www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Burundi

Nevelký stát Burundi leží ve střední Africe nedaleko od rovníku, sousedí s Rwandou na severu, na východě s Tanzánií a na jihu a západě se Zaire. Takřka celé území je hornaté, jen malá část země u řeky Ruzit leží níže než 1.000 metrů nad mořem. Ruzit tvoří západní hranici severně od Lake Tanganyika. Na východě se krajina postupně zvedá do větších výšek, nejvyšší hora Heha dosahuje 2.670 metrů. Hlavní řeky jsou Akanauru a Kagera a oddělují Burundi od Rwandy. Kagera a Ruvuvu jsou důležitými zdroji pro řeku Nil. Jižní hranici Burundi tvoří řeka Malagarazi.

 

Vstupní formality - Burundi

Pro občany ČR platí vízový styk pro všechny druhy pasů. Vízum nelze získat na hraničních přechodech či mezinárodním letišti, je proto nutné o něj dopředu žádat na zastupitelských úřadech Burundi v zahraničí.

 

Řeky Afriky

Nejdůležitějšími řekami Afriky jsou Nil, řeka Orange, řeka Rufiji, řeka Mara, řeky Nossob a Auob, řeka Niger, řeka Okavango, řeka Zambezi, řeka Congo... Řeky hrály vždy velmi důležitou roli v životě Afričanů, téměř každá řeka má svého Boha, např. kmeny Bundu v Zambii a kmeny Tonga v Zimbabwe věří, že řeka Zambezi je ovládána říčním bohem Nyaminaymi, který je chrání před suchem, avšak výstavba nádrže Kariba jej oddělila od jeho ženy a tak se z něj stalo zlé a pomstychtivé stvoření. Velké africké řeky v sobě nesou tajemství, jejich objevování se věnovalo mnoho průzkumníků - Mungo Park, Bruce of Kinnaird, Richard Burton, JH Speke, VL Cameroon, HM Stanley a David Livingstone, většinou sem byli přitahováni vědeckou zvídavostí. Avšak dalšími méně známými průzkumníky byli např. Herodes 430 let př.n.l., cestoval po Nilu, aby přinesl zprávy z království Kušiú, 100 mil proti proudu. Řekové i Římané posílali výpravy a v roce 150 n.l. zmapovali dva prameny řeky v Buganských měsíčních horách. Prvními průzkumníky, kteří pronikli do vnitrozemí byli Arabové, jejich cesty sem vedly za účelem obchodu a získání otroků.

 

Národní parky Burundi

Kibira národní park 40.000 hektarů zachovalého lesa, patří k největším nedotčeným přírodním oblastem v Burundi a je domovem šimpanzů, paviánů a dalších primátů. V parku je síť 180 cest a stezek a návštěvníci jsou doprovázeni skauty z parku tímto prastarým lesem. Hory v Kibira skrývají termální prameny a vstup do parku vede přes čajovou plantáž Teza a Rwegura, patřící k nejkrásnějším scenériím v Burundi.

Burundi

Zajímavá místa - Burundi

všechny informace
 
 
 
Burundi

Oficiální název: Burundská republika
Hlavní město: Bujumbura
Rozloha: 27 830 km2
Počet obyvatel: 9.823.827 (2015)
Oficiální jazyk: francouzština, kirundi
Státní zřízení: republika
Hlavní náboženství: křestanství 80 %, tradicní náboženství 15%,
Čas: SEČ +1
Měna: burundský frank (Bufr)

 
napište nám své zážitky
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz