www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Burundi

Zajímavá místa Afriky

Burundi, kterou proslavili její bubeníci, je často nazýváno Švýcarskem Afriky, zemí tisíce a jednoho kopců. Hlavní město Bujumbura leží v hornaté krajině v severovýchodním okraji jezera Tanganyika. Buj - tak je město známé, se pyšní rušným městských životem, k němuž patří kolonilání budovy a restaurace. Dobře najíst se můžete v Cercle Nautique u jezera, obvyklé burudské jídlo představuje rýže a fazole s maniokem. Zajímavá je kavárna Kapa, kde můžete ochutnat dorty, sendviče i kávu. Nejlepší restaurace v Bujumbura je Chez Andre v koloniální vile, proslavená je i Chez Vaya nacházející se v romantickém prostředí zahrad nedaleko university. K dalším oblíbeným místům patří Eden du Lac nebo noční klub Havana. Luxusní hotel Hotel Club Du Lac Tanganyika nabízí pokoje od 79 EUR, levnější je Hotel le Doyen. Letiště Bujumbura leží asi 11 km od centra, kam se taxíkem dostanete z centra za 1000-3000 BIF (0,50-2 EUR). Chcete-li se vydat za město, pak navštivte Les Chutes de la Kagera - vodopády u Rutana, které jsou nejzajímavější v období dešťů. Najdete je u historického města Gitega, odkud si musíte najmout auto, abyste se k vodopádům dostali.

Jen 15 minut od Bujumbura leží Rusizi National Park a patří k předním atrakcím Burundi, krásná chráněná oblast kolem řeky Rusizi a její delty, kde žije mnoho ptáků asi 2.000 druhů, žijí zde i antilopy, hroši a krokodýli.
V neděli se můžete zúčastnit tradičních akcí bubeníků v Saga Plage. Svahilštinu se lze učit v Centre Cuturel Francaise.
Hlavní město Burundi - Bujumbura leží na severovýchodním cípu jezera Tanganyika a žije zde asi 800.000 obyvatel, je to největší město země a je jejím administrativním, komunikačním a ekonomickým centrem. Je to také hlavní přístav a většina výrobků ze země se odtud vyváží na lodích - káva, bavlna, kůže a cínová ruda. Bujumbura vyrostla z malé vesnice poté, co se stala vojenskou základnou Němců ve Východní Africe v roce 1889. Po 1.světové válce se stala administrativním centrem Belgické ligy národů s mandátem Ruanda - Urundi. Jméno města bylo změněno z Usumbura na Bujumbura, když se Burundi stalo nezávislým státem v roce 1962. Střed města je koloniální s velkým trhem, národním stadionem, velkou mešitou a katedrálou arcidiecézie Bujumbury.
V Bujumbuře je nová luxusní čtvrť Kigobe několik minut od centra a je zde také nový luxusní hotel a restaurace Dolce Vita Resort, odkud je nádherný výhled na jezero Tanganyika a na hory. K dispozici je i konferenční místnost, tenis, golf, wifi. Oblíbeným barem v Bujumbura je Chez Gérard, kde prodávají vynikající kebab - brochette, bar má několik dalších poboček ve městě.

5 km od centra Bujumbury na cestě vedoucí do DRC u Gatumba leží Royal Palm Resort, ve velké zahradě u písečných pláží. Bungala jsou moderně vybavená, je zde i internet.
V jižní části přístavu Bujumbura můžete vidět loď MV Liemba, která byla postavena německými staviteli lodí v roce 1913, i když se i potopila, stále ještě funguje. Trasy této lodi se mění a cesta stojí 50-60 EUR v kabině první třídy. Jezdí zde i mnoho dalších lodí podél břehů jezera Tanganyika.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz