www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Etnografické zájezdy Afrika - poslední místa
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Cyklistický zájezd po východu JAR a Svazijskem - 13 dní / AB

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Během tohoto oblíbeného cyklistického zájezdu uvidíte to nejlepší z východu JAR a Svazijska, krajinu a kulturu. Trasy jsou dlouhé od 18 km do 56 km denně s několika výjezdy. Během trasy vám průvodce ukáže rozmanitost oblasti. Pojedeme po Panorama route do Blyde River Canyonu a uděláme několik safari v NP Kruger. Seznámíte se se zajímavou kulturou Svazijců a pak se vydáte do parku Hluhluwe/Umfolozi, kde je největší koncentrace nosorožců na světě. Navštívíme Světové místo dědictví UNESCO St.Lucia mokřady a pojedeme lodí. Na kole i pěšky prozkoumáme Dračí hory. V nádherném Údolí tisíce kopců pojedeme přes krajinu Zuluů. Většinou budeme spát dvě noci v jednom ubytovacím zařízení, to znamená méně transferů a více možností objevit rozmanitost oblasti na kole.
Zahrnuje: kvalifikovaný anglicky mluvící průvodce, ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, včetně snídaně, dopravu kol na přívěsu a stálá asistence, všechny vstupy, transfery a doprava v klimatizovaných mikrobusech.
Náročnost od mírné po střední, díky doprovodnému vozidlu si lze trasu zkrátit nebo prodloužit. Během daných dat teplota vystupuje až na 30°C, skupina 8-15 osob. Lze také stejnou trasu zajistit kdykoliv pro 2 a více klientů.
12x snídaně, pronájem kola MTB 27 speed.

Itinerář:

Den 1.: Johannesburg - Dullstroom - Graskop
Ráno přílet na letiště v Johannesburgu, kde vás uvítá průvodce. Přejedete do Dullstroomu, městečka známého chovem pstruhů, pak budete pokračovat přes Long Pass do Sabie a dojedete do Graskopu, kde budete ubytováni v pěkném hotelu 3*.

Den 2.: Cyklistický výlet Pilgrim´s Rest - Bourke´s Luck Potholes - Blyde River Canyon
Na kole navštívíme historické africké zlatokopecké městečko Pilgrim´s Rest, poté pojedeme na Bourke´s Luck Potholes, kudy řeka Blyde River protéká do kaňonu Blyde River Canyon. Pojedeme dále na kole po Panorama Route na krásnou vyhlídku na kaňon, Tři rondavely a pak sjezd do údolí pod vámi. Autobusem pak zpět do hotelu (asi 55 km, převýšení asi 260 metrů, asfalt, štěrk).

Den 3.: Cyklistický výlet God´s Window - vodopády Lisboa - Bosbokrand
Na kole pojedeme okruh po severních Dračích horách, uvidíme Pinnacle - impozantní skalní sloup a God´s Window - vyhlídka na Lowveld z výšky 915 metrů. Krátká jízda nás dovede k vodopádům Lisboa a pak dlouhý sjezd do Lowveld (nížina). Budeme pokračovat mikrobusem k známénu NP Kruger. Během safari můžeme vidět lvy, slony, zebry, hrochy, žirafy, bůvoly, antilopy a mnoho ptáků. Ubytujeme se v chatkách (2-3*) v jižní části parku. (40 km, převýšení 366 metrů, asfalt)

Den 4.: Safari výlet v NP Kruger
Většina zvířat je aktivní za ranního chladu, proto jedeme na safari před snídaní v otevřených Land Roverech. Po snídani se přemístíme do jiného kempu v parku, kde budete bydlet v chatkách (2-3*). Odpoledne máme jedinečnou příležitost jít na pěší safari s rangerem (fakultativně).

Den 5.: Cyklistický výlet ve Svazijsku - Forbes Reef - Malolotja přírodní rezervace
Ráno pojedeme na další safari než opustíme NP Kruger a vydáme se do Svazijska. Toto malé královsství obývá lid Swazi. Cyklistická trasa nás zavede do zeleného pohoří od Forbes Reef do Mbabane. Pokračovat budeme Ezulwini Valley do parku Mlilwane, kde budeme pozorovat zvířata pěšky a na kole - je to zcela bezpečné, nejsou zde predátoři, bůvoli a sloni v této rezervaci. Ubytujeme se na dvě noci v typických svazijských obydlích ve tvaru úlu a usínat budeme za zvuků Afriky. Večer během tradiční večeře se dozvíme více o tancích a zvycích Svazijců. (18 km, převýšení 70 metrů, asfalt)

Den 6.: Cyklistický výlet - Mantenga - Mlilwane - Manzini
Po snídani nás čeká krátký transfer do uSututu Forest. Po klidných venkovských cestách pojedeme kolem mnoha kraalů (tradiční vesnice), dorazíme do dílny, kde se vyrábějí za zvuku místní hudby nádherné svíčky. Pak pokračujeme do zvířecího parku Mlilwane. Z kola můžeme pozorovat zebry, impaly a další antilopy, pštrosy, prasata bradavičnatá a u jezírka hrochy. Po cestě zpátky uvidíme palác krále. (55 km, převýšení 290m, štěrk, asfalt).

Den 7.: Safari ve zvířecí rezervaci Hluhluwe
Po cestě pojedeme kolem idylických vesnic a polí s cukrovou třtinou. Umfolozi/Hluhluwe je známý svými nosorožci, pojedeme na safari v našem autě. Kromě Velké pětky zde žije i mnoho dalších zvířat. Další dvě noci budeme bydlet v penzionu 4* v St.Lucia. Městečko leží v oblasti chráněného místa Světového dědictví UNESCO.

Den 8.: St.Lucia - plavba na lodi a odpočinek
Ráno si můžete fakultativně užít plavbu lodí po jezeře St.Lucia, kromě hrochů a krokodýlů zde žije množství vodních ptáků. Zbytek dne je volno na odpočinek, můžete se vykoupat v teplém Indickém oceánu, projít se v pralese nebo se vydat na kole do místních townshipu v doprovodu místního průvodce.

Den 9.: Cyklistický výlet v Údolí tisíce kopců
Pojedeme dále do rušného přístavu Durban s krásnými plážemi. Z jedné z německých osad, Wartburg pojedeme na kole Údolím tisíce kopců kolem zulských kraalů (vesnic). Krátký transfer nás převeze do penzionu, zde ubytování dvě noci (43 km, převýšení 183 mterů, asfalt)

Den 10.: Projekt na pomoc - Indický trh a žraloci
Navštívíme misijní stanici Mariannhill, anlglicky mluvící sestry nejen že vedou penzion, ale také jednu z nejlepších škol v Durbanu, nemocnici, dílnu švadlen a pekárnu. Jedna ze sester nám představí projekt. Během návštěvy města půjdeme na orientální indický trh s kořením. Odpoledne máme možnost jít do uShaka Marine World Aquarium (fakultativně).Jsou zde žraloci, manty. Lze jít také na pláž, kde se dá plavat a surfovat.

Den 11.: Cyklistický výlet Winterton - Bergville - Amphitheatre
Opustíme pobřeží a vydáme se do Natal Midlands, dorazíme do Winterton. Pak na kole pojedeme přes zelenou krajinu a vesničky Zuluů. Děti nás radostně pozorují, jak překonáváme mnoho výmolů. Vlevo nás upoutá místo Světového dědidctví UNESCO Ukhahlamba Dračí hory. Mnoho vrcholků přesahuje 2.745 metrů a od dubna do října mohou být pokryty sněhem. V lodgi budeme ubytování po dvě noci 3* (46 km, 442 mterů převýšení, asfalt)

Den 12.: Pěší výlet v NP Royal Natal
Pojedeme podél řeky Tugela do NP Royal Natal, lehce zvlněnou cestou se dostaneme k Tugela Gorge, navštívíme vodopády Tugela (1.190 metrů), kaskády z Amphitheatru. Během vycházky 4-5 hodin budeme obdivovat lišejníky, protey a orchideje. Transfer zpět do lodge.

Den 13.: Cesta zpět do Johannesburgu - Muzeum Apartheidu - letiště
Po snídani pojedeme zpět do Johannesburgu, navštívíme Muzeum Apartheidu a pak nás čeká transfer na letiště, zde naše cesta končí.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz