www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Safari v Africe - 25 nejlepších míst

Zde jsou uvedena pouze místa v JAR, Namibii, Zimbabwe, Mozambiku, Zambii, Botswaně a Malawi. Podle nezávislého výzkumu milovníků safari, nejlepším místem na safari byla zvolena Tanzánie.

 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 

10 nejlepších míst pro safari na koních

Na koni můžete jet vedle zvířat a dojet na místa, která jsou nepřístupná autem. Existuje mnoho možností, vybíráme několik z nich.

 

Místa na pozorování zvířat + nejlepší velká pětka

Těchto deset míst nepatří k nevyhledávanějším na pozorování zvířat, přesto však stojí za to je navštívit.

 

Malawi

Malawi má krásnou přírodu a dominuje zde 500 km dlouhé jezero, není to typická země pro safari, ale Liwonde NP a Majete Game Resrve nabízí výborné pozorování zvěře.

 

Botswana

Mnoho milovníků safari považuje Botswanu za nejlepší destinaci, ikonou je atrakce Okavango Delty, jejíž návštěva se často spojuje s parkem bohatým na slony Chobe NP a Victoria Falls, dalším zajímavým místem na safari je Tuli Block.

 

Zambie

Patří k předním safari destinacím v Africe. Zde se také nachází legendární Viktoriiny vodopády. Parky Zambie jsou divoké, vynikající na zvěř jsou Luangwa Valley a Lower Zambezi, Liuwa Plains se vyznačuje svou odlehlostí.

 

Mozambik

Je znám svým tropickým pobřežím, ale jsou zde i dvě málo navštěvované zvířecí rezervace, obě dvě se vzpamatovávají z devastace způsobené občanskou válkou. Přístupnější je Gorongosa na jižním pobřeží, velká ale odlehlá rezervace Niassa se navštěvuje letecky ve spojení se souostrovím Quirimbas.

 

Zimbabwe

I přes negativní mezinárodní reputaci patří Zimbabwe k nejlepším safari destinacím na světě, je zde i luxusní ubytování, ale i střední kategorie v nejlepších parcích. Vlajkovou lodí je park u Victoria Fals - Hwange NP, výborná destinace na safari, dobrodružnější je pak Mana Pool, kde se dá plavat na kanoi a chodit pěšky.

 

Namibie

Jedna z nejřidčeji obydlených zemí na světě je známá svými vysokými dunami, ale je zde i mnoho zvířat, lze jet po vlastní ose - Etosha NP a další rezervace. Další zajímavá místa jsou Sosssuvlei a pobřeží mezi Luderitz a Cape Cross.

 

Jihoafrická republika

Ze všech zemí v této oblasti je JAR nejrozmanitější, protože nabízí i jiné atrakce než pouze safari. Počínaje kosmopolitním Kapským Městem a vinicemi, plážemi Garden route a konče kouzelnými vrcholky Dračích hor. JAR je však vynikající destinace na pozorování zvířat s velkou ekologickou diversitou. Její veřejné rezeravce vyhovují i lidem s nízkým rozpočtem, ale jsou zde i soukromé rezervace, které nabízejí luxus. V JAR je dobrá síť silnic, vlajkovou lodí pro návštěvníky je NP Kruger a vedlejší soukromé rezervace. Addo a okolí leží výhodně u Port Elizabeth při cestě po Garden Route.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz