www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Čad

Jedna z nejchudších zemí na světě - Čad se rozprostírá ve střední Africe. Na severu hraničí s Libyí, na západě s Nigerem a Nigerií, na jihozápadě s Kamerunem, na jihu se Středoafrickou republika a na jihovýchodě se Súdánem. V Čadu jsou tři geografické oblasti - suché planiny a pouště ve středu a na severu země, hory na severozápadě a nížiny na jihu. Typické tropické podnebí s vysokými srážkami převládá na jihu, naproti tomu na severu je charakter podnebí pouštní. Období sucha nastává od listopadu do května. Teploty dosahují 20-25°C, ale před dešti mohou vyšplhat až na 40°.
Nekonečnost v neuvěřitelné poušti - není to přiliš přitažlivá turistická destinace na první pohled - nekonečná poušť a obtížné cestování, jen několik cest je zpěvněných, v létě jsou teploty velice vysoké. Plavby na jezeře Chad, prašné cesty ve vesnicích, často neočekávaná zeleň. Za návštěvu stojí poušť a krajina Ennedi a mnoho zvěře v Národním parku Zakouma NP. Nejlepším obdobím pro návštěvu Čadu je od listopadu do dubna.

Situace v zemi je velmi nestabilní na severu.

10 důvodů proč navštívit Čad:

1. Roky války a nedostatek infrastruktury udržely tuto zemi mimo zájem turistů, proto je to panenská destinace.
2. V Čadu je jedna z nejkrásnějších pouští na světě, poušť Sahara a Ennedi Tibesti v horské oblasti mají své obrovské kouzlo.
3. Několik nomadických etnických skupin, včetně Fulani a Teda se stále pohybuje po území Čadu s velkými stády, pozorování tohoto obrovského přesunu lidí a zvířat je zážitkem.
4. Negativní efekt globalizace minul velké oblasti Čadu a v mnoha vesnicích se zastavil čas.
5. Stavby z vepřovic farmářů, kteří žijí na břehu jezera Chad a řeky Logone jsou stále neznámé a patří ke kulturnímu bohatství Čadu. Příkladem jsou vesnice Excel Kotoko s konickými stavbami kmenů Massa a Musgum.
6. Zakouma National park leží ve středu jižní části země, žije zde velké množství zvířat - sloni, žirafy, hroši, lvi, gepardi, pštrosi, antilopy a ptáci, je to přírodní ráj. EU pomáhá v ochraně této oblasti.
7. Najdete zde lidi známé jako Sara - súdánského původu, jsou velmi vysocí a tmaví a stále si zdobí své obličeje a těla tetováním, které má etnické symboly.
8. Skalní malby na masivu v oblasti saharské Tibesti jsou neocenitelnou památkou dědictví lidstva a ukazují Saharu plnou zvířat, vegetace a tmavé lidi s tetováním.
9. Jezero Chad je poslední velká oblast s vodou na Sahaře, kmen Buduna, který obývá břehy jezera stále ještě vyrábí kanoe z papyru, jak to dělali ve starém Egyptě.
10. I přes politickou nestabilitu a negativní vliv války v Darfuru v sousedním Súdanu, Čad má jasný cíl nomalizovat situaci a dostat se na mapu cestovatelů milujících autentickou Afriku.

 

Lvi v Africe

Podle odborníka na lvy Derecka Jouberta žije na světě už jenom asi 20.000 lvů. Skoro všude jich ubývá, kromě Serengeti. Když první Evropané vstoupili do Afriky žilo jich zde asi milión, takže jich zbývá sotva 3%. Nedávné sčítáni lví populace tvrdí, že jich v Africe žije od 23.000 - 39.000. Poslední sčítání má výsledky 32.000 - 35.000 kusů, ale jen asi 24.000 jich žije v chráněných oblastech, jiné statistiky tvrdí, že jich takto žije jen 20.000.

 

Čad

Lakes of Ounianga

 

Sloni v Africe

Sloni žijí v 37 zemích Afriky. V roce 1979 byl jejich odhadovaný počet 1,3 miliónů, v roce 2010 jich zde žilo asi 470.000. Výzkumy potvrzují, že asi 38.000 slonů je každoročně zabito kvůli slonovině.

Zajímavá místa - Čad

Doprava v Čadu

všechny informace
 
 

Ubytování

Ubytování

 
Čad

Oficiální název: Čadská republika
Hlavní město: N´Djamena
Rozloha: 1 284 000 km2
Počet obyvatel: 13.606.000(r. 2015)
Oficiální jazyk: francouzština a arabština
Státní zřízení: republika
Hlavní náboženství: islám (51 %), animisté (7 %), muslimové (54%), katolíci (20%), protestanti (14%)
Čas: SEČ +1
Měna: CFA frank (XAF)

 
napište nám své zážitky
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz