www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Vstupní formality - Zimbabwe

Vstupní formality - Afrika

Od 21.12.2016 opět platí KAZA - UNIVISA pro přechod hranic mezi Zambií a Zimbabwe, jejichž platnost byla po delší dobu zrušena. Nyní tedy opět lze cestovat ze Zambie do Zimbabwe a opačně na jedno KAZA - UNIVISA, jehož cena je 50 USD a platí se na místě.


28.11.2014 se zavádí tzv. KAZA UNIVISA, společné vízum pro Zambii a Zimbabwe, pro zjednodušení procesu udělování víz. Tento pilotní projekt by měl být pak dále rozšířen na další sousední země. UNIVISA se budou udělovat na těchto hraničních přechodech:
Zimbabwe
Harare International Airport
Victoria Falls International Airport
Victoria Falls Border
Kazungula Border


Pokud opustíte Zimbabwe a chcete opět do země vstoupit musíte si koupit nové vízum za 30 USD nebo při vstupu do země zažádat o dvouvstupné vízum za 45 USD.

Vízum získáte při vstupu do země za 30 USD. Při příjezdu ze země kde se vyskytuje žlutá zimnice, je nutné se prokázat mezinárodním očkovacím průkazem s platnou vakcinací proti této nemoci. Návštěvník Zimbabwe může být při vstupu do této země požádán, aby prokázal dostačující prostředky na dobu pobytu a zajištění odjezdu ze země (zpáteční letenku nebo prostředky na její nákup). Pro návštěvníky pobývající v Zimbabwe méně než 6 měsíců jsou požadavky obvykle minimální. Pokud chcete zimbabwské území opustit pouze na několik hodin a poté se na něj vrátit (např. prohlídka Viktoriiných vodopádů i ze zambijské strany), učiňte tak pouze, pokud máte zimbabwské vízum na 2 nebo více vstupů.

Při pasovém odbavení na hraničních přechodech doporučujeme zkontrolovat, zda délka pobytu vyznačená imigračním úředníkem ve formě rukou psané poznámky pod vlepený vízový štítek - obvykle např. jako V5D (turistická návštěva - visit - na 5 dní), B3D (obchodní návštěva - bussines - na 3 dny) odpovídá cestovatelem plánované délce pobytu v zemi. Uvedená poznámky bývá často těžko čitelná, lze ji snadno zaměnit za pouhý podpis imigračního úředníka. Překročení povolené doby pobytu (nezaměňovat tedy s délkou platnosti víza) však může být posléze kvalifikováno jako porušení imigračního zákona s možnými sankčními důsledky (v praxi to znamená přinejmenším značné zdržení při odbavení při výstupu ze země, vyloučeno není vyměření pokuty nebo odepření vstupu do země při eventuální další návštěvě).

Celní a devizové předpisy
Do Zimbabwe lze bezcelně dovést zboží osobní spotřeby a další zboží nepřesahující hodnotu 200 USD, které není určeno k obchodním účelům. Do toho lze zahrnout maximálně 5 litrů alkoholických nápojů na osobu starší 18 let, z čehož mohou být max. 2 litry tvrdého alkoholu. Dovoz zahraniční měny není nikterak omezen. Doporučujeme celkovou sumu v zahraniční měně dováženou do Zimbabwe deklarovat při příjezdu na celnici. V opačném případě hrozí nebezpečí, že zpět ze země nebude povoleno vyvézt částku přesahující 200 USD.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz