www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

COVID -19 Afrika

Aktuality - Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav.


Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu,
ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi.


Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz
Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

CORONAVIRUS COVID-19
Jelikož se opatření v každé zemi mění velmi rychle, tak se snažíme informace posílat v newsletteru. Pokud Vás zajímá konkrétní opatření v dané zemi, prosím pošlete nám email a my Vám aktuální informaci rádi pošleme.
Fakta o africkém turismu :
1. Turismus je jeden z nejperspektivnějších sektorů rozvoje afrických zemí. Za posledních 20 let se počet mezinárodních turistů stále zvedá.
2. Turismus přímo i nepřímo zaměstnává velké množství lidí v Africe, studie ukazují, že ženy, mladí lidé a dělníci by byli nezaměstnaní. Jedno ze 14 pracovních míst v Africe za poslední roky bylo vytvořeno díky turismu.
3. V mnoha afrických zemích turismus nahradil průmysl, který se přestal vyvíjet, jako např. pěstování tabáku.
4. Díky různým iniciativám jako je např. organizace African parks vznikají stále nová pracovní místa v oblasti ochrany přírody a revitalizaci parků v Africe.
5 Politika cestovního ruchu v Africe musí obsahovat tři základní body: turismus, ochrana přírody a zapojení místních komunit.
6. Afrika stále tvoří jen 5% světového trhu cestovatelů.

Hlavně v této době je nutné mít podporu jak z naší strany, tak ze strany našich partnerů, pokud byste se dostali do nesnází jsme vždy připraveni Vám pomoci, což on-line rezervace příliš neumožňují.

Aktuální přehled opatření 20.3.
Nařízení vlády platné od 16. 3. 2020*:

- zákaz vstupu na území České republiky pro všechny přilétající cizince, s výjimkou cizinců s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem na území České republiky
- zákaz vycestovat všem občanům České republiky; cizí státní příslušníci s trvalým pobytem v České republice nebo cizinci s přechodným pobytem v České republice nad 90 dnů mohou opustit Českou republiku bez možnosti návratu během nouzového stavu

K dnešnímu dni, tj. 20.03. 2020, byly zrušeny všechny lety na londýnské letiště Stansted, do Varšavy či Barcelony. Evidujeme také zrušené dva lety do Istanbulu.

Od 25.3. 2020 do 30.06. 2020 je přerušen provoz linky Emirates v obou směrech.

S okamžitou platností až do 31.03. 2020 ruší všechny své mezinárodní lety South African Airways.


Koronavirus (COVID 19)

AKTUALIZACE NĚKTERÝCH AFRICKÝCH ZEMÍ K 19.03. 2020


Přinášíme Vám aktuální omezení při cestování do Afriky souvisejícím s rozšířením nákazy koronaviru (COVID 19):

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA:

Lanová dráha na Stolovou horu – uzavřena od 18.03. 2020 do minimálně Velikonočního pondělí

The Blue Train – provoz pozastaven do 30.04. 2020

The Two Oceans Aquarium – uzavřeno od 18.03. 2020 do 14.04. 2020

Žádné z 11 letišť v tuto chvíli neplánuje uzavření. Je zintenzivněna zdravotní kontrola a zvýšeno množství úředníků/asistentů

U 6 přístavů zůstává provoz neomezen, zesílena kontrola. Dva – Saldanha Bay a Mossel Bay přijímají pouze cargo, nulové povolení vstupu pro pasažéry.

S okamžitou platností nastává vízová povinnost, všichni cestující musí získat vstupní vízum, jinak nebudou vpuštěni do země.

BOTSWANA– vstup do země není povolen cestujícím z následujících zemí: Čína, Japonsko, Jižní Korea, Irán, USA, Velká Británie, Rakousko, Belgie, Dánsko, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Indie

ESWATINI – cestujícím s národností některé ze zemí ohrožených COVID-19 bude zakázán vstup do země. Víza ke vstupu těchto osob budou anulována ke dni 20.03. 2020.

LESOTHO – předseda vlády Thomas Thabane zatím nevyhlásil žádná další omezení pro cestování, stále platí 14ti denní karanténa pro osoby přicházející z rizikových zemí.

MOZAMBIK – prezident Filipe Nyusi vyhlásil povinnou 14ti denní karanténu pro každého cestujícího ze zemí s velkou pravděpodobností přenosu nákazy COVID-19.

ZAMBIE – povinná karanténa minimálně 14 dnů pro všechny cestující přijíždějící ze zemí s vysokým rizikem nákazy. Povinná izolace každé osoby s podezřením či potvrzeným testem na COVID-19.

ZIMBABWE – maximální zpřísnění kontroly na hranicích, jinak žádné další restrikce pro ostatní národnosti, není uvalena definitivní karanténa.

ANGOLA – zprávy z 11.03.2020
1. Cestujícím a posádce letadla, kteří přiletí, či se na území Číny, Iránu, Itálie, KLDR pohybovali, nebude do země povolen vstup.
- Toto neplatí pro posádku letadla a osoby s národností Angola
2. Rezidenti Angoly, posádka letadla a osoby s angolskou národností, kteří se vrátili z pobytu v Číně, Iránu, Itálii nebo KLDR budou uzavřeni v karanténě.
3. Každá osoba musí po příletu vyplnit a předložit kompletně vyplněný dotazník hygienické kontroly vydaný Státním útvarem pro zdraví veřejnosti Ministerstva zdravotnictví.

KEŇA – zprávy z 18.3. 2020
žádný cestující vyjma cestujících keňské národnosti nemá povolen vstup do země

MADAGASKAR - zprávy z 29.02.2020
Cestujícím i posádce letadla, kteří se v posledních 14 dnech nacházeli v Číně, Iránu, Itálii, KLDR (či ve zmiňovaných zemích prošli tranzitní halou na letišti), je zakán vstup do země.

MAURITIUS - zprávy z 19.03.2020
žádným cestujícím vyjma rezidentům Mauriciu a osobám s mauricijskou národností není povolen vstup do země.

SUDAN – zprávy z 17.03.2020
žádným cestujícím není povolen vstup do země.

UGANDA - zprávy ze 07.03.2020
Cestující vracející se z Rakouska, Belgie, Číny, Francie, Německa, Iránu, Itálie, KLDR, Malajsie, Nizozemska, Norska, San Marina, Švédska, Švýcarska, Španělska, USA či Spojeného Království mají po 14 dnů povinnou karanténu.

RWANDA - zprávy z 11.03.2020
Všichni cestující s pozitivním testem na COVID – 19, osoby vykazující symptomy nákazy a ti, kdo přicestovali ze zemí s potvrzenými případy nemoci, budou bezprostředně po příletu hospitalizováni v nejbližší nemocnici.
Osoby v karanténě jsou povinny mít přes ústa a nos roušku bez vyjímky a v pro další instrukce kontaktovat linku 114.
Osoby s pozitivním testem budou hospitalizovány ve speciálním centru pro pacienty s COVID – 19.

www odkazy

http://mzv.cz

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

http://http://www.mojeafrika.cz/upl/ke_stazeni/100137s_new-country-by-country-covid-19-protocols_(52).pdf

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz