www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Co vidět v Ugandě-zájezd na míru do Ugandy

Uganda leží tam, kde se savana Východní Afriky střetává se západoafrickým deštným pralesem. Charakterizují ji peřeje, hory a náročné pěší trasy, je to dobrodružná destinace s mnoha divokými zvířaty. V zemi bylo zaznamenáno více než 1000 druhů ptáků, zpěv ptáků je dorprovázen křikem šimpanzů. Je domovem více než poloviny celosvětové populace vysoce ohrožených horských goril, které lze potkat v Bwindi a Mgahinga národních parcích. Velká stáda antilop a bůvolů obývají travnaté pláně národních parků Queen Elizabeth a Murchison Falls. Není jiné země, kde můžete v jednom dni vidět lvy, stopovat gorily horské a sledovat tajuplné ptáky člunozobce v papyrusech.

Tři z deseti nejvyšších afrických hor leží v Ugandě - Mount Stannley v pohoří se zasněženým vršky Ruwenzori, Karismbi ve vulkanickém pohoří Virunga a Mount Elgon ležící částečně v Ugandě. Tečou zde mohutné vodní toky jako je Nil, který se rodí z Lake Victoria, druhého největšího jezera na světě a protékající jezerem Lake Albert. Vybavení pro turisty je také srovnatelné s ostatními východoafrickými zeměmi, průvodci a místní touroperátoři jsou spolehliví. Jižní část země se dá zvládnout i v autě po vlastní ose, jsou tu kempy a hostely pro nezávislé cestovatele. Takže neváhejte a Ugandu navštivte, přiložíme i několik itinerářů.

Místa, která byste měli navštívit:
1. Semliki Valley
Nádherná scenérie údolí Semliki Valley mezi pohořím Rwenzori a Lake Albert, je tu velká biodiversita, žije tu 40 druhů konžských ptáků, které nelze vidět nikde jinde ve Východní Africe.
2. Kibale Forest NP
Známý pro vynikající možnost sledování šimpanzů, žije zde i dalších šest druhů primátů, včetně dvou druhů gueréz a L´Hoestova opice. V Bigodi mokřadách lze vidět mnoho ptáků a opic na trase, kterou spravuje místní komunita.
3. Rwenzori Mountains
Má tři ledovce, které dosahují výšky 5.000 metrů, Rwenzori se táhne skoro 120 km podél konžské hranice na sever od Queen Elizabeth NP. Oblast vrcholků je vhodná pouze pro zkušené, ale šestidenní trasa přes les a bažiny nabízí trekařům neskutečnou podívanou na vegetaci.
4. Queen Elizabeth národní park
Ekologicky velmi rozmanitý park s různými zvířaty, je to dorbé místo, kde lze vidět slony, bůvoly, hrochy a velká stáda ugandských antilop kob (ugandská národní antilopa). Další zajímavostí jsou stromoví lvi v Ishasha a velká lesní prasata podél Kazinga Channel. V parku žije 600 druhů ptáků.
5. NP Bwindi
Nejdůležitější místo v Ugandě na pozorování goril horských, džunglí porostlé kopce jsou krásné, žijí zde i lesní antilopy a opice, 23 druhů endemických ptáků.
6. NP Mgahinga
Chráněná část pohoří Virunga v Ugandě, scénický park nabízí také pozorování goril, další zvířata je tu také možno vidět - opice a lze zde zdolat také tři vulkanické vrcholky Mahavura - 4.127 m, Sabinyo - 3.669 m a Gahinga - 3.475 m.
7. Lake Bunyonyi
Ostrovy a pobřeží tohoto klikatého jezera nabízejí ubytování všeho druhu. Bunyonyi - znamená místo malých ptáků, ale žije zde i mnoho vyder a v Africe není lepšího místa na jejich pozorování.
8. Lake Mburo NP
Park se rozkládá kolem jezera, podle kterého je pojmenován a je to oblíbené místo zastávky na cestě mezi Kampalou a Bwindi. Je to jediné místo v Ugandě, kde můžete vidět zebry, impaly a antilopy losí a mnoho druhů ptáků, kteří většinou žijí v Tanzánii.
9. Mabamba Swamp
Papyrusové bažiny u jezera Lake Victoria lze navštívit i během jednodenního výletu z Kampaly nebo Entebbe, je to místo, kde můžete vidět člunozobce a další vodní ptáky.
10. Ssese Islands
Souostroví 84 zalesněných ostrůvků v jezeře Lake Victoria je idylické místo, hlavně pro pozorovatele ptáků a rybáře. Také se zajeďte podívat na Ngamba Island, kde je útočiště šimpanzů.
11. Entebbe
Leží u jezera Victoria 40 km od hlavního města Kampala, je to místo, odkud se vyjíždí na safari, k atrakcím patří Entebbe Botanical Garden, která je bohatá na ptactvo a opice.
12. Bujagali Falls
Vodopády se nacházejí na Bílém Nilu asi 10 km od Jinja, Bujagali Falls je místem adrenalinových sportů v Ugandě, hlavní atrakcí je raftování, ale i bungee jumping, jízda na čtyřkolkách, na kajaku a na rychlých lodích.
13. Kampala a hroby Kasubi Tombs
Mnoho kopců kolem Kampaly bývalo hlavními městy Buganda, staletého království, podle něhož dostala Uganda jméno. Nejimpozantnějším pozůstatkem je Kasubi - chrám postavený Králem Mutesou, na kopci v 80.letech 19.století, kde se nyní nacházejí hroby 4 bývalých monarchů.
14. Murchison Falls NP
Nachází se kolem vodopádů, je to největší park v Ugandě a lze zde vidět mnoho zvířat - lvy, slony, bůvoly, žirafy Rothchildovy a patas opice, hlavně u Nilu, při plavbách na lodi uvidíte zblízka hrochy, krokodýly a vodní ptáky.
15. Ziwa Rhino a Wildlife Ranch
Leží 178 km SZ od Kampaly, Ziwa je jediné místo v Ugandě, kde lze vidět nosorožce, kteří sem byli znovu zavedeni v roce 2005. Chráněné území o rozloze 700 ha.
16. Kidepo Valley NP
Nejodlehlejší park Ugandy, ale nádherná divočina, leží na severní hranici s Jižním Súdánem, tato oblast byla dlouho nepřístupná, ale ti co se sem nyní vydají, mohou vidět 77 druhů savců - včetně gepardů, které nelze vidět jinde v Ugandě.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz