www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Burundi

Praktické informace na cestu do Afriky

Víza do země je třeba mít předem.

Měna:1 BFr = 100 centimů, kreditní karty jsou přijímány pouze na několika místech, banky jsou v provozu pondělí - pátek 8.00-11.30 a 15.-16.00


Doprava:v Burundi neexistují pravidelné vnitřní lety, autobusy jezdí kolem Bujumbura a velkých měst, taxíky a minibusy jezdí ve městech.


Elektřina:220V/50Hz


Státní svátky: 1. ledna, Velikonoce, 1. května, 1. července Den nezávislosti, 15. srpna - Nanebevzetí P.Marie, 13. října - Zabití národního hrdiny, 1. listopadu - Památka zesnulých, 25. prosince - Vánoce

Mezinárodní letiště Bujumbura International Airport leží 11 km od středu města, oficiální taxi stojí asi 15 000 BIF (9 EUR ). Pokud se chcete dobře najíst, navštivte restauraci Calvados (9. avenue d´Octobre), která leží v centru města, jestliže dáváte přednost místním specialitám, jděte do Le Maquis (Avenue de l´Université ). Večer je zajímavý bar Havana Bar (Boulevard de l´Uprona), kde hraje nejlepší hudba. Za návštěvu stojí i bar Sun Safari Club hotelu, odkud je krásný výhled na město z terasy.
Od svého vzniku v roce 1897 prožila Bujumbura vše od let kolonizace po občanskou válku až po současnou dobu, kdy je příjemným městem u jezera. Stále zde vznikají nové restaurace a turistické atrakce a budovy byly zrekonstruovány.

Ubytování např. u jezera Hotel Club du Lac Tanganyika, má dva bazény, tenisové kurty, saunu, restaurace a golfové hřiště je v blízkosti. Levnější je Karera Beach, pokoj stojí asi 34 EUR, ale má krásnou polohu, bungala přímo na pláži a je zde i restaurace.
Dobře najíst se dá v Hotel Botanika Restaurant u centra a kdo chce zažít místní atmosféru, tak se doporučuje Safari Gate hotel s tradičními jídly. Na večeři si lze dojít do Ubuntu Residence u jezera.
V Bujumbura přibývá stále více karaoke, kabarety večer (Mon Ami), pak Kibira Bar dále od centra je tu velmi živo o víkendech a tradiční africká hudba. Velmi módním restaurantem v Bujumbura je Le Safran, výborně zde vaří a hraje zde i živá hudba.

Dne 22. dubna 2015 předal mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky Pavel Řezáč své pověřovací listiny prezidentu Keni Uhuru Kenyattovi.
Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi
P.O.Box 25639
Telefon +254 204 348 163 (tel/fax), 072, 073
Fax +254 204 348 163
Nouzová linka +254 726 489 626
E-mail nairobi@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/nairobi
Vedoucí úřadu Mgr. Martin Klepetko
Funkce VZÚ
Diplomatická působnost pro Keňu, Burundi, Rwandu, Tanzanii a Ugandu a pro Program OSN pro životní prostředí (UNEP) a Program OSN pro lidská sídla (UN-Habitat). Velvyslanec je stálým představitelem ČR pro Program OSN pro životní prostředí (UNEP) a pří Programu OSN pro lidská práva (UN-Habitat)
Konzulární působnost pro Keňu, Burundi, Rwandu, Tanzanii a Ugandu
Časový posun +1 hod letní čas
+2 hod zimní čas
Poznámka

Krátkodobá schengenská víza jsou vydávána ZÚ Slovenska v Nairobi

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz