www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Cesta za potápěním / SADS - 20 dní NOM

Navštívíte 3x JAR, Mozambik a Svazijsko. Pro tuto cestu se vyžaduje průkaz PADI nebo podobný a potvrzení na 30 metrů, minimálně 10 ponorů. Všechny cesty jsou doprovázeny profesionálním potápěčem. Sleva 1885 ZAR je poskytnuta všem, kteří si vezmou vlastní potápěčskou výbroj. Je třeba mít plné vybavení kromě závaží a bomby, abyste mohli tuto slevu získat. Je třeba mít neoprén pro vodu, která má teplotu mezi 18-27°C. Všichni potápěči musí mít DAN pojištění (Divers Alert Network), jiná pojištění obvykle nepokrývají vícenásobné ponory, hloubku 30 m+ a nebezpečné aktivity jako je potápění za žraloky /www.diversalertnetwork.org /, je třeba vyplnit zdravotní dotazník.
Doprava: truck
Doporučuje se profylaxe malárie (nedoporučuje se Lariam při potápění).
Odjezd: Johannesburg The Garden Court OR Tambo Hotel
Příjezd: Kapské Město - Shortmarket Street
V ceně je zahrnuta: strava dle itineráře, ubytování, služby průvodců, doprava a 16x ponor, také některé aktivity - viz itinerář.
Zdraví: informujte prosím předem, zda máte nějaké zdravotní potíže nebo speciální požadavky na stravu.
Víza do Mozambiku 30 EUR platí se na místě.
Počasí: slunce pálí velmi silně, je třeba mít silný ochanný faktor 30 a pít denně alespoň 2 litry vody.
Měna: na tuto cestu je nejlepší ZAR, bankomaty jsou po cestě.
Očkování: povinné není žádné, ale doporučuje se platné očkování proti tetanu a také žloutenka typu A.
Cestu lze ukončit v Durbanu nebo spojit s jinou, ubytování před a po expedici zajistíme.
Příjezd nutno naplánovat den před začátkem expedice, odjezd den po skončení.
Během cesty jsou k dispozici fakultativní aktivity.

Itinerář:
Den 1.: Johannesburg - Blyde River Canyon
Z Johannesburgu se vydáme na Panorama Route, navštívíme Blyde River Canyon, God´s Window a Bourke´s Luck Potholes, pak pojedeme do soukromého parku u NP Kruger, večer strávíme u ohně v africké buši, průvodce nás seznámí s průběhem cesty. Strava - oběd, večeře, ubytování Marula camp, délka jízdy 8-9 hodin, 505 km z JNB.

Den 2.: NP Kruger
Ráno začneme pěším ranním safari v Ilkley Game ranch a pak navštívíme rehabilitační centrum Moholoholo, po prohlídce se vydáme do NP Kruger na odpolední safari a ubytování v kempu Skukuza, strava snídaně, oběd, večeře, zahrnuté aktivity pěší safari, návštěva Moholoholo, odpolední safari v NP Kruger (+-200 km).

Den 3.: NP Kruger
Po snídani se zabalíme a pak nás čeká safari v otevřených autech 4x4, v malých autech je lepší šance vidět zvířata, dopoledne budeme jezdit a v poledne se zastvíme v kempu, kde budete mít oběd a pak Vás čeká odpolední safari, které nás zavede do dalšího campu Crocodile Bridge, strava snídaně, oběd, aktivity ranní a odpolední safari s rangerem SANP, (cca 77 km).

Den 4.: z Krugeru NP do Praia do Tofo
Brzy ráno vyrazíme na hranice Mozambiku a pak do známého místa Praia do Tofo, kde žijí největší žraloci velrybí a manty na světě. Přijedeme do Bamboozi kempu, kde se ubytujeme a čeká nás briefing na další den. Strava snídaně, oběd, večeře.

Den 5. + 6. + 7.: Potápění v Praia do Tofo
Další dny strávíme na útesech Tofo, každé ráno odjedeme brzy na dva ponory, vrátíme se na oběd na pláži, odpoledne je volné pro fakultativní aktivity nebo odpočinek. Večer budeme mít možnost se potkat s Dr.Andreou Marsshall a Dr. Simonem Pierce, kteří nám poví o mantách a žralocích u Tofo a o jejich výzkumu, oba tito experti jsou velmi uznávaní.
Strava snídaně, oběd, večeře, ubytování Bamboozi Beach lodge, aktivity 6x ponor u korálových útesů Tofo, fakultativní aktivity - safari na moři, kite surfing, surfing.

Den 8.: Hlane Royal národní park ve Svazijsku
Dnes se vydáme na jih a přejedeme do Svazijska a do parku Hlane, velká rezervace, kde žijí lvi, sloni a nosorožci. Kempovat budeme u napajedla a večer se podíváme na tradiční tance. Strava: snídaně, oběd, večeře, ubytování kemp ve Hlane, cesta 600 km, 10 hodin.

Den 9.: Hlane - Sodwana Bay
Po ranním safari odjedeme ze Hlane, vrátíme se do JAR a vjedeme do parku iSimangaliso Wetland, do Sodwana bay dorazíme odpoledne a ubytujeme se v Triton Dive lodge v bungalovech a průvodce nás seznámí se zdejším potápěním. Strava: snídaně, oběd, večeře, cesta 350 km, 5-6 hodin.

Den 10. + 11.: Potápění Sodwana Bay
Další dva dny se budeme potápět na různých místech v Sodwana Bay, strava: snídaně, oběd, večeře, ubytování Triton Dive lodge, zahrnuty 4 ponory v Sodwana bay.

Den 12.: Sodwana - Protea Banks
Z oblasti mokřad se vydáme na jih podél pobřeží KwaZulu Natal, projedeme Durbanem a pak se po hodině a půl jízdy dostaneme do Shelley Beach, odkud se vyráží na potápění na známé Protea Banks, kde strávíme další dny. Strava: snídaně, oběd, večeře, ubytování The Dive House, cesta 500 km, 7-8 hodin.

Den 13.+ 14.: Potápění Protea Banks
V dalších dnech budeme mít tři ponory na útesech Protea banks a snad uvidíme největší mořské predátory, potápění na North and South Pinnacles a možnost najít žraločí zuby a prohlídka jeskyní, proplouvání tunely. Toto místo je známé velkým počtem a mnoha druhy žraloků. Strava: snídaně, oběd, večeře, ubytování The Dive house, zahrnuty tři ponory na Protea Banks, z Margate do Shelley beach, odkud se vyráží lodí 20 minut..

Den 15.+ 16.: Aliwal Shoal
Další dva dny strávíme také ve známém místě Aliwal Shoal, známé místo s mnoha žraloky a delfíny. Každý den pojedeme hodinu z našeho Dive house v Margate do městečka Umkomas, odkud se vyráží na Aliwal Shoal, čekají nás tři ponory v Aliwal Shoal, včetně žraločí jeskyně. Strava: snídaně, oběd, večeře, ubytování The Dive house.

Den 17.: Margate - Kapské Město - Hermanus
Dnes ráno pojedeme na letiště v Durbanu, kde se rozloučíme s naším autem a poletíme do Kapského Města, další auto nás bude čekat tam a doveze nás do krásného městečka Hermanus (2 hodiny jízdy), místo, kde je nejlepší pozorování velryb na světě. Let je s BA a pokud vezete potápečskou výstroj s sebou, předem se informujte jaká má BA nařízení, abyste neplatili nadváhu. Strava: snídaně, večeře, ubytování Hermanus Beackpackers lodge, v ceně zahrnuta letenka Durban - Kapské město.

Den 18. + 19.: Velký bílý žralok Gansbaai
Tyto dva dny se můžete potápět v kleci za velkým bílým žralokem, pokud se s ním nesetkáte první den, máte možnost ještě další den. Během těchto dvou dní opět budete mít příležitost hovořit o ochraně velkého bílého žraloka. Poslední noc budeme mít možnost se najíst v Beitangs Cave restaurant. Pokud velkého bílého žraloka uvidíte již první den, můžete jet na kajaku do místa, kde jsou velryby a prohlédnout si kolonii lachtanů u pobřeží Hermanusu. Strava: snídaně, ubytování Hermanus Beackpackers, transfer do Gansbaai na potápění, ale potápění v kleci je fakultativní.

Den 20.: Hermanus - Kapské město
Návrat do Kapského Města a konec cesty. Strava: snídaně, ubytování lze zajistit, Hermanus Kapské Město 110 km.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz