www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Po vlastní ose z Kapského Města do Windhoeku 12 dní /SOA

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

cena na osobu 19.400 CZK + auto + letenka dle nabídky + vízum do Namibie 3.000 CZK nutno předem

 

Podle požadavku vám k ubytování nabídneme i auto, navštívíte Calvinia, Augrabies, Kgalagadi Transfrontier Park, Fish River Canyon, Luderitz a Sossusvlei.

Itinerář

1.den: Calvinia 390 km
Odjedete z Kapského Města, kde Vám můžeme zajistit ubytování a pronájem auta, vydáte se přes pohoří Cedrové hory do Citrusdalu, kde se pěstuje většina citrusových plodů Jižní Afriky a známý čaj Rooibos. Vaše cesta pokračuje přes Clanwilliam přes krásnou horskou krajinu do Calvinia, kde strávíte první noc. Za návštěvu stojí Calvina Agricultural Museum, kde je zdokumentována historie osídlení. Váš penzion leží ve městě s milou atmosférou. Ubytování Rooibos Guesthouse se snídaní.

2.den: Augrabies Falls 410 km
Po snídani odjedete z Calvina přes pohoří Hantam a Rebunie směrem na vodopády Augrabies. Celá cesta vás povede magickou scenérií Severního Kapska. Vaše ubytování na dnešní noc je v městečku Kakamas, známé svou pohostinností a historií. Odpočiňte si v lodge a užijte se výbornou místní kuchyni. Ubytování Kalahari Gateway lodge se snídaní.

3.den: Augrabies Falls 80 km
Po snídaní vás krátká cesta dovede k vodopádům Augrabies s velkým množstvím vody padající z výšky 65 metrů. Augrabie Falls jsou 6.největší vodopády na světě a největší v Jižní Africe. Burácející kaskáda vody přivedla původní obyvatele Hottentoty k víře, že jsou zde zlí duchové a pojmenovali vodopády Ankoerebis - místo velkého hluku. Kromě vodopádů jsou tu pěší stezky v Augrabies parku vedoucí k Arrow Point 1 hodina k Potholes (hrnce) 1 hodina a Moon Rock 1 hodina. Ubytování Kalahari Gateway lodge se snídaní.

4.den: Kgalagadi Trasnfrontier Park 360 km
Dnes pojedete na sever do města Upington, brány do pouště Kalahari a jeho hlavní atrakcí je přeshraniční park Kgalagadi. Odpoledne si již můžete prohlédnout park a zastavit u různých napajadel, kde se scházejí zvířata. Krajina je tvořena červenými dunami, řídkou vegetací a suchými koryty řek Nossob a Auob, žijí zde antilopy a predátoři, Kgalagadi je také rájem pro pozorovatele ptáků, hlavně dravých. Ubytování Twee Rivieren Camp.

5.den: Kgalagadi Transfrontier park
Brzy ráno si užijte pozorování zvířat, mnoha druhů antilop a pakoňů, které se pasou v korytech řeky a je tu také velké množství lvů s černými hřívami, odpočívajících ve stínu akácií, které jsou také útočištěm pro levhraty a mnoho dravých ptáků. Park byl vytvořen spojením Kalahari Gemsbok NP v JAR a Gemsbok NP v Botswaně, zaujímá rozlohu přes 3,6 miliónů hektarů a patří k největším na světě.

6.den: Fish River Canyon 430 km
Pojedete z parku a směrem na jih se dostanete na hranice Namibie v Rietfontein, když si vyřídíte formality na hranicích nejdříve pojedete přes červené písky Kalahari a pak přes nekonečné skalnaté pláně s majestátnými pohořími do vaši další lodge, ležící u Fish River Canyonu, odpoledne se ještě můžete vydat na procházku a užít si západ slunce s drinkem. Ubytovánmí Caňon Lodge se snídaní.

7.den: Fish River Canyon 40 km
Po snídani vás krátká cesta zavede ke kaňonu, který se nachází ve skalnaté krajině, má délku 170 km a průměrnou hloubku 550 metrů je to druhý největší kaňon na světě po Grand Canyonu v Arizoně. Udělejte si procházku po okraji kaňonu a prohlédněte si místa a vyhlídky. Odpoledne si pak odpočiňte ve vaší lodge - ubytování Caňon lodge se snídaní.

8.den: Aus /Luderitz 300 km
Po snídaní se vydejte na západ, vaše lodge leží na krásném místě s výhledem do pouště, která se během dešťů zabarví koberci květů sukulentů. Je to jeden z 20 nejdůležitejších biomů na světě a je zde velice rozmanitá flóra. Je to také místo, kde žijí divocí koně pouště Namibu a je možnost je zde vidět. Ubytování Klein Aus Vista Desert Horse Inn se snídaní.

9.den: Aus /Luderitz 250 km
Den můžete strávit výletem do Luderitzu u Atlantického oceánu, kde je hlavní atrakcí Kolmanskop, město duchů, postvavené v době objevení diamantů, které zde byly objeveny v roce 1908. V 50.letech 20.století, kdy již nebyly nacházeny diamanty, bylo město opuštěno a vydáno na pospas poušti Namib. Další atrakcí je Diaz Cross, památník na prvního evropského námořníka, který zde přistál v roce 1488 a postavil zde kříž jako důležitý důkaz historie. Můžete si prohlédnout Luderitz a pak jet zpět do vaší lodge. Ubytování Klein Aus Vista Desert Horse Inn se snídaní.

10.den: Sossusvlei 350 km
Dnes pojedete nekonečnými pláněmi a podél horského pásma do pouště Namib, nejstarší na světě. Vaše lodge leží u Sesriem, brány do Sossusvlei, kde jsou nejvyšší duny na světě a Sesriem Canyon, který byl vytvořen obrovskou silou řeky Tsauchab. V lodge je k dispozici mnoho aktivit - vyjížďky do přírody, jízdy na čtyřkolkách nebo můžete pozorovat zvířata přicházející k napajedlu z verandy vašeho bungala. Ubytování Sossusvlei lodge s polopenzí.

11.den: Sossusvlei 100 km
Nejlepší čas na prohlídku oblasti Sossusvlei je východ slunce, kdy slunce barví duny do neskutečných odstínů barev a také pro šplhání po dunách je lepší dopoledne. Ze Sossuvlei navštivte Dead Vlei, pánev se zbytky kmenů stromů obklopená vysokými dunami. Po cestě zpátky navštivte Sesriem Canyon, vymletý erozí již před 18 milióny let. Po návratu do lodge si můžete odpočinout u bazénu nebo si dát drink v baru. Ubytování Sossusvlei Lodge s polopenzí.

12.den: Konec cesty 350 km
Po snídani se vydejte přes náhorní planinu do Widnhoeku, kde vrátíte auto na letišti.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz