www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Co vidět v Tanzánii- zájezd na míru do Tanzánie

V severním okruhu v Tanzánii najdeme několik cestovatelských ikon v relativně kompaktním okruhu. V této oblasti jsou 4 místa UNESCO - Kilimanjaro, Ngornongoro kráter, legendární park Serengeti a relativně neznámé místo s prehistorickými malbami Kondoa District. Krajina je zde velmi rozmanitá. Nejzajímavější místa severního okruhu jsou Kilimanjaro a Mount Meru, jezera Velké příkopové propadliny, Ngorongoro kráter a vulkán Ol Doinyo Lengai - jeden z nejaktivnějších vulkánů Afriky. Najdeme zde i sběrače-lovce kmene Hadzabe v oblasti Eyasi, kmeny Wa Arusha, které žijí na úpatí Mount Meru a nejznámější Masaje na vysočině Ngorongoro a na Maasai Steppes. Největší atrakcí severní Tanzánie jsou divoká zvířata.

1. Národní park Arusha
malý scénický park perfekně zapadá do itineráře, pokud máte volno např. půl dne v Arushe, má rozlohu jen 137 km2, najdete zde neobyvklé habitaty - afro-horský les kolem kráteru Ngurdoto, kde žijí guerézy, jezera Momella, kde se jezdí na kajaku a můžete vidět bůvoly, vodušky a další zvířata, hora Mount Meru (4.566 m), jejíž vrcholek se často objeví v mlze společně s Kilimanjarem.

2. Národní park Tarangire
krajina s baobaby, jen dvě hodiny jízdy od Arushe po dobré silnici, nejvíce zvířat je tu v druhé polovině roku, kdy je řeka jediným zdrojem vody a přitahuje obrovská stáda slonů, zeber a dalších zvířat.

3. Kondoa Rock Art
místo zapsáno na seznam UNESCO v roce 2006, na 2.000 km2 zde je asi 150 skalních maleb na jih od Bababti. Nic není známo o autorech ani v místním ústním podání. Některé malby jsou staré více než tisic let, jiné jsou staré sto až dvě stě let. Dá se sem jet na jednodenní výlet z Tarangire NP a navštívit Mungomi wa Kolo, kde jsou ukázky lidských postav během rituálních tanců.

4. Lake Manyara národní park
malý park s velkou biodiversitou, kromě jezera je zde bujný les, porosty akácií, vysoké skalnaté útesy, horké prameny a záplavová pláň u jezera. V parku žije mnoho slonů, paviáni, kočkodani, asi 100 druhů ptáků, park je známý stromovými lvy.

5. Lake Eyasi
mělké slané jezero v jehož blízkosti žije kmen Hadza - asi 1000 posledních příslušníků sběračsko-loveckého kmene, po domluvě lze jít s Hadza na lov, Hadza se živí i syrovým masem primátů (paviání játra).

6. Kráter Ngorongoro
velká vulkanická kaldera, hluboká 600 metrů, je centrálním místem Ngorongoro chráněné oblasti, pokračování NP Serengeti, kde stále Masajové pasou svá stáda. Kráter tvoří přirozené útočiště pro zvířata, velká populace lvů a hyen, slonů a nosoržoců černých.

7. Národní park Serengeti
je součástí ekosystému Serengeti - Ngorngoro - Mara, který má rozlohu 30.000 km2, je místem největší migrace zvířat na světě asi 2 miliónů pakoňů a dalších kopytnatců, ale i když zde právě migrace neprobíhá, žije zde mnoho predátorů - lvi, levharti a gepardi. Většina safari se soustředí na JV Serengeti, kde jsou velké lodge, ale kdo má více času, je lepší jet více na sever k řece Mara nebo do Západního koridoru.

8. Olduvai Gorge
zde našla v roce 1959 paleontoložka Mary Leakey zkamenělé kosti člověka a tak byl podán důkaz, že zde předkové člověka žili již před více než miliónem let. Muzeum stojí za zastávku po cestě mezi Ngorongoro a Serengeti.

9. Lake Natron a Ol Doinyo Lengai
asi 4-5 hodin jízdy severně od Manyara leží Natron - zapáchající jezero s vodou teplouaž 50°C. Jezero Natron patří k nejzapovězenějším jezerům Velké příkopové propadliny. Nepřátelské podmínky vyhovují plaměňákům a zde také vyvádějí svá mláďata. Jezeru dominuje sopka Ol Doinyo Lengai (2.878 m) - Hora Boha v masajštině. Je to jeden z nejaktivnějších vulkánů Afriky, několikrát vybuchl mezi roky 2006 -2008. Na kalderu lze vystoupit za 5-6 hodin, ideálně v noci.

10. Kilimanjaro
nejvyšší samostatně stojící hora na světě, vrcholky sahají nad 5km nad okolní suché pláně, jsou pokryty sněhem, avšak většinu dne je hora schována v oblacích, odkud se vynoří většinou za svítání a západu slunce. Pak je možno vidět Kilimanjaro z lodgí kolem NP Arusha, bližší pohled je z města Moshi nabo Marangu. Vrcholu lze dosáhnout za 5-9 dní - čím delší výstup, tím je větší šance vrcholu dosáhnout.

Ukázky itinerářů
Safari na 6 dní:
Den 1.: odjezd z Arushe brzy ráno, oběd u Lake Manyara, odpolední safari, zastávka u hrochů, pak na jih u Maji ya Moto - horké prameny.
Den 2.: ideálně znovu návštěva Lake Manyara, návštěva masajské manyatty po cestě do kráteru Ngorongoro, vyhlídka na kráter.
Den 3.: safari v kráteru, návrat do lodge na oběd, odpoledne odjezd do Serengeti, zastávka v Olduvai Gorge
Den 4.- 6.: safari v Serengeti, pak buď po zemi zpět do Arushe nebo letecky.


Safari na 10 dní:
Den 1.-2.: z Arushe odjezd do Tarnagire, další den prohlídka parku a odjezd do NP Lake Manyara
Den 3.-4.: stejně jako u safari na 6 dní den 3. +4.
Den 5.-6.: prohlídka Serengeti jižní část
Den 7.-9.: prohlídka severní části Serengeti, hlavně od července do října, navštívit západ je vhodné od května do července - pakoně přecházejí řeku Grumeti.
Den 10.: návrat do Arushe nebo let..

Safari na 14 dní :
Den 1.-3.: ráno NP Arusha, pak cesta do Tarangire, dvě noci a návštěva Kondoa Riock Art, návrat do Lake Manyara, ubytování.
Den 4.-5.: ráno safari v Manyara a pak dvě noci u Lake Eyasi, setkání s kmenem Hadza.
Den 6.-11.: návštěva masajské manyatty po cesě do kráteru Ngorongoro, další dny v Serengeti.
Den 12.-13.: ze severního Serengeti k jezeru Natron, další den výstuip na El Doinyo Lengai
Den 14.: návrat do Arushe, po cestě zastávka u záhadných ruin Engaruka

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz