www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Cesty po vlastní ose v Africe

Cesty po vlastní ose jsou možné v několika afrických zemích, kde fungují autopůjčovny a kvalita cest, včetně bezpečnosti to dovoluje.
Většina půjčoven nabízí auta se stany na střeše, aby turisté měli klid hlavně v noci. Doporučuje se vždy kempovat v kempech, pokud však již kempujete nadivoko, podívejte se na stopy kolem, určitě netábořte na sloní stezce a nikdy ne s malými dětmi, mohou je napadnout hyeny. U vody jsou nebezpeční krokodýli a hroši. Vždy si prohlédněte boty, zda se v nich neusídlili škorpioni a nechte si boty ve stanu.
Většina kempového vybavení je komfortní, obvyklé jsou ledničky v autech 4x4.
Navigace - Afrika je dobře zmapována - jižní a střední Afrika je pokryta Tracks4Africa - papírové mapy a GPS. Informační mapy jsou dobré pro jednotlivé oblasti. Michelin mapy jsou lepší pro centrální a severní oblasti. Je třeba mít dobré mapy a GPS, pak je navigace snadná. Pokud jedete po méně známých cestách, je třeba se informovat u policie, zda jsou cesty průjezdné. Např. v Angole se musíte hlásit v každém městě. V některých oblastech GPS data nefungují nebo jsou stará a zavádějící. Řiďte se nejdříve papírovou mapou a GPS jeko používejte jako záložní zdroj. Dobře si naplánujte vzdálenosti, na asfaltu můžete jet rychleji, ale čím více jste v méně rozvinutých oblastech, tím se rychlost snižuje. Na mnoha místech v Africe jsou válečné zóny a banditi, informujte se na internetu a od místních. Dalším problémem je korupce na hranicích např. Zimbabwe, Tanzánie a Keňa, Zambie, Malawi, Rwandě a Ugandě, na hranici mějte sepsané své cennosti (kamery, počítače atd.), potvrzené s razítkem. Když Vám orazítkují pas, zkonrolujte zda je datum v pořádku (stává se v Mozambiku, že to tak není). Je třeba mít v pořádku doklady k autu. Potřebujete doklad o registraci vozidla a kopii dopisu z půjčovny pro přechod hranic s vaším jménem. Pokud jste požádáni o úplatek, máte dvě možnosti, 1. že nerozumíte a jste hloupý turista a druhá možnost je vzít si si velitele stranou a zeptat se, zda má děti a zda chodí do školy, zeptejte se, jak jsou staré a pak mu nabídněte dárek pro děti. To funguje a nikdo neporušuje zákon. Mějte dvě pěněženky, jednu s denním limitem a druhou schovanou. Pokud chtějí prohlédnout auta, svolte. Pokud se ptají na potraviny, ukažte je. Nelžete, pokud máte kůže ze zvířat, můžete se dostat až do vězení. Vyberte si dobrou společnost na pronájem auta 4x4, auta s uzamykatelným nákladovým prostorem a vyžádejte si set na opravu pneumatik. Jízda po štěrkových cestách, písečných stezkách a v bahně není snadná, je třeba si informovat třeba na YouTube, jak po takových cestách jezdit. Když opustíte asfalt, zapojte auta na 4x4, zvýší se tak stabilita auta. Snižte tlak v pneumatikách, pokud vozidlo dobře nesedí na štěrkových cestách asi o 20 %, v písku snižte tlak ještě více. Zase pneumatiky nafoukněte, pokud jste zpět na asfaltu. Nejobvyklejší vozidla v Africe jsou Toyoty Landcruisery a Hiluxy. Spolehlivost vozidla je v Africe zásadní a je třeba si vybrat dobrou půjčovnu s asistencí. Možnost je i self drive s průvodcem, kdy on zajistí, abyste se dostali na nejlepší místa. Další možností je si najmout osobního průvodce, který zná místní poměry a zajistí vaši bezpečnost, pomůže Vám s kempováním a vaří.

 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 

Cesta po vlastní ose - Tanzánie

Většina návštěvníků neuvažuje o cestě po vlastní ose v severní Tanzánii. Většina cest severním okruhem je s průvodcem- řidičem. Můžeme Vám však nabídnout možnost safari po vlastní ose. Auta - Land Rovery, které jsou speciálně upravené na safari a jsou vybaveny vším, co byste mohli potřebovat. Auta mají stany na střeše, sprchu, ale také vás vybavíme mapami, itinerářem, permity do národních parků. Zajistíme Vám transfer z letiště. Tak, abyste si váš čas v Africe, opravdu mohli v klidu vychutnat.

 

Po vlastní ose - Namibie- Botswana

Pokud budete cestovat po vlastní ose autem 4x4, je velmi snadné navštívit obě dvě země najednou. Začít můžete ve Windhoeku,kde zajistíme vypůjčení auta u spolehlivé auto půjčovny. Poznat Namibii je nejlepší po vlastní ose, vypůjčeným autem a předem připraveným itinerářem.

 

Po vlastní ose z Kapského Města do Windhoeku 12 dní /SOA

Podle požadavku vám k ubytování nabídneme i auto, navštívíte Calvinia, Augrabies, Kgalagadi Transfrontier Park, Fish River Canyon, Luderitz a Sossusvlei.

 

Cesta po vlastní ose s vlastním stravováním 13 dní Namibie /SOA

Nezávislí cestovatelé si mohou užít volnost při cestách po Namibii a také mít možnost si vařit sami. Vařením ušetříte peníze a ubytování, které jsme vybrali má vždy vybavenou kuchyňku, což není možné v hotelu. Navštívíte NP Etosha, Damaraland, Swakopmund, Sossusvlei, Lake Oanob Resort.

 

Autem se stany na střeše po namibijských cestách 23 dní /SOA

Auto se stanem na střeše a veškerým kempovým vybavením je ideálním prostředkem pro dopravu po Namibii, můžeme Vám nabídout speciální ceny na tato auta. Při této cestě za 23 dní navštívíte poušť Kalahari, Fish River Canyon, Orange River, Luderitz, Sossusvlei, Swakopmund, Twyfelfontein, Damaraland, Ovahimby, Epupa Falls, NP Etosha, Waterberg. Tuto dlouhou cestu lze zkrátit např. i na 13 nebo 11 dní apod.

 

Namibie intenzivně 19 dní po vlastní ose/ SOA

Tato cesta kombinuje ubytování jak v kempech - tedy pod stany, tak v pensionech a chatkách, auto Vám nabídneme vždy podle požadavků. Doporučujeme auto 4x4, vzhledem k tomu, že přístupy do některých kempů nejsou po asfaltových silnicích. Navštívíte Pravěké zkameněliny Mesosaurus Dinosaur, Orange River, Sossusvlei, Swakopmund, Spitzkoppe, Damaraland, NP Etosha, Waterberg Plateau Park.

 

Spektakulární Namibie 10 dní po vlastní ose /SOA

Nejzajímavější místa při této cestě jsou Sossuvlei, Swakopmund, Damaraland, NP Etosha, Waterberg Plateau Park. Auto nabídneme, vždy podle požadavku klienta. Ubytování je velice kvalitní.

 

Magický jih Namibie po vlastní ose 10 dní/ SOA

Navštívíte poušť Kalahari, Kgalagadi Transfrontier Park, Fish River Canyon, Luderitz a Sossusvlei. Doporučujeme auto 4x4, zajístíme.

 

Mokřada a pouště po vlastní ose 9 dní/ SOA

Navštívíte NP Chobe, pánve Makgadikgadi, Okavango Deltu, poušť Kalahari a potkáte se s Křováky. Doporučené auto 4x4.

 

Poznejte Caprivi po vlastní ose 6 dní/ SOA

Navštívíte oblasti Kavango, Národní park Bwabwata, Národní park Chobe. Doporučuje se auto 4x4, cena je uvedena bez auta.

 

Kulturní mozaika - za kmeny Namibie 13 dní / SOA

Při této cestě navštívíte Křováky, Swakopmund, Damaraland, Damary, Himby, vodopády Epupa, Ovahimby a Národní park Etosha. Namibie se pyšní velice zajímavými kmeny, které ještě udržují své dávné tradice z minulosti.

 

Poznávání namibijských farem po vlastní ose 16 dní / SOA

Navštívíte Omaruru, Waterberg Plateau, NP Etosha, Damaraland, Swakopmund, Sossusvlei a při této trase se seznámíte s životem farmářů v Namibii, s různými farmami a domácí atmosférou, pohostinstvím místních farmářů, kromě zvyklostí na farmě se také seznámíte s krásnou krajinou Khomas Hochlandu, Waterbergu a NP Etosha, opravdovou namibijskou vinnou farmou, navštívíte Swakopmund, historické jeskyně známého geologa Henno Martina a také Sossusvlei, kde můžete vidět nejvyšší duny na světě.

 

Namibie po vlastní ose s rodinou 18 dní, 8 dní nebo 10 dní

Při této cestě po vlastní ose navštívíte místa vhodná i pro děti, Kalahari poušť, Fish River Canyon, Sossusvlei, Swakopmund, Cape Cross, Damarland a NP Etosha. Před odjezdem nebo po návratu lze navštívit soukromou rezervaci blízko letiště v Okambara Elephant Lodge, kde hosté mohou jít do africké buše s rangerem a hledat různá zvířata, rostliny, ptáky a hmyz. Mohou se zúčastnit krmení velkých kočkovitých šelem a také se vydat na vyjížďku za slony, nosorožci a dalšími zvířaty. Nejlepší obrázky zvířat budou ohodnoceny. Balíček pro pobyt zde je na 3 noci. Cena je uvedena pouze za ubytování a stravu, auto se doplní podle výběru.

 

Kouzelná Namibie 17 dní po vlastní ose

Vaše cesta začíná kterýkoliv den ve Windhoeku a také zde po 17 dnech končí. Doporučujeme auto 4x4 nebo minimálně SUV, cenu posíláme separátně. K níže uvedenému itineráři je uvedena cena pouze za ubytování na osobu. Při této cestě po vlastní ose navštívíte poušť Kalahari, Fish River Canyon, Luderitz, Sossusvlei, Swakopomund, Damarland, Ovahimby, NP Etosha, Waterberg Plateau Park. Ubytování lze nabídnout ve čtyřech kategoriích - stanové v kempech, levnější, luxusnější a na farmách.

 

Cesty po vlastní ose v Namibii

V Namibii je dobrá silniční síť a infrastruktura, můžete si sami objevit zemi po vlastní ose. Je však třeba počítat s tím, že vzdálenosti mezi jednotlivými místy jsou velké. Vyžádejte si před cestou u nás itineráře a doporučení na cesty podle délky pobytu. Silnice jsou v Namibii dobré, značení jasné. Hlavní silnice jsou asfaltové ostatní štěrkové. Na nich je třeba dodržovat rychlost 80 km/h. Lze tu jezdit i autem 2x2, ale ne v období dešťů nebo pokud se chcete vydat na cesty do Busmanlandu nebo Caprivi. V Namibii je 42.000 km cest, hlavní silnice jsou dobře udržované a bezpečné, existují zde i cesty off-road. Naše služba Vás může očekávat na letišiti a podat Vám veškeré informace, doprovodit Vás do půjčovny a předat vám mapy a další informační materiály. Tato služba také může přijít do místa prvního ubytování. Auta 4 x 4 Namibií sami a bezpečně... Nabízíme vám možnost pronájmu aut 4x4 za bezkonkurenční ceny a pomoc při plánování vaší dovolené po jižní Africe. Tento způsob poznávání je nejen vzrušující, ale i velmi bezpečný a pohodlný. Naše agentura je vám k dispozici při sestavení itineráře jak pro jednotlivce tak pro skupiny. V naší nabídce jsou čtyřkolky např. značek Land Rover Defender, Toyota Land Cruiser, Nissan double cab + single cab. Jsou vybaveny speciálním úložným systémem, střešní plošinou pro postavení stanů, vařičem a veškerým kuchyňským nádobím, kempinkovým zařízením, rezervoárem na vodu a dalšími nezbytnostmi, které vám zajistí bezpečí, klid a pohodlí na vaší cestě. Během vašeho putování máte možnost odpočinout si ve stanových kempech nebo chatkách, které jsou dobře vybavené a které vám rádi předem zajistíme.

 

Zimbabwe po vlastní ose

Pokud přijíždíte z JAR nebo z některé sousední země, připravte se prosím na delší čekání na hranicích a úředníci na hranicích mohou být někdy nepříjemní, pokud nemáte všechny doklady zcela v pořádku a zaplaceny všechny poplatky (silniční daň a podobně). Je dobré mít potvrzení z JAR z asociace AA - povolení vjezdu do Zimbabwe. Na hranicích se často pohybují tzv. pomocníci, kteří se nabízejí, že za úplatu urychlí celý proces, někdy jsou spojeni i s úředníky - takže není dobré je naštvat. Vízum do Zimbabwe stojí 30 USD, platí se na místě.

 

Ukázka itineráře - Zambií po vlastní ose za 18 dní

V Zambii sice lze cestovat po vlastní ose, ale velmi se doporučuje si najmout zkušeného průvodce a jet s ním. Stav silnic je velmi nevyzpytatelný a na cestě Vás čeká mnoho nepředvídatelných nástrah. Měnou v Zambii je kwacha, lze použít někde i USD, ale spíše kwacha pro nákup zásob a pohonných hmot, litr benzínu stojí asi 2x tolik než v JAR. Více než osm dní je bez civilizace a bez možnosti nákupu u níže uvedeného itineráře, takže je třeba mít vlastní zásoby jak vody, tak pohonných hmot a jídla, stany atd. Auta s vysokou světlostí jsou nutností a náhradní díly.

 

Seznámení s místními komunitami Namibie

Chcete poznat původní obyvatelsto Namibie, podpoříte je i tím, že se ubytujete v kempech, které jsou vedeny místními komunitami nebo si koupíte jejich výrobky, najmete si místního průvodce nebo se najíte v místních restauracích.

 

Rady na cestu po vlastní ose

Několik rad na cesty po vlastní ose po Africe: * nejdříve si dobře spočítejte kolik pohonných hmot budete potřebovat * nezapomeňte na to, že spotřeba pohonných hmot se liší podle terénu * nikdy neprojeďte kolem moderně vypadající čerpací stanice, aniž byste pohonné hmoty doplnili, pokud je vaše nádrž již jen z poloviny plná * u aut 4x4 je dobré mít s sebou kanystr a vždy jej doplnit * je třeba mít náhradní benzinový filtr, může se stát , že na některých místech v Africe natankujete nekvalitní pohonné hmoty, nikdy nevylévejte kanystr až do dna

 

Cesta po vlastní ose Jižní Afrika a Mozambik

Ukázka itineráře na 12 dní - Panorama Route, Kruger NP, Mozambik Nabídku ubytování a podorobného itineráře rádi zašleme.

 

Po vlastní ose autem 4x4 Jižní Afrika, Botswana, Zimbabwe 18 dní

Ukázka itineráře na 18 dní po vlastní ose autem 4x4. Nabídku na ubytování v kempech nebo lodgích Vám rádi pošleme. V Botswaně je vždy nutná rezervace kempů předem. /KEA/

 

Cesty autobusem po Madagaskaru

Autobus zastavuje v hlavních turistických destinacích na Madagaskaru a má několik linek. Trasy a další informace Vám na vyžádání pošleme. Je to nejekonomičtější způsob cestování po Madagascaru. Hlavní linka vede z Antananariva do Tulear a do Soamierana Ivingo. Trasa do Morondavy je momentálně uzavřena.

 

Botswanou po vlastní ose

Zde najdete 2 příklady itinerářů pro safari po vlastní ose v Botswaně. Botswana je ideálním místem na safari po vlastní ose. Je třeba si předem rezervovat auto 4x4 s kempovým vybavením. Za dva týdny si můžete prohlédnout Moremi, Chobe a dokonce se podívat i na Victoria Falls, Když jste zkušení a máte GPS, tak si přidejte i Makgadikgadi Pans a Kalahari. V Botswaně je potřeba mít zkušenosti s jízdou off road, snadno můžete zapadnout nejen v bažinách, ale také v solných pánvích. Musíte se vždy držet projetých cest.

 

Jižní Afrikou po vlastní ose

Jižní Afrikou sami a bezpečně... Na cesty po vlastní ose v JAR však stačí auto 2x2, silnice jsou kvalitní a pokud nezamýšlíte např. cestu do Lesotha nebo jiných méně přístupných míst např. nad Sodwana bay a severněji, auto 2x2 Vám bude bohatě stačit. Pronájmy aut nabízíme v různých kategoriích, vždy se 100% pojištěním, dalším řidičem, neomezenou kilometráží a 24hodinovou asistenční službou po celém území. Pokud si zajistíte u nás i výhodné ubytování, na příletovém letišti na Vás čeká naše služba, která Vám předá originály voucherů na ubytování a také detailní předem připravenou trasu, včetně čísel silnic a také míst, která byste neměli minout. Máte také telefonické spojení na naši asistenční službu, která vám kdykoliv pomůže vyřešit nenadálé situace, včetně zpoždění zavazadel atd. Auta 4x4 Jižní Afrikou sami a bezpečně... Nabízíme vám možnost pronájmu aut 4x4 za bezkonkurenční ceny a pomoc při plánování vaší dovolené po jižní Africe. Tento způsob poznávání je nejen vzrušující, ale i velmi bezpečný a pohodlný. Naše kancelář je vám k dispozici při sestavení itineráře jak pro jednotlivce, tak pro celé skupiny. V naší nabídce jsou čtyřkolky např. značek Land Rover Defender, Toyota Land Cruiser, Nissan double cab + single cab, pro posádky od 2 do 10 osob. Jsou vybaveny speciálním úložným systémem, střešní plošinou pro postavení stanů, dále vařičem a veškerým kuchyňským nádobím, kempinkovým zařízením, rezervoárem na vodu a dalšími nezbytnostmi, které vám zajistí bezpečí, klid a pohodlí na vaší cestě. Během vašeho putování máte možnost odpočinout si ve stanových kempech nebo chatkách, které jsou pohodlně vybavené a které vám rádi předem zajistíme.

 

Cesta po vlastní ose Keňa

Výběr automobilů na pronájem je omezený, avšak auta můžeme zajistit od prověřených partnerů. Cestováni po vlastní ose v Keni však není snadné a čeká Vás mnoho překvapení a nástrah, které je třeba překonat. Není to tedy cesta pro začátečníky v Africe. Zde je několik rad.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz