www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Etnografické zájezdy Afrika - poslední místa
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Hlavní dotazy k cestám do Keni

Většina návštěvníků Keni si pokládá před odletem mnoho otázek, které se Vám budeme snažit zde zodpovědět.

Proč navštívit Keňu?
Keňa je velice rozmanitá země, zvlněné savany s mnoha zvířaty, pohořími ,čajovníkovými a kávovníkovými plantážemi. Přitažlivá jsou příkopová jezera Velké příkopové propadliny, skalnaté pouště, pobřeží s palmami omývané Indickým oceánem s tisíciletou svahilskou historií. V Keni žije více než 50 milionů obyvatel a obyvatelstvo tvoří 40 etnických skupin, každá má svůj jazyk ,tradice a regionální identitu. Když budete v hotelu na Lamu, možná vás bude obslahovat žena s ománskými kořeny a možná otec někoho jiného sem přijel z Punjabu budovat železnici z Mombasy. V Maasai Mara můžete potkat piloty,kteří pocházejí z šesti různých etnických skupin a mluví šesti různými jakzy, Na severu se potkáte s ochránci přírody z kmene Samburu atd. Množství zvířat v Keni je pověstné od žiraf po hrochy, pakoně atd. Lov zde byl zakázán před 40 lety a nyní je tu mnoho soukromých rezervací nebo komunitních rezervací,stejně tak jako národních parků a rezervací, Většina zvířat je zyvklá na lidi a lze se k nim přiblížit jak v autě, tak při pěším safari nebo na koni. V Keni žjií nádherní sloni a také roste populace nosorožců černých. V mnoha oblastech lze vidět lvy,gepardy,levharty.

Je to bezpečné ?
Po mnoho let Keňa bojovala a Al- Shabaab ze sousedního Somálska. jehož hranice leží 300 km od nejbližší safari oblasti. V minulosti zde došlo k několika konfliktům ,ale mířených na místní obyvatelstvo a ne na turisty, Většina hotelů je velmi dobře hlídána a i místní bedlivě pozorují neznámá vozidla. K poslednímu útoku došlo v roce 2003 na hotel izraelského majitele.

Kdy je nejlepší čas jet do Keni ?
Obvykle jsou tu dvě období dešťů -dlouhé deště od konce března do začátku června a období krátkých dešťů v listopadu do poloviny prosince, toto je více citelné na pobřeží, vnitrozemská vysočina je nevyzpytatelná a prší zde i jindy, severní polovina země má velmi nízké srážky celoročně, Období sucha od července do října a od ledna do března se tradičně považují za nejlepší měsíce pro návštěvu, v té době se zvířata shromažďují u zdrojů vody a lze je lépe vidět. Světlo pro fotografování je obvykle lepší po dešti. Vysoká sezona je zde od července do října a přes Nový rok. Maasai Maru lze navštívit v září a říjnu, kdy tu není tolik lidí a stáda pakoňů jsou stále ještě zde. Listopad a prosinec je také slabší návštěvnost parků a deště jsou slabé Na pobřeží jsou obvykle nejlepší měsíce březen a říjen. Čím později po deštích, tím je voda průzračnější.

Jaké je zde jídlo ?
Obvykle kempy a lodge nabízejí mezinárodní kuchyni a jídlo je tu velmi chutné. Oblíbená jsou i indická jídla,ale i jídla z celého světa Na pobřeží je znatelný vliv Předního Váchodu a Indie ,který tvoří svahilskou kuchyni- mořské plody,kokos,koření. Káva je všude výborná. Místní obvykle snídají čaj s mlékem a bílý sladký chléb, bohatší vajíčka a párky, Hlavním jídlem je ugali -kukuřičná kaše s masem nebo vegeanskou omáčkou nebo grilované maso nyama choma s ostrou omáčkou katchumburi a pivo, Nyama choma je typická pro každou domácnost.

Jsou zde jazykové bariéry ?
S angličtinou nebudete mít žádný problém je to místní lingua franca vzdělaných lidí, jazyk pobřeží je svahilština
( kiswahili). Většina lokální jazyků se používá ve vesnicích a obyvatelé obvykle mluví jak tímto svým vlastním jazykem, jak svahilsky,tak i anglicky.

Jsou zde zdravotní rizika ?
Na většině je území je velmi zdravé podnebí díky nadmořské výšce. Malárie již není hlavním problémem, riziko je nízké a zcela zanedbatelné v nadmořských výškách nad 1500m. Keňa nemá zvláštní požadavky na očkování, pouze pokud přijíždíte ze země, kde je endemická žlutá zimnice, je třeba mít očkovací průkaz s potvrzením. Můžete mít očkování na žloutenku A a B, tyfus, vzteklinu, ale většina návštěvníků toto očkování nemá. V případě nemoci má Nairobi velmi dobré zdravotnické zařízení a je třeba mít cestovní pojištění ( do nabídek i dáváme flying doctor).

Je vhodná návštěva Keni pro starší cestovatelé ?
Mnoho lidí jezdí na safari až po sedmdesátce, pokud jste fit a vyjdete pár schodů, klidně sem můžete na safari jet. Většinu času budete sedět v safari autě, na večeři nebo u ohně. Je třeba mít dobré cestovní pojištění.

Je snadné cestovat v Keni ?
Jezdí tu velké autobusy a sdílená taxi ( matatu) po hlavních trasách ale ne do národních parků nebo rezervací. I zastávky vlaku z Nairobi do Mombasy jsou daleko od bran národních parků. Uber funguje v Nairobi, ale provoz je tu velmi silný. Na safari je třeba si zařídit privátní auto. Safari se dělají s řidičem buď po zemi nebo lze použít leteckou dopravu, kde vás čeká řidič na přistávací ploše.

Lze jezdit po vlastní ose ?
Ano lze to, ale hlavním cílem je zaměstnat místní řidiče a půjčovny nemají moc dobrá auta. Ekonomie je postavena na tom, že bohatý podpoří chudého a pokud jedete sám, jste považován za chudého. Ale lze si pronajmout auto 4x4 a prohlédnout si parky, jet až kLake Turkana nebo po pobřeží ,ale s místním řidičem je vše mnohem snazší.Zastaví Vám, kde chcete a postará se o opravy auta. Pohonné hmoty stojí kolem 1 USD /litr, některé silnice jsou velmi špatné a nebezpečné. Značení semafory jsou nedostatečné, jsou tu časté výmoly, úzké silnice, mnoho nákladních aut a autobusů. Je dobré mít vždy dvě náhradní kola a dostatek pohonných hmot, mnoha autům nesvítí světla, na silnicích jsou často zpomalovací překážky hlavně ve vesnicích a městech.

Mohu být připojen ?
Keňa má rozvinuté digitální technologie, skoro každý má mobil, obvykle smartphone, Je tu pokrytí 3G sítě a volné wifi připojení, Je dobré si pořídit místní SIM, vyjde to levněji.

Je to drahé ?
Návštěva parků může být drahá od 43 -80 USD za den. Batůžkáři používají veřejnou dopravu, kempují nebo bydlí u místních v" hoteli " utratí denně kolem 50 USD. Na druhé straně spektra privátní safari může být až 500 USD na osobu na den. Mezi těmito extrémy jsou další možnosti - self drive - auto kolem 100 USD na den + kempy nebo jednoduché ubytování 25 USD na osobu .Se skupinou stojí kempové safari kolem 200 USD na den, pohodlnější ubytování pak kolem 320 USD na den / psoba. Ceny za jídlo a pití jsou rozumné, kolem 12 USD za maso na grilu s přílohou, ,za polovinu místní nyama choma. Půllitru piva Tusker nebo sklenka domácího vín stojí kolem 2 USD až 5 USD podle místa,

Jak se platí v Keni ?
Hotovost stále převládá, účty v hotelu a restauraci lze platiti kartou - Visa a Master Card,vždy se řekněte,aby transakce proběhla v místní měně. Bankomaty přijímají zahraniční platební debetní karty a vyberete si šilinky. Většina lidí si bere USD - 1 USD je asi 100 KHS.

Jaké je v Keni ubytování ?
Škála ubytování v Keni je velmi široká. Zde asi byla vynalezena safari lodge, když koloniální hoteliér Eric Walker postavil chatku ve stromech nad napajedlem v Aberdare v roce 1932. Hotely v buši mají svůj standart, skromné vybavení a bufetové stravování, safari vyjížďky s vaším řidičem jsou normou. Lodge jsou za přijatelnou cenu pokud jedete po vlastní ose, obvvkle 120 USD na osobu na noc s plnou penzí, Stanové kempy jsou další alternativou ubytování, od malých stanů se sdíleným sociálním zařízením až po velké stany s plným vybavením. Tyto kempy mají jídelnu a lounge. Nejlevnější stojí 50 USD s plnou penzí za noc, obvykle leží mimo park a lze jet na sdílené safari - 50 USD s řidičem + vstupy do parků. Luxusní safari kempy mají svá auta, zkušené průvodce/ řidiče, obvykle se sem létá,
Obvyklá cena střední kategorie je 300 USD na noc na osobu s plnou penzí ,nejluxusnější stojí až 1000USD na osobu.
Na safari obvykle jezdí max. 6 lidí v autě, v některých kempech jen 4. Lze si zajistiti i privátní auto -obvykle 500 USD na den. Nejlevnější hotely v Keni jsou velmi jednoduché od 12 USD na noc, střední kategorie jsou obvykle hlučné 100 -120 USD za noc, mezinárodní hotely dvakrát tolik. V Nariobi je několik speciálních hotelů - např. Giraffe Manor (800 USD pp), Hemingwayes, Tribe. Na pobřeží je dostatek ubytovacích kapacit na jihu i na severu od Mombasy. Od 60 USD po 250 USD na osobu s polopenzí, odlehlá místa mají v ceně jídlo a pití, lze si pronajmout i prázdninové domy.
Určitě se vyplatí vše rezervovat přes operátora, který má vlastní zkušenost z místa a ne on-line.

Mám se vyhnout městům ?
Není třeba, jen je třeba si dávat pozor na osobní věci ve velkých městech. Dokonce i v největším slumu v Nairobi - v Kibeře se dá projít s místním průvodcem. V centru Nairobi je pěkná architektura, staré nádraží, dvě muzea a ikonické hotely -Norfolk, Stanley), je tu mnoho galerií, klubů ,minipivovarů, nákupních center, trhů, restaurací, ale také žirafí centrum AFEW a sloní sirotčinec DCWT, zelené plochy od Karura Forest po Nairobi NP - to vše stojí za pozornost. Mombasa je důležitý přístav, nejstarší část města za starou pevností z 16.století Fort Jesus, prohlédnout si můžete chrámy a mešity, ale pokud jste tu poprvé raději s průvodcem.

A co pobřeží ?
Je to ideální místo pro odpočinek po časném ranním vstávání během safari, Pobřeží Indického oceánu má délku přes 500 km, duny, zátoky s mangrovníky, zlatý písek s palmami. Uprostřed pobřeží teče největší keňská řeka Tana, tvoří velkou deltu, kde žijí hroši a krokodýli. Na jih od ní se nachází Malindi a Watamu u korálového útesu. Kilifi s modrou zátokou a strmými srázy. Dále na jihu Tiwi a Diani ,kde jsou archetypální tropické pláže. Pokud chcete více klidu jeďte na Lamu nebo na ostrov Manda, hned severně nad deltou řeky Tana. Zde plyne život velmi pomalu za zpěvu muezzinů z 20 mešit, Bezpečnost je tu pod kontrolou. Pobřeží také nabízí setkání se svahilskou kulturou - hlavní centrum této civilizace je v přístavu v Lamu- vysoké domy s dvorky, Podél pobřeží se nachází několik svahilských zřícenin, nejzajímavější jsou Gedi ruins, které byly osídleny od 13. do 17.století.

Je všude hodně turistů ?
Není tomu tak, situace se velmi zlepšila. Nelétá se tolik charterů jako před rokem 2014, Je pravda ,že Maasai Mara může být plná během migrace ,ale jinak jsou hlavní safari oblasti klidné, je třeba si vybrat správnou dobu od poloviny ledna do února a od poloviny listopadu do poloviny prosince.

Je to v pořádku vydat se na méně známá místa ?
Ano, odtud můžete mít nezapomenutelné zážitky např. ze západní Keni a Kisii nebo Homa Bay -dřívější přístav na Lake Victoria. Na jihozápadě místní chytají malé rybkly omena, které suší na slunci a prodávají je ve velkých pytlích. Na severu lze navštívit Lake Turkana,kde žijí tradiční kmeny jako např. El Molo. Nejmenší kmen Keni, který stále žije mimo dosah turistů, loví krokodýly a žení se s příslušníky kmene Samburu. Nebo se vydejte do Aberdare, kde jsou obchody s čajem, umělecké galerie a dílny na Banana Hills.

Je bezpečné ,aby cestovala ženy samy ?
Jen opravdu velmi zkušené ženy se vydají veřejnou dopravou, pokud pojedete solo jako součást skupiny, není problém, nikdo vás nebude obtěžovat.

Je tu mnoho kulturních nebo náboženských odlišností?
Keňa je velmi tolerantní, s tradičními tabu a společenskými konvencemi, které se málokdy uplatňují na turisty, Většina země je křesťanská, s muslimskou menšinou na pobřeží a na severovýchodě a menšími komunitami Hindů,Sikhů a Jainů. Tradiční náboženství má ještě vliv i na moderní život ve městě. Pokud navštívíte místní vesnici, školu nebo tržiště, průvodce vám řekne, jak se obléci a jak se chovat. Na pobřeží by měly ženy mít zakrytá ramena a nohy, kromě pláže a v hotelu. Muži mohou na výlet v tričku a šortkách. Homosexuální páry by se měly chovat na veřejnosti diskrétně, ale není problém mít dvojlůžkový pokoj v hotelu. Kouřit na veřejnosti je zakázáno, jsou na to vyhrazená místa,

Kolik míst mám navštívit a jak dlouhou dobu mám kde strávit ?
Méně míst znamená více, sedm dní safari je ideální, brzy se vstává kolem 6.hodiny,. Nairobi je výchozím místem pro safari ,obvykle jsou místa vzdálena půl až den cesty, dlouhé cestování může být únavné. Často se používají i místní přelety.

Tipy na cestu
Lake Nakuru národní park
malý kompaktní jen 156 km na SZ od Nairobi,velmi snadné sem dojet, doporučuje se pro self drive a rodiny, objet Lake Nakuru trvá jen tři hodiny, je tu dobré značení a krásné vyhlldky a park lze navštívit celoročně. Nepatří k nedvočejším parků Keni,ale téměř jistě tu uvidíte nosorožce a lva, je tu dostatek vody, zvířata jsou zvyklá na auta, lze vidět i levharta ve dne. Nakuru není daleko od Nairobi a návštěvu lze kombinovat s Lake Elementeita, Naivasha,Bogoria nebo Baringo.
Aberdare národní park
dvě a půl hodiny jízdy z Nairobi na sever, ikonické ubytování v lodgích The Ark a Treetops, oboje na kůlech s výhledem na napajedlo, pozorování zvířat a ptáků z terasy, kam v noci přichází k napajedlu mnoho zvířat-sloni.,bůvoli ,hyeny. Není to luxusní ubytování, ale jedna noc pobytu je tu určitě dobrá, je to celoroční destinace, může tu být chladno kvůli blízkosti pohoří Aberdare, kde se dá trekovat.

Meru národní park
Hodně zdevastovaný park pytlačením v minulém století, dnes je zpět na safari mapě, ale stále patří k nejméně navštěvovaným parkům Keni, za celý den nemusíte vidět ani auto. Je to jen 5 hodin jízdy z Nairobi a dá sem i letět. Lodge jsou to dobré -hlavně Elsa´s Kopje na kopci Mughwango Hills. Žije tu Velká pětka, gepardi ,zebry Grévyho, gerenuci ,ale jsou plaší a je třeba více hledat. Doporučují se tři dny zde ,lze kombinovat s Laikipia nebo s parky na severu od Isiolo jako je Samburu.

Samburu národní rezervace
Leží u břehů řeky Ewaso Ngíro, i když někdy v lednu vysychá ,kombinace skoro stálé vody a lesa přitahuje mnoho zvířat.Je tu málo turistů,neobvyklá zvířata,přizpůspbená drným podmínkám suchého severu, Samburu five- žirafa síťovaná, zebra Grévyho, somálský pštros, beisa přímorožec a antilopa gerenuk. Žije tu mnoho slonů,lvů,gepardů,lvů,psi hyenoví. Safari se zde soustřeďují kolem řeky, park leží 352 km od Nairobi-asi 5 hodin jízdy nebo se sem dá letět a kombinovat s Masa Mara, vyhněte se období dešťů, kdy se může řeka rozvodnit,

Laikipia
Leží mezi Mounat Kenya a severní pouští. Laikipia je exkluzivní a díky místní péči ochranářů přírody a místním komunitám, zde byla vytvořena rezervace o rozloze 9500 km2,která umožňuje soužití lidí a zvířat. Díky boji proti pytláctví může Laikipia nabídnout výborné safari, je tu Velká pětka a žije tu 50 % nosorožců černých z celé Keni. Jsou zde individuální koncese a možnosti ubytování v různých kategoriích, u farmářů. Dá se tu strávit i týden, oblíbená je Lewa-Borana a Loisaba. Jsou tu velmi zkušení průvodci a možnost mnoha dalších aktivit - vycházky, jízda na koni,na velbloudovi, na kole, lze sem jezdit celoročně, dostat se sem dá i malým letadlem. v Období dešťů jsou některé lodge uzavřeny,

Mount Kenya
má trvalou ledovcovou pokrývku a dosahuje výšky 5.199 metrů, druhá nejvyšší hora Afriky. Několikadenní výšlap na Point Lenana - ve výšce 4985 -na nejvyšší bod dosažitelný bez speciální lezecké výbavy není tak oblíbený jako Kilimanjaro, ale není tu tolik lidí, je to levnější. Když nechcete jít nahoru,potěšte se okolní krajinou kmene Kikuyů, Nyeri, Nanyuiki, Meru, Embu,kde jsou tržiště s čerstvou místní zeleninou a lidé jsou tu velmi charismatičtí. Strávit můžete několik dní v horské lodgi, jít na vycházky, pozorovat ptáky, večer je tu chladno. Ve výšce 3500 metrů leží jezero Ellis, dá se sem dojet autem.

Tsavo East a Tsavo West národní parky
oba parky jsou největší chráněnou oblastí v Keni -4%země, rozděleny jsou pouze silnící z Nairobi do Mombasy a železnicí, jejich krajina je však odlišná.Doporučujeme 2 až 4 dny zde pobýt, Tsavo East tvoří rovinaté pláně s baobaby a slony pokryté červeným prachem.Hlavní místa na pozorování zvířat jsou Kanderi Swamp, Aruba Dam a Galana River,která protéká parkem. Tsavo West je kopcovitý oark, s útesy, černýou vulkanickou lávou. Developed Area mezi Tsavo River a silnící Mombasa- Nairobi je nejlepší na zvířata. Vyzkoušejte Rhodesian Hill, Poacher´s Lookout a Mzima Springs, oázu s palmami, Je tu ponořená pozorovatelna a můžete vidět hrochy a krokodýly. Parky jsou vzdáleny 4 -5 hodin jízdy od Nairobi a od pobřeží, nejlepší doba pro návštěvu je v období sucha.

Diani
na jižním pobřeží, voda je tu průzračná, písek velmi jemný a bílý ,pláže lemují palmy, resorty ,restaurace a bary a při odlivu jsou vidět korálové útesy. Ideální místo na odpočinek po safari.Výběr ubytování je tu velký od chatek s vlastní kuchyňkou až po 5*resorty, K dispozici je windsurfing ,kiting ,šnorchlování ,potápění ,rybaření, výlety na lodi nebo do Shimba Hills národní rezervace, na ostrov Wasini a do parku Kisite- Mpunguti Marine NP: Snado se sem dostanete z Nairobi ,buď letadlem nebo vlakem Madaraka do Mombasy, Podnebí je zde teplé a slunečné celoročně, kromě období dešťů.

Další naše oblíbená místa jsou:
Nairobi NP a dá si zde snídani, pozorovat lvy a nosorožce, ale jsou tu i jiná místa - studio Kuona s umělci, trhy se suvenýry, Kenyatta Convention Centre a 360 st. vyhlídka na město, restaurace např. Trattoria a mnoho dalších např. Cultiva ve čtvrti Karen.
Limuru -leží asi 40 minut od centra a projít se tu můžete po udržovaných stezkách v čajových plantážích, začít můžete v Braceknhurst MUna Tree Café,pak dojít do Browns Cheese farm a dát si tu oběd,odpoledne pak dojít do Kiambethu,kde se seznámíte se zpracováním čaje.

Lake Naivasha
dlouhé jezero u něhož leží farmy a lodge,kde se odpočinout nebo se můžete vydat do Hells Gate na vycházku, na ostrov Crescent Island lodí,kde můžete chodit mezi zvířaty, Na koních se dá projetv Sanctuary Farm a pak si tu dát oběd. Na jižním cípu jezera je jezero Lake Oloiden,kde Ranch House Bistro nabízí výborné jídlo. Je tu u krásný dům Kiangazi house starého osadníka,

Safari
Maasai Mara
Během července a srpna je tu hodně lidí, ceny za ubytování jsou nejvyšší .jet se sem dá celoročně, ale v období dešťů je tráva vysoká a zvířata jsou špatně viditelná, je tu však asi největší množství zvířat ze všech parků v Keni.Pokud chcete mít více soukromí, pak je to lepší v přilehlých chráněných oblastech, je to stejný ekosystém.
Amboseli a Chyulu Hills
zde uvidíte hlavně slony, je to krásný park s výhledem na Kilimanjaro na jihu, je tu mnoho jezírek a bažin,uvidíte tu hrichy v bahně, v blízkosti jsou Chyulu Hills,které proslavil Ernest Hemingway ve své knize Zelené pahorky africké,je to krásné místo, lodge tu nabízejí jízdu na koni po pláních.

Pobřeží
Lamu má speciální atmosféru - plachetnice dhow ,oslíci s nákladem zboží, ženy v burkách, vodní taxi. Na Lamu nejsou auta jen oslíci.ani hotelové řetězce, ale ubytování ve svahilských domech s typickou architekturou, aby do nich pronikal čerstvý vánek. Architektura Lamu je ovlivněna arabskou kulturou, velmi se nám líbí rybářská vesnice Shela 15 minut plavby lodí od města, jsou tu pěkné domy na ubytování, kousek od pláže. Ve městě je hlavní atrakcí hotel Peponi -legendární hotel u moře.

Kiwayu -v blízkosti hranic se Somálskem,malý ostrov, velmi odlehlé místo, dlouhá bílá pláž, je tu možnost ubytování v Mike´s Campu eco-lodge, kromě rybářské vesničky, tu nikdo není, s rybáři můžete jít na kraby k obědu. Ale je třeba zjistit, jaká je bezpečnostní situace, Kiwayu je stále v nedoporučené zóně.

Malindi
je rušné pobřežní míěstečko, pláž tovří jen mallou část, je tu mnoho butiků a obchodů, večer pláže ožívají. Hlavní pláž je Silversands je velmi rušná, je to oblíbené místo Italů, jídlo v Malindi je silně ovlivněno italskou kuchyní - Osteria - mořské plody, nostaligické jsou The Old Man a the Sea restaurace u cesty,

Lake Victoria
Mfangano Island Camp v malé zátoce má svůj šarm, můžete tu chytat ryby, navštívit se dají i jiné ostrůvky a pláž Takawiri, Bird Island, je to příjemné místo na odpočinek po safari.


Severní Keňa
Lake Turkana -pro milovníky offroadu,nejsevernější jezero Keni, nedotčené scenérie od Ndoto Mountains až k jezeru, U jezera Turkana se našly vzácné archeologické nálezy, je to velmi odlehlé místo a žijí zde kmeny bez doteku dnešní doby. V museu jsou staré zbraně a nástroje používané místními lidmii, které se však používají dodnes. Na cestu sem potřebujete dobré auto 4x4 a dostatek pohonných hmot.
Lake Baringo
celé jezero je o ptácích, žije jich tu 470 druhů, je málo navštěvované, potkáte tu jen rybáře, žirafy a zvířata na ostrově. Pokud jedete na východ od Archer´s Post, informujte se předem o bezpečnosti.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz