www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Co vidět v Zambii-zíjezd na míru do Zambie

Zambie je obíbenou destinací pokročilých milovníků safari a Afriky. Zde uvádíme několik nejznámějších míst, která určitě stojí za návštěvu.

1. Victoria Falls/ Livingstone
Tento nádherný jihozápadní kout Zambie má co nabídnout každému. 1,7 km široké vodopády patří k sedmi divům světa. Před vodopády můžete obdivovat skryté ostrůvky s množstvím zvěře, za vodopády se nachází úzká strž, z mostu je možnost skákat bungee jumping, nabízí se tu rafting na divoké vodě. Livingstone je synonymum velkého cestovatele, který je spojen jak s koloniální tak místní kulturou. K dispozici je tu mnoho ubytovacích možností.

2. Liuwa Plain
Je to jedno z nejodlehlejším míst na safari, které se pravidelně zaplavuje. Ti, co se sem vydají, najdou tu nedotčenou divočinu s květinami, mnoha zvířaty a je to místo druhé největší migrace pakoňů.

3. Národní pak Kafue
Největší park Zambie si nedávno začal znovu získávat reputaci jakou měl před 50 lety, když to bylo jedno z nejlepším míst na safari. Krajina je tvořena mokřady Busanga Plains na severu a porosty miombo ve střední části, savany Nanzilla Plains na jihu. K zvířatům se nedá příliš přiblížit vždy, ale žijí tu stáda bůvolů a mnoho smeček lvů, gepardi a antilopy. Řeka Kafue nabízí krásné plavby.

4. Kasanka / Bangweulu
Jezero Bangweulu leží daleko od hlavních safari míst, ale okolní mokřada jsou domovem opravdových pokladů - stáda lechwe a vzácní člunozobci v bažinách. Kasanka NP trochu na jihu je místem největšího shormáždění savců - 6 milionů kaloňů a vynikající místo pro sitatungy. Není to nejnavštěvovanější místo na safari, ale je pro opravdové milovníky safari.

5. Severní cesta s vodopády
V Zambii nejsou pouze Viktoriiny vodopády, ale mnoho se jich také nachází v severní Zambii - Lumangwe Falls, kde prý žije duch hada, Kalambo Falls, které padají z výšky 311 metrů do Lake Tanganyika a jsou to druhé nejvyšší vodopády v Africe. Lze zde obdivovat tucet vodopádů, divokou krajinu a místní kulturu, málo známá oblast nabízí dobrodružství.

6. North Luangwa/ Luambe národní parky
V Luangwa Valley není jen South Park - jižní část, v North Luangwa je asi nejlepší místo na safari v Zambii, zde mohou návštěvníci stopovat lvy pěšky a sledovat velká stáda bůvolů daleko od cesty. Zvířata jsou zde plachá, kvůli dřívějšímu pytlačení, ale pocit divočiny je tím silnější a znovu zavedení nosorožců černých přidává jedinečnou atrakci. Luambe mezi Severním a Jižním parkem je krásné místo, kde budete jenom s hrochy.

7. South Luangwa národní park
V parku je mnoho hrochů, puku a levhartů, můžete zde slyšet mnoho různých zvuků. Ubytování zde najdete všeho druhu, je to nejznámější park Zambie, vynikající jsou zde noční vyjížďky a pěší safari.

8. Mutinondo divočina
Na západ od Luangwa Valley u pohoří Muchinga se nachází velmi odlišná krajina, jsou tu velké žulové balvany a hustý porost miombo, rostou zde obrovské houby u potoků. Je to oblíbené místo miovníků přírody, kde můžete jít na treky po mnoha stezkách a objevit více ze zambijské fauny a flóry než jen Velkou pětku.

9. Lower Zambezi národní park
Jen málo míst v Africe má tak krásnou krajinu jako tento park, jen přes vodu od Mana Pools parku v Zimbabwe leží tento nádherný park mezi rozeklanými horami a mohutnou řekou Zambezi. Na kanoe pojedete kolem mnoha hrochů, lvy můžete stopovat na břehu řeky nebo jen odpočívat v mnoha krásných lodgích při západu slunce za zvuku troubení slonů, kteří se přicházejí napít.

10. Lake Kariba
Tato obrovská nádrž patří k největším umělým jezerům na světě. Vznikla zvednutím vody řeky Zambezi, když byla řeka přehrazena. Poklidná nádrž s porosty stromů na břehu a zvuky hrochů. Dnes tu lze odpočívat v resortech na břehu jezera, lovit ryby (i tygří rybu), plavit se podél pobřeží na houseboatu a hledat slony a další zvířata.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz