www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Burundi

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Krásná jezera Velké příkopové propadliny

K třem nejzajímavějším jezerům Velké příkopové propadliny patři l. Lake Turkana, Lake Tanganyika a Lake Nakuru,

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Vstupní formality - Burundi

Pro občany ČR platí vízový styk pro všechny druhy pasů. Vízum nelze získat na hraničních přechodech či mezinárodním letišti, je proto nutné o něj dopředu žádat na zastupitelských úřadech Burundi v zahraničí.

 

Řeky Afriky

Nejdůležitějšími řekami Afriky jsou Nil, řeka Orange, řeka Rufiji, řeka Mara, řeky Nossob a Auob, řeka Niger, řeka Okavango, řeka Zambezi, řeka Congo... Řeky hrály vždy velmi důležitou roli v životě Afričanů, téměř každá řeka má svého Boha, např. kmeny Bundu v Zambii a kmeny Tonga v Zimbabwe věří, že řeka Zambezi je ovládána říčním bohem Nyaminaymi, který je chrání před suchem, avšak výstavba nádrže Kariba jej oddělila od jeho ženy a tak se z něj stalo zlé a pomstychtivé stvoření. Velké africké řeky v sobě nesou tajemství, jejich objevování se věnovalo mnoho průzkumníků - Mungo Park, Bruce of Kinnaird, Richard Burton, JH Speke, VL Cameroon, HM Stanley a David Livingstone, většinou sem byli přitahováni vědeckou zvídavostí. Avšak dalšími méně známými průzkumníky byli např. Herodes 430 let př.n.l., cestoval po Nilu, aby přinesl zprávy z království Kušiú, 100 mil proti proudu. Řekové i Římané posílali výpravy a v roce 150 n.l. zmapovali dva prameny řeky v Buganských měsíčních horách. Prvními průzkumníky, kteří pronikli do vnitrozemí byli Arabové, jejich cesty sem vedly za účelem obchodu a získání otroků.

 

Národní parky Burundi

Kibira národní park 40.000 hektarů zachovalého lesa, patří k největším nedotčeným přírodním oblastem v Burundi a je domovem šimpanzů, paviánů a dalších primátů. V parku je síť 180 cest a stezek a návštěvníci jsou doprovázeni skauty z parku tímto prastarým lesem. Hory v Kibira skrývají termální prameny a vstup do parku vede přes čajovou plantáž Teza a Rwegura, patřící k nejkrásnějším scenériím v Burundi.

 

Burundi

Víza do země je třeba mít předem. Měna: 1 BFr = 100 centimů, kreditní karty jsou přijímány pouze na několika místech, banky jsou v provozu pondělí - pátek 8.00-11.30 a 15.-16.00 Doprava :v Burundi neexistují pravidelné vnitřní lety, autobusy jezdí kolem Bujumbura a velkých měst, taxíky a minibusy jezdí ve městech. Elektřina: 220V/50Hz Státní svátky : 1. ledna, Velikonoce, 1. května, 1. července Den nezávislosti, 15. srpna - Nanebevzetí P.Marie, 13. října - Zabití národního hrdiny, 1. listopadu - Památka zesnulých, 25. prosince - Vánoce

 

Zajímavá místa - Burundi

Burundi, kterou proslavili její bubeníci, je často nazýváno Švýcarskem Afriky, zemí tisíce a jednoho kopců. Hlavní město Bujumbura leží v hornaté krajině v severovýchodním okraji jezera Tanganyika. Buj - tak je město známé, se pyšní rušným městských životem, k němuž patří kolonilání budovy a restaurace. Dobře najíst se můžete v Cercle Nautique u jezera, obvyklé burudské jídlo představuje rýže a fazole s maniokem. Zajímavá je kavárna Kapa, kde můžete ochutnat dorty, sendviče i kávu. Nejlepší restaurace v Bujumbura je Chez Andre v koloniální vile, proslavená je i Chez Vaya nacházející se v romantickém prostředí zahrad nedaleko university. K dalším oblíbeným místům patří Eden du Lac nebo noční klub Havana. Luxusní hotel Hotel Club Du Lac Tanganyika nabízí pokoje od 79 EUR, levnější je Hotel le Doyen. Letiště Bujumbura leží asi 11 km od centra, kam se taxíkem dostanete z centra za 1000-3000 BIF (0,50-2 EUR). Chcete-li se vydat za město, pak navštivte Les Chutes de la Kagera - vodopády u Rutana, které jsou nejzajímavější v období dešťů. Najdete je u historického města Gitega, odkud si musíte najmout auto, abyste se k vodopádům dostali.

 

Podnebí v Burundi

Podnebí je vysokohorské tropické. Teploty se liší podle různých oblastí a nadmořské výšky. Na centrální plošině je chladné podnebí s průměrem 20°C, oblast kolem jezera Tanganyiaka je teplejší s průměrem 23°C. V hlavním městě Bujumbura šplhá průměrná roční teplota na 25°C. Deště jsou v Burundi nepravidelné, hlavní srážky převládají na severozápadě. Mění se také období sucha, někdy jsou tu dlouhá období sucha bez deště (červen - srpen). Jindy nastává krátké období dešťů září - listopad, krátké období sucha prosinec – leden, které následuje dlouhé období dešťů od února do května.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz