www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Demokratická republika Kongo

Třetí největší země Afriky, Demokratická republika Kongo (DRC), dříve Zair sousedí se Středoafrickou republikou na severu, Súdánem na JV, Ugandou, Rwandou, Burundi a Tanzanií na východě, Zambií na jihu a jihovýchodě, Angolou na jihozápadě a s Kongem na západě. Tímto středoafrickým státem probíhá na severu rovník. Hlavní město je Kinshasa. Dlouhá řeka Kongo, kolem níž rostou tropické pralesy, protéká převážně DRC a vytváří polokruh. Nejvyšší nadmořské výšky dosahují horské masivy na kraji Velké příkopové propadliny, nejrozsáhlejší z nich je pohoří Ruwenzori. Na sever a na jih od rovníku převládají savana a les. Všechny hlavní řeky – Lomani, Aruwini nebo Ituri, Mongala, Ugangi, Uélé, Kasaim, Sankuru, Lulua, Kwango a Kwilu – jsou přítokem Konga. Největší jezera jsou Lake Tanganyika, Albert, Edward, Kiwu, Mweru, Leopolds II a Tumba.

 

Afrikou na kole

Zde najdete několik nejzajímavějších tras, jak projet Afriku na kole. Je zde i několik krátkých tras.

 

Kam za primáty v Africe

Mezi mnoha druhy afrických savců jsou primáti zastoupeni asi 100 druhy, od goril z deštných pralesů až po malé bushbaby. Primáti jsou fascinující na pozorování, obvykle žijí ve skupinách a mají zajímavé chování. Nejdražší je pozorování goril horských ve Rwandě a Ugandě, jejich stopování může být náročné, ale je to jedinečný zážitek. Pozorování šimpanzů je rozdílné, spíše za nimi běháte a pozorujete jejich denní aktivity od jídla po odpočinek. Šimpanzy také obvykle dříve slyšíte, než vidíte. Jejich hysterický křik je charakteristický. Ale v Africe lze pozorovat i jiné primáty - paviány a společenské kočkodány. V Africe je mnoho lesních rezervací, kde primáti žijí a ještě nejsou tak hojně navštěvované. Většina opic žije na zemi, chcete-li je pozorovat tak určitě je lepší mimo období dešťů (Uganda, Rwanda / duben-květen), nejsušší měsíce v Tanzánii od poloviny května do konce října, nejvíce srážek v Etiopii je od července do září.

 

Vstupní formality - DRC

K žádosti o vízum je třeba: cestovní pas platný 6 měsíců po návratu 2 pasové fotografie (3,5x4,5cm) vyplněný formulář letenka program cesty očkování proti žluté zimnici cena víza 125 EUR

Řeky Afriky

Demokratická republika Kongo

všechny informace
 
 
 
Demokratická republika Kongo

Oficiální název: Konžská demokratická republika
Hlavní město: Kinshasa
Rozloha: 2 344 885 km2
Počet obyvatel: 71 713 000
Oficiální jazyk: francouzština
Státní zřízení: republika
Hlavní náboženství: dominantním náboženstvím je římsko-katolické. V zemi působí řada malých protestantských církví. Významné jsou afro-křesťanské církve, kterých je několik stovek.
Čas: SEČ 0
Měna: konžský frank (CDF)

 
napište nám své zážitky
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz