www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Aktivity v Africe

Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 

Pěší safari v Africe

K nejlepším zážitkům v Africe patří pěší safari a nejlepším místem pro pěší safari je např. park South Luangwa v Zambii. Zde uvádíme základní informace ,které byste měli o pěším safari vědět.

 

Nejlepší treky v Africe

V Africe máte možnost krásných treků v různé délce. Pěší výlety Vás přiblíží k přírodě a místním obyvatelům. Zde jen několik tras na ukázku:

 

Aktivity na vodě v Africe

Dívat se na svět z vody Vám dá zcela novou perspektivu, kromě pobřeží, ze na lodi jezdit po řekách a jezerech. Zde jsme Vám vybrali několik nejznámějších míst.

 

Aktivity v Senegalu

Senegal je známý pro svou bohatost vod, hlavně u pobřeží kolem poloostrova Cap Vert. Jsou zde nejlepší rybářská místa na světě,díky studeným proudům zde žije mnoho planktonu, to vytváří opitmální podmínky pro vodní faunbu od listopadu do června.

 

Aktivity v Mozambiku

Potápění za žraloky velrybími. Asi 20 km od Inhambane leží Tofo, kde lze skoro vždy žraloky velrybí vidět celoročně.

 

Aktivity v JAR, aktivity v Kapském Městě

Pěší stezky - najdete v části pěší turistika v JAR. Surfování patří také k oblíbeným aktivitám v JAR. Avšak je tu k dispozici i mnoho adrenalinových aktivit.

 

Aktivity v Tanzánii

Tanzánie má hory, krásné pobřeží Indického oceánu a množství zvěře. Zde ja krátký seznam možných aktivit.

 

Aktivity na Zanzibaru

Výlety na Zanzibaru určitě stojí za to, projíždět budete plantážemi hřebíčku, skořice, muškátového oříšku a dalšího koření na historická místa a vidět můžete jedinečnou faunu a flóru v Jozani Forest, malebné rybářské vesničky a krásné pláže.

 

Aktivity v Botswaně

Sem patří mobilní safari, pěší safari, trans-Okavango plavba, safari na koních, rybaření v pánvi Okavanga, plavba na kanoe na Selinda Spillway, houseboaty, setkání s místním obyvatelstvem.

 

Raftování na řekách v Africe

Není lepšího způsobu jak poznat africké řeky, než je sjet. Zde uvádíme deset nejlepších míst pro raftování/ sjíždění řek v Africe.

 

Aktivity v Ugandě

Začátek Nilu v Jinja byl dlouhou dobu znám díky krásným peřejím a rafting v Ugandě přitahuje každoročně tisíce návštěvníků, na rozdíl od Zambezi, Nil tvoří krátké série peřejí s časem vychutnávat si mezitím okolí. Byla zde založena rezervace Wildwaters reserve, která chrání oblast, kde se raftuje, rozkládá se na 170 hektarech a tvoří ji 100 ostrůvků, tyto zalesněné ostrůvky a jejich obyvatelé přidávají na kráse raftování po Nilu.

 

Aktivity na Victoria Falls

Victoria Falls v Zimbabwe patří k oblíbeným místům milovníků adrenalinových aktivit. Vycházka se lvy, pěší safari, safari na koních nebo safari na slonech, lze navštívit i hadí farmu. Bungee jumping - 111 metrů nebo skok do střže - volný pád tři vteřiny. Raftování, plavba na lodi nebo na kajaku. Přelet helikoptérou nad vodopády, mikrolighty nebo ultralighty. Je tu i golfové hřiště 18ti jamkové - navržené Gary Playerem. Zip Line - na laně přes strž Batoka 425 metrů. Navštivte vyhlídku - dřevěná stavba nad strží s výhledem na Batoka Gorge, most Victoria Falls.

 

Co lze dělat v Namibii

V oblasti Sossusvlei můžete pozorovat mlhu táhnoucí se nad písky Sossusvlei, vystoupit na Dunu 45, obdivovat zbytky stromů v Dead Vlei - to jsou nejznámější poklady pouště Namib. Ale Národní park Namib Naukluft patří k největším na světě a tak je zde atrakcí mnohem více. Jedinečným zážitkem jsou celodenní nebo několika denní výlety autem do pouště Namib, které lze podniknou s místními průvodci, kteří znají dobře místní prostředí. Lze jet i vlastním autem 4x4 vhodným na překonávání dun. Toto je zážítek pro milovníky dobrodružství a jízdy autem 4x4 v náročném terénu. I tento zážitek Vám můžeme nabídnou v rámci Vaši cesty. V poušti se teplota mění od 50°C a klesá až na nulu. Nejlepší období od dubna do října, v létě se do pouště nejezdí, není zde žádné vybavení ani zdroje vody. Krátké výlety lze udělat z Walvis Bay, z Luderitzu. Nikdy se o tento výlet nepokoušejte na vlastní pěst.

 

Aktivity na Komorách

Na Komorách existuje mnoho pěších stezek pro pěší turistiku, díky rozmanitému terénu jsou používány i místními obyvateli.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz