibii

Do největší hloubky na světě se potopila jediná žena v roce 2004, která zdolala hloubku 221 metrů, Verna van Schaik, potopila se také do bezedného jezera v Namibii. Potápění v Namibii ? Jsou tu vynikající jeskynní útvary a podzemní jeskyně. Potápění v Namibii je pouze pro pokročilé, všichni potápěči musí mít kvalifikaci na ponory pod 50 metrů, není zde možnost doplnění helia. Vybavení si lze půjčit od místních operátorů, nejlepší doba je od dubna do října, když nejsou polední teploty tak vysoké. Otjikoto - leží u města Tsumeb, 450 km od Windhoeku, je zde kemp, místa na potápění jsou od 26 m do 90 m, musí se sestoupit 6 metrů k hladině a veškeré potápění musí být za asistence místních operátorů. Lake Guinas leží u Otjikoto, ale není zde ubytování, jezero je privátní a potápění lze pouze s povolením. Harasib a Dragonś Breath - je třeba zvláštní kvalifikace, i slaňování, je třeba zvláštní dlouhodobé přípravy.

 
 

Potápění v JAR

V Jihoafrické republice je několik velmi zajímavých lokalit na potápění: Kapský poloostrov Gansbaai Protea Banks Aliwal Shoal Sodwana

 
 

Potápění v Mozambiku

V Mozambiku je několik zajímavých míst na potápění: Ponta Mamoli Inhambane Vilanculos Pemba vízum 30 EUR platí se na místě

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz