www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Vstupní formality - Afrika

Vstupní formality do jednotlivých zemí se často mění, snažíme se sledovat změny, ale vždy je lepší si u nás ověřit, zda požadavky na udělení víza do jednotlivých zemí konzuláty neupravily.

 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 

Vstupní formality - Alžírsko

Vstupní formality Ambasáda Alžírska v ČR: V Tišině 10/483, 160 00 Praha, Prague 6 Tel: +(402) 2-3337 1142 Fax: +(402) 2-33371144 Často se mění, je lépe se vždy informovat na příslušné ambasádě. Při vstupu do země je třeba provést celní deklaraci všech hodnotných věcí, je třeba si také uchovat doklady týkající se směny peněz. Pokud nemáte při zpáteční cestě vše uvedeno ve formuláři, cennosti Vám mohou být zabaveny.

 

Vstupní formality - Angola

Kvůli dřívější občanské válce jsou vnitřní kontroly velmi přísné. Cestovatelé musí mít u sebe stále pas. Víza potřebují všechny národnosti. Pas, vízum a povolení k opuštění země, stejně tak jako letenka, dvě fotografie a potvrzení o příjmech nebo finančních zdrojích a také itinerář - jsou důležítá na získání víza. Je vždy nutné pak v zemi nosit doklady u sebe.

 

Vstupní formality - Benin

Víza musí mít všichni předem, předpisy se často mění. Víza do Beninu ppze získat i v Praze : Consulat Honoraire de la République du Benin à Prague Consul Honoraire Mr. Toussaint Hubert SINZOGAN Adresse Ke Kaménce 364/17, Praha 6 – Řepy 163 00 Tel: +420 235 312 218 Fax: +420 235 312 216 E-mail: consulat@benin.cz Heures d’ouverture 09.00 – 14.00 (Lundi, Jeudi)

 

Vstupní formality - Botswana

Občané ČR nepotřebují do Botswany vízum. Všichni návštěvníci musí mít pas platný 6 měsíců po návratu ze země. Od 5.12.2012 všechny děti mladší 16 let cestující s rodiči musí mít nejen svůj vlastní pas, ale i ověřený rodný list. Děti do 16 let cestující bez vlastních rodičů musí mít navíc tento rodný list doplněný apostylou.

 

Vstupní formality - Burkina Faso

Víza je potřeba mít zajištěna předem, obvykle se vydávají na 3 měsíce. Ke vstupu do Burkina Faso je vyžadován platný cestovní pas a vízum. Žádost o vízum vyřizuje Velvyslanectví Burkina Faso v Berlíně nebo ve Vídni. Vízum Vám naše cestovní kancelář zařídí za podmínek: platný cestovní pas 2 x vyplněný formulář 2 fotografie poplatek 70 EUR (jednovstupní vízum do 90 dnů pobytu) + 5 EUR poštovné.

 

Vstupní formality - Burundi

Pro občany ČR platí vízový styk pro všechny druhy pasů. Vízum nelze získat na hraničních přechodech či mezinárodním letišti, je proto nutné o něj dopředu žádat na zastupitelských úřadech Burundi v zahraničí.

 

Vstupní formality - DRC

K žádosti o vízum je třeba: cestovní pas platný 6 měsíců po návratu 2 pasové fotografie (3,5x4,5cm) vyplněný formulář letenka program cesty očkování proti žluté zimnici cena víza 125 EUR

 

Vstupní formality - Djibouti

Jsou potřeba víza , tranzitní vízum platné na deset dní mohou členové EU získat po příletu do země, jinak lze o víza zažádat na Francouzské ambasádě. Při vstupu do země musíte předložit letenku, v opačném případě si ji musíte koupit na letišti. Pokud přijedete do Djibuti pozemní dopravou z Etopie, není letenka vyžadována.

 

Vstupní formality - Čad

Víza je potřeba si zajistit, jsou obvykle platná tři měsíce. Musíte se registrovat na Sureté (immigration) 72 hodin po příjezdu a potřebujete dvě fotografie. Víza lze získat v sousedních zemích, kromě Nigeru.

 

Vstupní formality - Egypt

Víza lze získat předem nebo po příletu na letišti. Bez víza můžete navštívit oblast Sinai mezi hranicemi Izraele přes Taba a Sharm-el Sheik, pouze dostanete razítko. Již se nevyžaduje policejní potvrzení o pobytu, bylo zrušeno v roce 1997.

 

Vstupní formality - Eritrea

Před vstupem do země je třeba si zajistit vízum a mít platný pas nejméně šest měsíců po návratu ze země.

 

Vstupní formality - Etiopie

Při vstupu do země je třeba mít vízum . Doklad o očkování proti žluté zimnici. Vízum je nutno předem on-line https://www.evisa.gov.et/#/home. Víza vyřizujeme v Německu: Boothstrasse 20a 12207 Berlin Germany Tel: 030-77-20-60 Fax: 030-77-20-626 Je potřeba: cestovní pas, platný ještě nejméně šest měsíců 2 fotografie pasového formátu vyplněný formulář doklad o platbě obálka kopie letenky

 

Vstupní formality - Gabon

Víza do Gabonu by měla jít udělat i předem on.line https://evisa.dgdi.ga/ ale stránka často nefunguje, proto doporučujeme zajistit si vízum předem v Berlíně.

 

Vstupní formality - Gambie

Na pobyt kratší než 90 dní občané ČR nepotřebují vízum, pro cestu pouze cestovní pas platný 6 měsíců po návratu.

 

Vstupní formality - Ghana

Víza musí být zajištěna předem na Ambasádě v Praze. http://www.ghanaembassy.cz/consular-information/visas

 

Vstupní formality - Guinea Bissau

Informace o vízech do Guinea Bissau získáte zde : https://www.rgb-visa.com/

 

Vstupní formality - JAR

Od 11.11.2019 byla zrušena povinnost mít přeložený rodný list dítěte do 18 let, které cestuje s rodiči.

 

Vstupní formality - Jižní Súdán

Pokud letíte do JUBA, předem potřebujete víza. Každá ambasáda má jiné požadavky, budete potřebovat platný pas, 2 fotky pasového formátu, pozvání (zajistíme) a doklad o očkování proti žluté zimnici. Cena víza je obvykle 100 USD + poplatky na poštovné.

 

Vstupní formality - Kamerun

Víza jsou požadována předem, nelze je získat na hranicích, ale dají se obdržet celkem snadno v sousedních zemích a požaduje se zpáteční letenka, doklad o dostatečném množství peněžních prostředků na pobyt.

 

Vstupní formality - Kapverdy

Od 1.1.2019 byla zrušena vízová povinnost, ale platí se po příletu nová taxa 3400 Escudos ( cca 30 EUR) nebo on-line na adrese online na adrese https://www.ease.gov.cv Všichni návštěvníci potřebují víza. Víza zařídíme a formulář na vyplnění pošleme. V některých balíčcích na pobytové zájezdy máme již cenu víz zahrnutou.

 

Vstupní formality - Keňa

Od 1.1. 2021 je povinnost cestujících do Keni zažádat si předem o víza on-line a rovněž je i uhradit přes on-line systém. Od 1.2.2016 děti do 16 let nepotřebují víza. Zde najdete návod, jak o víza zažádat: www.evisa.go.ke Vyřízení víz , může trvat i 7 pracovních dní.

 

Vstupní formality - Komory

Všichni návštěvníci musí mít platný cestovní pas a víza lze získat na místě, cestující v transitu víza nepotřebují. Tarify víz jsou: Víza na méně než 5 dnů 30 EUR

 

Vstupní formality - Kongo

O víza do Konga je nutno žádat předem.

 

Vstupní formality - Lesotho

Všichni návštěvníci musí mít platný pas a zpáteční letenky, je možné, že budou požadovat víza při vstupu do země (obvykle za 100 ZAR). Pokud se vízum vyřizuje předem, je cena 55 EUR.

 

Vstupní formality - Libérie

O víza do Libérie lze žádat předem v Německu. Address: Embassy of the Republic of Liberia Kurfürstenstr. 84 10787 Berlin Tel: (+49) (0)30 26391194 Fax: (+49) (0)30 26394893 Mail: info@liberiaembassygermany.de liberiaembassygermany@gmail.com

 

Vstupní formality - Libye

Víza do Libye musí být zařízena přes libyjského touroperátora a průvodce vás provází po celou dobu vašeho pobytu, většina libyjských společností je flexibilní a naplánuje vám itinerář. Proces získání víz trvá 4 a 6 týdnů, musíte mít pozvání cestovní kanceláře. Víza si lze vyzvednout při příjezdu do Libye, vaše detaily pasu musí být přeloženy do arabštiny a musíte mít minimálně 1000 USD, když vstupujete do země.

 

Vstupní formality - Madagaskar

Od 1.6.2019 lze také získat vízum předem on -line zde : https://www.e-visa-madagascar.com/

 

Vstupní formality - Mali

Ke vstupu do Mali je vyžadován platný cestovní pas a vízum. Žádost o vízum vyřizuje Velvyslanectví Mali v Berlíně. Vízum Vám naše cestovní kancelář zařídí za podmínek: platný cestovní pas, vyplněný formulář, 2 fotografie a poplatek 40 EUR + 5 EUR poštovné. Místní měna nesmí být vyvážena, porušení nařízení je trestáno pokutou. Kontrolován je vývoz předmětů umělecké hodnoty. Exportní povolení může vystavit muzeum v Bamaku.

 

Vstupní formality - Malawi

Pro získání malawiského víza je třeba předložit platný pas. Vízum může být uděleno na kterémkoli zastupitelském úřadě Malawi. Diplomatické a konzulární vztahy s ČR pokrývá Velvyslanectví Malawi v Berlíně. Vízum lze zístat i po příletu na letišti. Vízum do Malawi vám zprostředkuje i naše cestovní kancelář. Je třeba předložit: platný pas, 2x vyplněný formulář, 2x foto, potvrzení zpáteční letenky a 125 EUR (resp. 65 EUR tranzit. vízum do 7 dnů). Celní a devizové předpisy Celním poplatkům nepodléhají věci dovážené pro osobní potřebu. Za to se považuje 200 kusů cigaret nebo 225 g tabáku, 1 ...

 

Vstupní formality - Maroko

Není třeba mít vízum při pobytu nepřesahujícím 90 dnů.

 

Vstupní formality - Mauretánie

Víza do Mauretánie je třeba mít předem.

 

Vstupní formality - Mauritius

Cestovní pas musí mít platnost po celou dobu pobytu v zemi. Víza jsou udělována bezplatně přímo na letišti za předpokladu, že pobyt nepřesáhne 14 dnů. Prodloužení víza se provádí rovněž bezplatně prostřednictvím imigračního úřadu v Port Louis nebo u místní policejní stanice, na základě předložení platné zpáteční letenky a prokázání dostatku finančních prostředků či zajištění ubytování. Celní a devizové předpisy Osoba starší 16-ti let může dovézt 250 g tabákových výrobků, 1 litr destilátu, 2 litry vína, 250 ml toaletní vody, 10 cl parfému. Nedoporučuje se brát s sebou zcela nové obleče ...

 

Vstupní formality - Mozambik

Víza do Mozambiku se udělují na hranicích za cca 50 USD pouze pro občany zemí,kde nemá Mozambik konzulát. Zkontrolujte si platnost víza. Dokumenty pro vstup do země: * platný řidičský průkaz a ID karta (pro místní) * pas a víza * originální registrační doklady k autu (kopie a potvrzení z hranic Jižní Afriky o přechodu auta) * 2 červené výstražné trojúhelníky pro každé auto * registrační doklady pro přívěs * pojištění odpovědnosti, platí se u AA nebo na hranici * kopie všech základních dokumentů

 

Vstupní formality - Namibie

Od října roku 2019 byl zahájen pilotní projekt - jednovstupné vízum do Namibie lze získat na letišti ve Windhoeku, zatím pouze zde. Cena víza je 1080 NAD. V současné době lze získat jednovstupné vízum do Namibie i na letišti ve Windhoeku po příletu bez problémů. Vízum do Namibie je lepší mít zajištěno předem. Víza do Namibie zajišťujeme za cenu 3.000 CZK na osobu pro jeden vstup, více vstupné vízum stojí 4.400 CZK.

 

Vstupní formality - Niger

K cestě do Nigeru potřebuje občan ČR platný cestovní pas a platné vízum (vydává např. Velvyslanectví Nigeru v Berlíně). Při vstupu je také nutno prokázat se mezinárodním očkovacím průkazem s platným očkováním proti žluté zimnici.

 

Vstupní formality - Nigérie

Všichni cestující do Nigérie musí mít předem víza, nedají se získat při vstupu do země.

 

Vstupní formality - Pobřeží Slonoviny

O víza do Pobřeží Slonoviny lze požádat předem on-line : (www.snedai.com)

 

Vstupní formality - Réunion a Mayotte

Réunion i Mayotte jsou zámořským departmanem Francie. Není třeba víza,stačí pouze cestovní pas nebo občanský průkaz.

 

Vstupní formality - Rovníková Guinea

Více informací o vízech do Rovníkové Guiney najdete zde : http://www.guinea-ecuatorial.de/en/espanol-consulado/visado/ Víza lze získat v sousedním Kamerunu a Gabonu a v Nigerii, potřebujete výstupní vízum a další dokumenty.

 

Vstupní formality - Rwanda

Vstupní vízum do Rwandy je třeba žádat předem on-line na stránkách www.migration.gov.rw, po odsouhlasení víza, se pak platí na místě 30 USD za jednovstupné vízum nebo 100 USD za East African visa při vstupu do země. East african visa platí pro Rwandu, Ugandu a Keňu. Doklad je třeba mít s sebou.

 
 

Vstupní formality - Senegal

Pro vstup je nutný cestovní pas s biometrickými údaji a dobou platnosti alespoň 3 měsíce po plánovaném datu návratu. Občané EU nepotřebují vízum pro krátkodobé pobyty do 90 dnů (za účelem nevýdělečné činnosti). V ostatních případech je nutno žádat o vízum, avšak nelze žádat o vízum na hraničních přechodech při vstupu do země, ani na letišti. Žádosti českých občanů o víza by měly být směřovány na Velvyslanectví Senegalu v Berlíně (tel. 004930 85 62 190, http://www.botschaft-senegal.de/), kde lze získat bližší informace k vízovým žádostem.

 

Vstupní formality - Seychelly

Bezvízový styk pro občany ČR.

 

Vstupní formality - Sierra Leone

Víza je třeba mít předem- Více informací najdete zde : https://sierra.amavserver.com/visa-requirements/

 

Vstupní formality - Somálsko

Vízum, lze získat na letišti v Mogadishu.

 

Vstupní formality - Středoafrická republika

Víza je potřeba mít předem a lze je získat v sousedních zemích. Kde není Ambasáda SAR, vízum vydává Francouzská ambasáda.

 

Vstupní formality - Súdán

O víza do Súdánu je nutno žádta předem.

 

Vstupní formality - Svazijsko

Je nutný cestovní pas , při vstupu do země se platí tzv. road tax na silničních hraničních přechodech. Celní a devizové předpisy Je nutno mít povolení na dovoz zbraní a střeliva. Bezcelní dovoz je povolen na dárky nepřesahující hodnotu 500 randů (asi 1.000 Kč), dále na 400 kusů cigaret nebo 50 kusů doutníků, 2 litry vína, 1 litr destilátu, 250 ml toaletní vody a 50 ml parfému. Povinná směna valut není ve Svazijsku zavedena, nepožaduje se ani prokazování finančních prostředků na dobu pobytu.

 

Vstupní formality - Tanzánie a Zanzibar

Od 1.6. 2019 zavedla Tanzánie i možnost zajištění víza předem on-line, o víza lze zažádat předem zde : https://eservices.immigration.go.tz/visa/ Očkování proti žluté zimnici není povinné, pokud přilétáte ze země, kde není žlutá zimnice endemická.

 

Vstupní formality - Togo

O vízum lze zažádat předem nebo jej získat na hranicích.

 

Vstupní formality - Tunis

Pro cesty do Tuniska není třeba víza.

 

Vstupní formality - Uganda

Vízum je nutné předem on-line: https://visas.immigration.go.ug/f(platné od 1.7.2016), platí se na místě 50 USD. Je třeba si vytisknout před cestou souhlas s udělením víza. Vízum již nelze získat po příletu na místě, Vízum do Keni, Ugandy a Rwandy - East Africa visa nutno předem on-line, platí se na místě 100 USD.

 

Vstupní formality - Zambie

Od 21.12.2016 opět platí KAZA - UNIVISA pro přechod hranic mezi Zambií a Zimbabwe, jejichž platnost byla po delší dobu zrušena. Nyní tedy opět lze cestovat ze Zambie do Zimbabwe a opačně na jedno KAZA - UNIVISA, jehož cena je 50 USD a platí se na místě. 28.11.2014 se zavádí tzv. KAZA UNIVISA, společné vízum pro Zambii a Zimbabwe, pro zjednodušení procesu udělování víz. Tento pilotní projekt by měl být pak dále rozšířen na další sousední země. UNIVISA se budou udělovat na těchto hraničních přechodech: Zambia KK International Airport Harry Mwaanga International Airport Victoria Falls Border Kazungula Border Cena tohoto víza je 50 USD. Od 1.2.2015 není třeba mít doklad o očkování na žlutou zimnici pokud jedete ze Zambie např. do JAR nebo okolích zemí. Tato povinnost byla zrušena na základě rozhodnutí Světové zdravotnické organizace, s tím, že se žlutá zimnice v Zambii nevyskytuje. S okamžitou platností (1.7.2013) byla zavedena v Zambii nová taxa: The Infrastructure & Development: ZMW 27 (asi USD 5) pro domácí lety a ZMW 54 (asi USD 10) pro mezinárodní lety. Tato taxa se platí na letištích Livingstone, Mfuwe, Lusaka nebo Ndola. Od 1.3.2014 lze platit víza při vstupu do země na letištích platební kartou Visa, Master Card. Od 1.10.2012 se platí v Zambii odletová taxa v místní měně, je tedy třeba mít připravenou tuto sumu při odletu, vnitřní přelety 28.000 ZMK (Kwacha), při mezinárodních odletech 56.000 ZMK (Kwacha), na letišti je banka BARCLAYS BANK – Airport, která má otevřeno po-pá 8.30-14.30, v sobotu pouze první a poslední v měsíci od 8.15 -14.30, v neděli zavřeno, další banka FINANCE BANK – Airport má otevřeno po-pá 8.30-16.00, so+ne 8.30 -14.00, o svátcích zavřeno. Bankomaty přijímají pouze VISA karty (debetní).

 

Vstupní formality - Západní Sahara

Západní Sahara je považována za součást Maroka.

 

Vstupní formality - Zimbabwe

Od 21.12.2016 opět platí KAZA - UNIVISA pro přechod hranic mezi Zambií a Zimbabwe, jejichž platnost byla po delší dobu zrušena. Nyní tedy opět lze cestovat ze Zambie do Zimbabwe a opačně na jedno KAZA - UNIVISA, jehož cena je 50 USD a platí se na místě. 28.11.2014 se zavádí tzv. KAZA UNIVISA, společné vízum pro Zambii a Zimbabwe, pro zjednodušení procesu udělování víz. Tento pilotní projekt by měl být pak dále rozšířen na další sousední země. UNIVISA se budou udělovat na těchto hraničních přechodech: Zimbabwe Harare International Airport Victoria Falls International Airport Victoria Falls Border Kazungula Border Pokud opustíte Zimbabwe a chcete opět do země vstoupit musíte si koupit nové vízum za 30 USD nebo při vstupu do země zažádat o dvouvstupné vízum za 45 USD.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz