www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Čad

Jedna z nejchudších zemí na světě - Čad se rozprostírá ve střední Africe. Na severu hraničí s Libyí, na západě s Nigerem a Nigerií, na jihozápadě s Kamerunem, na jihu se Středoafrickou republika a na jihovýchodě se Súdánem. V Čadu jsou tři geografické oblasti - suché planiny a pouště ve středu a na severu země, hory na severozápadě a nížiny na jihu. Typické tropické podnebí s vysokými srážkami převládá na jihu, naproti tomu na severu je charakter podnebí pouštní. Období sucha nastává od listopadu do května. Teploty dosahují 20-25°C, ale před dešti mohou vyšplhat až na 40°.
Nekonečnost v neuvěřitelné poušti - není to přiliš přitažlivá turistická destinace na první pohled - nekonečná poušť a obtížné cestování, jen několik cest je zpěvněných, v létě jsou teploty velice vysoké. Plavby na jezeře Chad, prašné cesty ve vesnicích, často neočekávaná zeleň. Za návštěvu stojí poušť a krajina Ennedi a mnoho zvěře v Národním parku Zakouma NP. Nejlepším obdobím pro návštěvu Čadu je od listopadu do dubna.

Situace v zemi je velmi nestabilní na severu.

10 důvodů proč navštívit Čad:

1. Roky války a nedostatek infrastruktury udržely tuto zemi mimo zájem turistů, proto je to panenská destinace.
2. V Čadu je jedna z nejkrásnějších pouští na světě, poušť Sahara a Ennedi Tibesti v horské oblasti mají své obrovské kouzlo.
3. Několik nomadických etnických skupin, včetně Fulani a Teda se stále pohybuje po území Čadu s velkými stády, pozorování tohoto obrovského přesunu lidí a zvířat je zážitkem.
4. Negativní efekt globalizace minul velké oblasti Čadu a v mnoha vesnicích se zastavil čas.
5. Stavby z vepřovic farmářů, kteří žijí na břehu jezera Chad a řeky Logone jsou stále neznámé a patří ke kulturnímu bohatství Čadu. Příkladem jsou vesnice Excel Kotoko s konickými stavbami kmenů Massa a Musgum.
6. Zakouma National park leží ve středu jižní části země, žije zde velké množství zvířat - sloni, žirafy, hroši, lvi, gepardi, pštrosi, antilopy a ptáci, je to přírodní ráj. EU pomáhá v ochraně této oblasti.
7. Najdete zde lidi známé jako Sara - súdánského původu, jsou velmi vysocí a tmaví a stále si zdobí své obličeje a těla tetováním, které má etnické symboly.
8. Skalní malby na masivu v oblasti saharské Tibesti jsou neocenitelnou památkou dědictví lidstva a ukazují Saharu plnou zvířat, vegetace a tmavé lidi s tetováním.
9. Jezero Chad je poslední velká oblast s vodou na Sahaře, kmen Buduna, který obývá břehy jezera stále ještě vyrábí kanoe z papyru, jak to dělali ve starém Egyptě.
10. I přes politickou nestabilitu a negativní vliv války v Darfuru v sousedním Súdanu, Čad má jasný cíl nomalizovat situaci a dostat se na mapu cestovatelů milujících autentickou Afriku.

 

Čad

Známým kmenem v Čadu je kočovný kmen Wodaabe. Je stále v pohybu a hledá nové pastviny. Chovají dobytel Zebu s dlouhými rohy a putují na dlouhé vzdálenosti.

 

Kam lze cestovat - Afrika 28.1.

Zde se budeme snažit vám aktualizovat informace, kam a za jakých podmínek lze do Afriky cestovat. Informace budeme aktualizovat každý týden. Další informace najdete na stránkách MZV. Uvedené informace se mění a nemůžeme za ně brát zodpovědnost, proto je třeba vždy prověřit před cestou, informace se mění každý den a někdy jsou i odlišné. Doporučujeme sledovat i stránky MZV, Veškeré informace ještě ověřujeme i u naši lokálních partnerů v jednotlivých zemích. V odkaze aktuální informace, které se mění každý den. V oddíle ke stažení jsou aktuální tabulky.

 

Afrika a místa, která navštívit v budoucnu

Nároční klienti vyhledávají stále jiné aktivity, někteří dávají přednost pěším safari ,jiní na koních nebo vyhledávají idylické resorty bez lidí. Poptávka po stále odlehlejších destinacích stoupá, vše však záleží na bezpečnostní situaci a také na tom, jak se jednotlivé země budou starat o ochranu životního prostředí, zlepšení infrastruktury a sladění turismu s místními komunitami. Zde uvádíme dvacet destinací budoucnosti.

Ceny safari v Africe

COVID -19 Afrika

všechny informace
 
 

Ubytování

Ubytování

 
Čad

Oficiální název: Čadská republika
Hlavní město: N´Djamena
Rozloha: 1 284 000 km2
Počet obyvatel: 13.606.000(r. 2015)
Oficiální jazyk: francouzština a arabština
Státní zřízení: republika
Hlavní náboženství: islám (51 %), animisté (7 %), muslimové (54%), katolíci (20%), protestanti (14%)
Čas: SEČ +1
Měna: CFA frank (XAF)

 
napište nám své zážitky
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz