www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Co vidět v Zimbabwe- zájezd na míru do Zimbabwe

Zimbabwe nabízí nejen rozmanitou krajinu, ale také obrovské množství živočišných druhů.
Zde uvedeme 15 nejlepších parků na safari v Zimbabwe + informace o Viktoriiných vodopádech.

1. Národní park Zambezi
Asi 5 km od Victoria Falls, má rozlohu 56.000 hektarů, patří k nejpřístupnějším v zemi, leží na jižních březích Zambezi. Žijí zde sloni, žirafy, psi hyenovití, levharti, lvi, hroši a krokodýli a mnoho druhů ptáků, lze zde jezdit na koni. Park lze navštívit celoročně.

2. Antelope Park
Privátní park, kde lze jezdit na slonech a chodit se lvy, první místo na světě, kde byla založena nadace na ochranu a rehabilitaci lvů. Lze se zde projít s 18ti měsíčními lvy, večer můžete pozorovat z auta lvy na lovu. Několik slonů je používano na safari, v létě se s nimi lze koupat v jezeře. Park lze navštívit celoročně.

3. Mavuradonha divoká oblast
Pohoří na východě Zambezi, lze zde chodit na pěší vycházky a jezdit na koni, teploty jsou zde chladnější než jinde, lze sejít i k Mana Pools NP. Krásná je tu řeka Musengezi, jsou tu i křovácké malby, tuto oblast lze navštívit od července do října.

4. Pohoří Bvumba
Část pohoří ležící mezi údolími Essex a Burma, celoročně bohaté na ptáky a rostliny, místo vhodné pro milovníky botaniky. Z horní části jsou krásné vyhlídky. Je tu dostatek ubytovacích kapacit. Roste tu krvavá lilie, národní květina Zimbabwe, lze sem jet celoročně.

5. Kazuma Pan Národní park
Park tvoří savana a porosty mopane a leží na cestě z Vic Falls do Hwange, je to malý poklad, kam jezdí málo lidí, žije zde mnoho slonů a v období záplav i stěhovaví ptáci. Sloni se tu soustřeďují hlavně v období sucha a také tu žije mnoho lvů, antilopy losí dosahující váhy až 1000 kg, žirafy. Nejvhodnější doba pro návštěvu od června do října.

6. Sentinel
32.000 hektarů, farma, kde jsou dinosauří stopy, byly zde vykopány kostry dinosaurů, starší více než 200 milionů let. Amaterští archeologové budou obdivovat malby a pozůstatky více než 1000 let staré keramiky z období civilizace Mapungubwe, nádoby z 18.století obsahují čirok (oblast Tswaine). Místo lze navštívit celoročně.

7. Nyanga Národní park
Má rozlohu 33.000 hektarů a rozkládá se kolem vrcholku Mount Nyangani (2.593 m) - nejyvšší hora Zimbabwe. Je zde mnoho stezek, ptactva, potoků se pstruhy, kromě krajiny jsou zde i pozůstatky z doby železné - osady, archeologická naleziště. Je tu i pevnost Nyangwe Fort, žije zde primát Samango monkey, najdete tu i nejvyšší vodopády 762 metrů - Mtarazi Falls. Park lze navštívit od června do října.

8. Nadace Malilangwe
Dříve dobytčí farma, 50.000 hektarů soukromý statek, který nyní funguje pro místní komunitu, jsou zde ekologické výzkumy a programy na ochranu zvířat a rostlin. Nadace přispívá místním na stravu a také se zabývá zavlažováním polí. Navštěvníci zde mohou potkat i lvy, levharty, hyeny. Ale žije zde celá Velká pětka, dokonce i psi hyenovití. Návštěva je vhodná od července do října.

9. Chízarira Národní park
Název pochází ze slova jazyku Tonga - sijalila - což znamená velká bariéra. Jsou zde dramatické útesy, zelené strže, kopce a krásná řeka Busi River tvořící nádhernou krajinu. Je to těžko přístupný park s nedostatkem ubytování, ale je to opravdová divočina. Žije zde hodně levhartů kromě jiných zvířat, návštěva se doporučuje od července do října.

10. Chimanimani Národní park
Přístupný pouze pěšky, nejlepší místo na treky v Zimbabwe, pohoří se táhne od hranic s Mozambikem asi 50 km, jsou zde vodopády, údolí, kamenné útvary, lze jít na jednodenní až šestidenní trek. V údolí Bundi je mnoho jeskyň, kde lze kempovat. Rostou zde lobélie a další divoké květiny jako orchideje, protey, ibišky. Endemická je zde žába Inyangani v místních potůčcích. Skeleton Pass, průsmyk spojující Zimbabwe s Mozambikem, krásný vodopáad Bridal Veil, připomínající závoj, když je jasno lze vidět Indický oceán z vrcholku Mount Binga (2.436 m). Žije tu papoušek Livingstone Turaco. Návštěva od června do října.

11. Gonarezhou Národní park
Leží na jihovýchodě země, druhý největší park země, má rozlohu 5000 km2, Gonarehzou znamená v překladu divočina slonů, najdete tu stále se měnící ekosystém - od záplavových křovin, písečných plání, pánev Tambahata a mokřada. Je tu opravdu obrovská biodiversita. Žije zde více než 400 druhů ptáků, je tu málo návštěvníků, lze si zde užít opravdové divočiny bez toho, že byste byli rušeni. Lze tu vidět i antilopu Nyala a mnoho dalších druhů vzácných antilop. Návštěva od července do října.

12. Matobo Národní park
Malý park nabízející dramatickou krajinu, je to kulturní místo dědictví UNESCO díky svým skalním malbám (asi 3000 maleb pocházejících z doby 320-350 let př.n.l.) a nalezeny zde byly i nástroje staré 20.000 let. Jsou tu nádherné skalní útvary, balancující obrovské kameny. Žijí zde nosorožci - bílí i černí, levharti (největší koncentrace v zemi), orli, ještěrky, damani. Návštěva od července do října.

13. Matusadona Národní park
I když název zní velmi malebně, znamená to ,,neustálé kapání výkalů", park o rozloze 1407 km2 je špatně přístupný, ale je velmi oblíbený. Je to ráj pro fotografy, žije zde mnoho ptáků, jsou tu nádherné západy slunce, velké množství obrovských zkamenělých stromů, které tu zústaly i když park byl v roce 1959 zaplaven kvůli jezeru Kariba. Matusadona je odlehlý park, je tu malý výběr ubytování, nejsou tu davy turistů, je to zvláštní místo. Nejlépe lze prozkoumat park pěšky, ale lze i safari autem, můžete spát na palubě hausbotu pod hvězdami. Park je známý jako útočiště ohrožených druhů, je tu největší koncetrace lvů v Africe, velká stáda slonů se koupají v jezeře, jezero Kariba je plné krokodýlů nilských, často je vidíte každých 200 metrů ležet na břehu. Návštěva od června do října,

14. Mana Pools Národní park
Není to jen národní park, je to největší poklad kontinentu. Místo na seznamu UNESCO, táhne se podél řeky Zambezi, má rozlohu 2.196 km2 a tvoří jej písečné břehy řeky, zalesněné záplavové pláně a čtyři hlavní bazény, které daly jméno parku (mana znamená v jazyce Shona čtyři). Většina parku je autem nepřístupná a chodí se sem na pěší safari do nedotčené divočiny. Žije zde obrovské množství divoké zvěře - sloni, hroši, bůvoli, lvi, levharti, hyeny, krokodýli, je možno zde vidět i nosorožce černé. Park je znám svým safari na kanoe. Návštěva od března do října.

15. Hwange Národní park
Má rozlohu 14.651 km2, žije tu 108 druhů savců, má jednu z největších diversit zvířat v národních parcích na planetě. Je snadno přístupný, žije zde asi 40.000 slonů. Sedm krásných safari lodgí se nachází uvnitř parku a je tu mnoho cest na safari vyjížďky, najdete tu čihadla a vyhlídky na napajedla. Hwange je známé svými obrovskými stády slonů, žijí zde i antilopy vrané, jejichž parohy jsou dlouhé až 1 metr. Park lze navštívit celoročně.

16. Victoria Falls
Jeden ze Sedmi divů světa na seznamu UNESCO. V okamžiku, kdy přijedete do města, uslyšíte hluk a uvidítě páru, vysoko vystupující do nebe. Místní vodopády nazývají Mosi -oa-Tunya (kouř, který hřmí). V parku rostou fíky a stromy mahagonovníku, datlové palmy, lilie, gladioly, je tu bujný deštný prales, jímž vedou různé stezky. Také tu žije mnoho ptáků a motýlů. Síť stezek vás zavede až přímo k vodopádům, je tu několik nádherných vyhlídek Devil´s Cataract, Main Falls, Rainbow Falls, Horseshoe Falls, Boiling pot. Na konci stezky je dramatický Danger Point. Vše pak končí strží Batoka. Vodopády vypadají, jakoby se někonečně táhly na obě strany, průměrná výška vodopádů je 100 metrů, největší průtok vody je v dubnu, asi 550 milionů litrů. Kromě návštěvy vodopádů se zde nabízí velké množství aktivit. Např. plavba na kanoe - 18 km dlouhá trasa na dvoumístné nafukovací kanoi, kratší výlety na 3 hodiny při západu slunce, plavby na lodi při západu slunce s občerstvením, lze pozorovat i slony, kteří plavou ze Zambie do Zimbabwe přes řeku. U hotelu Elephant Hills lze hrát golf na 18ti jamkovém hřišti, je tu 111 m vysoký bungee-jumping, oblíbené je safari na slonech podél strže s výhledem na peřej 9. Oblíbený je rafting na peřejeích, která mají jména jako Devilś Toilet, Stairway to Heaven, patří k nejdivočejším raftingům na světě. Když je hladina nízká, sjíždějí se peřeje 1-18 asi 24 km, když je voda vysoká sjíždějí se peřeje 11 -23 asi 28 km. Nejkrásnější pohled je na vodopády z helikoptéry. Z krásné terasy hotelu Victoria Falls hotel je nádherný pohled.
Victoria Falls měsíc po měsíci :
leden - vrchol období dešťů, odpoledne bouřky, květiny v pralese kvetou, vodopády získávají na síle
únor - dny horké a noci teplé, hodně deště, je vidět vysoký sprej vodopádů (nejlépe z helikoptéry)
březen - horké dny a teplé noci, končí období dešťů, hladina řeky vysoko, velký sprej
duben - přichází nejvíce vody, období nejvyšší hladiny
květen - začátek podzimu, teplé dny a večery chladnější, Zambezi má stále vysoký průtok vody
červen - začíná zima období sucha, chladno v noci, hladina začíná klesat a zvířata se soustřeďují u vody
červenec - nejchladnější měsíc, vrchol období sucha
srpen - sucho a někdy větrno, změna období, začíná období raftování, které trvá do prosince
září - přichází jaro a vzestup teploty, výborná doba na raftování, hladina vody klesá - stupně 3-5
říjen - nejteplejší měsíc, začíná období dešťů, občasné bouřky z horka, nejlepší čas na západy slunce nad řekou
listopad - obvykle začátek období dešťů, ale hladina vody je nízká, baobaby a květiny deštného pralesa kvetou
prosinec - horko a vlhko, ale je chladněji než v říjnu, jelikož je zataženo, hladina vody je stále nízká, ale pomalu se začíná zvedat.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz