www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Cesty za sportem v Africe(cs)

Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 

Dobrodružné balíčky Namibie - pěší túry

Tok Tokkie - informace o túře: Všichni musí předložit lékařské potvrzení, je třeba být dostatečně fit, všichni musí podepsat revers a mít pojištění, s sebou je třeba mít kameru, pohodlné boty, sluneční brýle, krém a repelent, lehké oblečení, mikinu na večer, sandály na večer, pokrývku hlavy, teplé oblečení na zimu. Tok Tokkie trail není obtížný, ale náročný, 7-8 hodin chůze, hlavní zavazadlo veze doprovodné vozidlo, nesete si jen věci na den, včetně oběda a vody. Některé části vedou přes duny a skalnatý terén, teplota se pohybuje od 35°C přes den až po minus 5°C v noci, je třeba se na cestu řádně připravit. Skupina je od 2 do 8 hostů, osobní zavazadlo nesmí být těžší než 10 kg. Další podrobné informace rádi podáme.

 

Výstup na Mount Meru

Výstup na Mount Meru je na 4 dny / 3 noci. Výškou 4.566 metrů je Mount Meru 5. nejvyšší vrcholek Afriky a druhý nejvyšší v Tanzánii, asi přes 250 000 lety masivní vulkanická hmota odtekla z celé východní části hory a hora tak dostala svůj charakterický vzhled. Výstup prochází několika vegetačními zónami, suchý les v nižších částech až po hustý horský les, který se mění v krajinu s křovinami. Směrem k vrcholku hory se mění i flóra a fauna. Při sestupu můžete potkat i stáda slonů a bůvolů, ale vidět můžete i levhraty. Kvůli tomu je povinné mít doprovod ozbrojeného rangera. Ubytování s plnou penzí, služby průvodce.

 

Vysokohorská turistika v Dračích horách JAR

Rájem pro milovníky vysokohorské turistiky jsou Dračí hory a NP Royal Natal. K dispozici máme i mapy jednotlivých oblastí a podrobné informace.

 

Vysokohorská turistika - Kilimanjaro - Tanzánie

Vysokohorská turistika - Kilimanjaro - Tanzánie

Každoročně si tisíce návštěvníků Tanzánie splní svůj sen dosáhnout vrcholku nejvyšší samostatně stojící hory Kilimanjaro. Kilimanjaro leží asi 200 km od Nairobi. Každoročně se tisíce návštěvníků pokusí zdolat horu Kilimanjaro, nejvyšší horu Afriky. Je zde mírné klima, hora je snadno přístupná, mnoho profesionálních průvodců a i když není třeba žadné technické lezení, mnoho z pokusů zůstane neuskutečněných. Uhuru Peak není jen vrcholkem hory, ale celého kontinentu. Ale není to jen výstup, hora může nabídnout mnohem více - od rovníkového podnebí po arktické, postupuje se přes travnaté pláně, tropický deštný prales, horské louky, vřesoviště a poušť až ke sněhu a ledu. Po cestě uvidíte různá životní prostředí, výstup sám Vás posílí jak fyzicky, tak mentálně. Vaši průvodci Vám pomohou cíle dosáhnout. Desetitisíce turistů se každoročně vydá na Kilimanjaro, aby toto Světové místo dědictví UNESCO netrpělo stále více, je třeba respektovat následující pravidla: Nezanachávat za sebou žádné odpadky, pokud nějaké najdete, tak je také sebrat. Kuřáci by měli sbírat i zápalky a neodhazovat nedopalky cigaret. Neznečisťovat vodní zdroje. Na vaření se používají plynové vařiče, nejsou povoleny ohně. Zůstávejte na stezce, vstupovat na neprošlapaná místa znamená ničení přírody a vegetace. Netrhejte žádné rostliny na hoře a nerušte zvířata. Vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě.

 

Aktivity v Etiopii JT (cs)

Aktivity v Etiopii JT (cs)

Neojoblíbenější sportovní aktivitou v Etiopii je raftování na Nilu a výstupy do hor.

 

Na motorkách po Západním Kapsku JEN/MOTCC6 (cs)

Kód : JEN MOTCC6 Projeďte se s námi po krásných vyhlídkových trasách kolem Kapského Města, přes Franschoek, Oudtshoorn, Wilderness a Swellendam a zpět do Kapského Města. Nádherné scenérie, jízda na pštrosech, rezervace De Hoop Nature reserve a vynikající vína z Route 62. Délka: 6 dní Trasa: z Kapského Města do Kapského Města Počet osob : malá skupina, min. 4 osoby a max. 10 osob Ubytování : kempy s plnou penzí

 

Expedice na motorkách – JAR a Botswana, Zambie, Namibie JEN/MOTJJ15 (cs)

15ti denní expedice na motorkách z Johannesburgu do Johannesburgu Kód : JEN MOT JJ15 Velmi unikátní safari pro motorkáře. Při této cestě uvidíte nejzajímavější místa Botswany, navštívíte také JAR, Livingstone v Zambii, Viktoriiny vodopády a to vše na motorce. Naše cesta zahrnuje ty nejlepší trasy pro motorkáře v Botswaně včetně Národního parku Chobe, Delty Okavango a Caprivi Strip. Jede s Vámi doprovodné vozidlo s přívěsem, které veze vaše zavazadla a veškeré kempové vybavení. Skupinu tvoří maximálně deset motorkářů a průvodce na motorce. Náš řidič a pomocník pojedou v doprovodném voze a setkají se s vámi večer ve kempu. Minimální věk motorkářů je 25 let. Počet osob: malá skupina, min. 4 a max. 10 osob Ubytování: kempy s plnou penzí, 13 x kemp, 1 x lodge Vízum do Zambie 50 USD na místě. Vízum do Namibie 3.000 CZK nutno předem.

 

Výstup na Kilimanjaro (cs)

6ti denní výstup na nejvyšší horu Afriky, Mount Kilimanjaro v Tanzánii Člověk proti hoře, výkon pro lidi, kteří jsou dobrodružní a jsou fit. Výstup Vás povede přes rovníkovou džungli a drsným terénem, odkud se dostanete na sněhem pokrytý vrcholek Kilimanjara. Můžete si vybrat mezi méně náročnou cestou Marangu Route a fyzicky náročnou Machame Route a další. Výstup na Kilimanjaro – nejvyšší horu východo–západního pásu 20 vulkanických hor v jižní části Velké příkopové propadliny. Je to nejvyšší samostatně stojící hora na světě a nejvyšší vrcholek Afriky. Pro dobrodruhy je výstup na Kilimanjaro povinností. Detaily výstupu a další informace pošleme na vyžádání nebo je najdete v kolonce ke stažení. Marangu Route (snažší, známá také jako Coca Cola Route) Ubytování: v chatkách 5 x Začnete na bráně Marangu a vystoupíte k Marangu Hut (2.700 m), další noci strávíte ve výškách 3.720 m v Horombo Hut a ve výšce 4.700 metrů v Kibo Hut. Pátý den dosáhnete vrcholku. Machame Route (náročnější, známá jako Whiskey Route) Ubytování: ve stanech Je to šestidenní výstup s ubytováním ve stanech a začíná na bráně Machame. První noc v Machame camp (2.700 m), další den se jde do Shira Camp (3.840m) a Barranco Camp (3.950m). Pátý den dosáhnete vrcholku a ubytování je v Barafu camp. Sejdete pak do Kilemakyaro Mountain lodge šestý den. Cesta je fyzicky náročná, jsou tu prudké výstupy a delší dny, přechod je po západní straně. Počet osob: min. 1 a max. 6 osob Nejméně známá cesta / výstup je Umbwe Route. Vízum do Tanzánie 50 USD se platí na místě.

 

Kilimanjaro - Rongai Route - 8 dní NOM/NMR (cs)

Kód: NMR Doprava: safari auto Délka: 8 dní, 7 nocí Strava: 7x snídaně a večeře, 5x oběd Začátek: Nairobi (lze také z Arusha) Konec: Nairobi Ubytování: ve stanech Zahrnuje : Mt. Kilimanjaro - Nale Muru, Moorland zona, Gilman´s Peak, Uhuru Peak, Marangu Gate, kráter Kibo, Moshi Navštívené země: Keňa, Tanzánie

 

Výstup na Kilimanjaro - 8 dní NOM/NAMK (cs)

Kód: NAMK Doprava: safari auto Délka: 8 dní, 7 nocí Strava: 7x snídaně, 6x oběd, 7x večeře Začátek: Moshi Konec: Moshi Ubytování: dvoulůžkové pokoje - chatky Zahrnuje : Mt. Kilimanjaro, Maundi kráter, měsíční krajinu, Gilman´s Peak, Uhuru Peak, Marangu Gate, Kibo kráter, Moshi Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Tanzánie 50 USD (platí se na místě), při příletu do Nairobi je třeba i vízum do Keni (50 USD na místě)

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz