www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře

Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 

Co vidět v Alžírsku- zájezd na míru do Alžírska

Alžírsko si zaslouží tolik času, kolik jej jen máte, díky vnitřním přeletům se můžete dostat i do odlehlých částí země. Zde jsou ukázky 3 itinerářů:

 
 

Co vidět v Beninu- zájezd na míru do Beninu

Cestu v Beninu začněte v hlavním městě, hlavním přístavu a obchodním centru země v Cotonou. Dříve to byl nezávislý stát za nadvlády velkého Dahomejského království, nyní je Cotonou centrem této malé francouzsky mluvící země. Cesty do Beninu se většinou kombinují s návštěvou Ghany a Toga.

 

Co vidět v Botswaně - zájezd na míru do Botswany

V Botswaně můžeme nabídnout jak safari namíru v luxusních lodgích, ale i ubytování ve středních kategoriích a kempech. Rádi pošleme itinerář podle vašich představ a našich znalostí místního prostředí.

 
 
 
 
 
 
 

Co vidět v Eritrei - zájezd na míru do Eritrei

Ideální délka pobytu v Eritrei je asi dva týdny, autobusy jezdí mezi většími městy a jsou celkem spolehlivé, ale pronájem auta Vám dává více svobody. Pro cesty mimo Asmaru je třeba povolení a mnoho oblastí je uzavřených pro cizince.

 

Co vidět v Etiopii- zájezd na míru do Etiopie

Jen několik málo zemí v Africe může nabídnout tolik, co Etiopie. Je zde krásná příroda - vrcholky dosahující 4.000 metrů, propadliny pod úrovní moře. V Etiopii žije více než 70 milionů obyvatel. Je to však země s jednou z nejbohatších historií v Subsaharské Africe, najde se zde mnoho zřícenin a relikvií od středověku až po období krále Šalamouna a královny ze Sáby. Mísí se zde vlivy africké a judaistické, biblické, středověké a moderní, při cestování zde máte pocit, jakoby jste putovali různými stoletími. Kulturní a historická místa převažují, avšak lze tu vidět i zvířata, velké opice gelada, etiopské vlky, asi 50 druhů endemických ptáků. Jsou tu krásné hornaté scenérie, jezera a vrcholky hor, málo navštěvované pouštní části země, které se táhnou od Afaru k somálským hranicím. Etiopie se vyznačuje nezávislým duchem, vybavení pro turisty je sice základní, ale cenově velmi dostupné, každým dnem zde můžete objevit něco nového a překvapujícího.

 

Co vidět v Gabonu - zájezd na míru do Gabonu

Husté a neprobádané tropické džungle Gabonu nabízí jedinečnou příležitost k pozorování velkých opic, více než 800 km pobřeží ukrývá nekonečné a nedotčené pláže. Největší populace slonů, goril, šimpanzů, mandrilů, želv a plejtváků v Gabonu Vás nenechá na pochybách, že tuto zemi nelze navštívit pouze jednou! Zahrnuto: 
 Všechny transfery dle programu
 Ubytování a strava dle programu
 Permity na gorily
 Pozorování velryb
 Služby místních průvodců
 Vstupné do parků 

 Není zahrnuto: 
 Mezinárodní letenky
 Vízum
 Jídlo a pití neuvedené v programu
 Spropitné
 Položky neuvedené v seznamu "zahrnuto"

 

Co vidět v Ghaně - zájezd na míru do Ghany

Ghana se hodí i pro nezávislé turisty, nejsou zde předražená místa a dá se po cestě improvizovat, avšak počítejte s nízkou úrovní ubytování mimo města. Zde jsou tři ukázky itinerářů na 6-8 dní, 12-15 dní a 21-28 dní.

 
 
 

Co vidět v Jihoafrické republice - zájezd na míru do Jihoafrické republiky

Zde se postupně budeme zabývat jednotlivými oblastmi a krátce popisovat, co můžete po cestě navštívit. Pokud jedete poprvé do JAR, pak je vždy lepší začít cestu na jihu v Kapském Městě, cesta má větší gradaci a zážitky ze safari si necháte až na konec cesty.

 
 

Co vidět v Kamerunu- zájezd na míru do Kamerunu

Kamerun nabízí rozličné možnosti zážitků, ale infrastruktura je zde slabá a proto je třeba cestu předem dobře naplánovat. Zde uvádíme 3 možnosti itinerářů na 7, 14 a 21 dní.

 
 

Co vidět v Keni- zájezd na míru do Keni

Safari v Keni obvykle začíná v Nairobi - dle délky a zájmů se pak kombinuje návštěva jednotlivých zajímavých parků a míst. Pobyt na pláži - obvykle kolem Mombasy na jihu nebo severu, další možnost je oblast Malindi a ostrov Lamu. V zemi je více než 400 mil tropických pláží.

 
 
 
 
 
 

Co vidět na Madagascaru- zájezd na míru na Madagascar

Na Madagascaru lze kromě cestování autem, také jezdit na motorce, ale mnoho cest je tu nezpěvněných a je třeba se vždy informovat o stavu komunikací. Ve 20.letech 20.století zde Francouzi vybudovali silnice, ale od té doby nejsou příliš udržované. Např. silnice Faranfanga - Ihosy již neexistuje.

 

Co vidět v Malawi-zájezd na míru do Malawi

Nejdůležitějším bodem v Malawi je jezero Malawi. Jezero je jedním z největších biologických pokladů Afriky, jsou tu krásné pláže a křišťálově průhledná voda. Jsou tu však i jiná zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Jen málo zemí je tak spojeno s jedním geografickým jevem jako je Malawi. Jezero Malawi je třetí největší jezero Afriky, táhne se Velkou příkopovou propadlinou v délce 585 km a zabírá více než 15% celkové rozlohy země. Na březích jezera rostou vysoké palmy, jejichž stíny se odrážejí na hladině jezera. Je to jedno z nejkrásnějších míst na světě. Potápěči jsou zde ve svém živlu, žije tu obrovské množství druhů ryb (asi 1000), z nichž většinu nenajdete nikde jinde. Krajina kolem jezera je hornatá - tvoří ji Příkopová propadlina, masiv Mulanje a Nyika Plateau. Co se týče safari, nejsou zde takové možnosti jako v okolních zemích, ale jsou tu rezervace jako Liwonde, Vwaza Marsh, Majete a Nyiaka, kde můžete pozorovat zvířata v krásné přírodní scenérii. Návštěvníci Malawi se soustřeďují hlavně kolem jezera, kolem něhož vyrostly desítky resortů a hotelů. V Malawi najdete jak hostely, tak exkluzivní stanové kempy a lodge v horských rezervacích.

 

Co vidět v Mali-zájezd na míru do Mali

Hledáte zajímavou a relativně neobjevenou destinaci? Mali je určitě tou zemí, která vám může splnit vaše přání. Tato země o rozloze 1.240.000 km2, republika v centrální Západní Africe je sedmou největší zemí Afriky. Jsou zde zajímavé geografické útvary, fascinující lidé a kultury.

 
 
 

Co vidět na Mauritiu-zájezd na míru na Mauritius

Kromě krásných pláží, luxusních hotelů a restaurací, může nabídnout Mauritius i mnohem více.

 
 

Co vidět v Namibii-zájezd na míru do Namibie

Země ležící na jihozápadě Afriky s divokými zvířaty, nádhernou krajinou a klidem, řídce osídelné země je rájem pro ty, kteří hledají místa bez turistů, žije zde jen 2 milióny obyvatel na rozloze 2x větší než Německo. Kultura je ovlivněna mnoha kmeny zde žijícími. Windhoek Caprivi Strip s velkými řekami Chobe, Linyianti/Kwando, Okavango a Zambezi - Mahango Game reserve se zvířaty Etosha NP - Velké bílé místo - kde žije asi 144 druhů savců a 340 druhů ptáků Severozápad země - volně žijící nosorožci a pouštní sloni, ve stejné oblasti zajímavý kmen Himba - tradiční nomadický způsob života Západní pobřeží - plameňáci a pelikáni ve Walvis Bay, delfíni, velryby, lachtani Na jihu - Kalahari - tmavočervené písečné duny, Fish River Canyon (2. největší kaňon na světě) Lety z JAR do Windhoeku, Walvis Bay. Výborná infrastruktura silnic pro cesty po vlastní ose.

 
 
 
 
 
 

Co vidět ve Rwandě -zájezd na míru do Rwandy

Zde je ukázka 3 itinerářů na 3-4 dny, 7 dní a 14 dní: Kigali a horské gorily - 3 dny Objevování primátů - 7 dní - Kigali, Parc National des Volcanos, Nyanza a Huye, Parc National Nyungwe Velká cesta Rwandou - 14 dní - Kigali a Nyabarongo Wetlands, Rubavu a Lake Kivu, Parc National des Volcanos, Karongi a Parc National Nyungwe, Nyanza a Huye, Parc National de L´Akagera

 
 
 
 
 
 
 

Co vidět v Súdánu- zájezd na míru do Súdánu

Většina cest do Súdánu začíná v Asuánu v Egyptě a pak pokračuje do Chartúmu.

 
 

Co vidět v Tanzánii- zájezd na míru do Tanzánie

V severním okruhu v Tanzánii najdeme několik cestovatelských ikon v relativně kompaktním okruhu. V této oblasti jsou 4 místa UNESCO - Kilimanjaro, Ngornongoro kráter, legendární park Serengeti a relativně neznámé místo s prehistorickými malbami Kondoa District. Krajina je zde velmi rozmanitá. Nejzajímavější místa severního okruhu jsou Kilimanjaro a Mount Meru, jezera Velké příkopové propadliny, Ngorongoro kráter a vulkán Ol Doinyo Lengai - jeden z nejaktivnějších vulkánů Afriky. Najdeme zde i sběrače-lovce kmene Hadzabe v oblasti Eyasi, kmeny Wa Arusha, které žijí na úpatí Mount Meru a nejznámější Masaje na vysočině Ngorongoro a na Maasai Steppes. Největší atrakcí severní Tanzánie jsou divoká zvířata.

 
 

Co vidět v Tunisu- zájezd na míru do Tunisu

V Tunisu si lze půjčit auto a naplánovat si cestu podle počtu dní např. na 5 dní po pobřeží Středozemního moře, na 7 dní cesta na jih nebo za 14 dní objet památky minulosti.

 

Co vidět v Ugandě-zájezd na míru do Ugandy

Uganda leží tam, kde se savana Východní Afriky střetává se západoafrickým deštným pralesem. Charakterizují ji peřeje, hory a náročné pěší trasy, je to dobrodružná destinace s mnoha divokými zvířaty. V zemi bylo zaznamenáno více než 1000 druhů ptáků, zpěv ptáků je dorprovázen křikem šimpanzů. Je domovem více než poloviny celosvětové populace vysoce ohrožených horských goril, které lze potkat v Bwindi a Mgahinga národních parcích. Velká stáda antilop a bůvolů obývají travnaté pláně národních parků Queen Elizabeth a Murchison Falls. Není jiné země, kde můžete v jednom dni vidět lvy, stopovat gorily horské a sledovat tajuplné ptáky člunozobce v papyrusech.

 

Co vidět v Zambii-zíjezd na míru do Zambie

Zambie je obíbenou destinací pokročilých milovníků safari a Afriky. Zde uvádíme několik nejznámějších míst, která určitě stojí za návštěvu.

 
 
 

Co vidět v Zimbabwe- zájezd na míru do Zimbabwe

Zimbabwe nabízí nejen rozmanitou krajinu, ale také obrovské množství živočišných druhů. Zde uvedeme 15 nejlepších parků na safari v Zimbabwe + informace o Viktoriiných vodopádech.

 
 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz