www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Co vidět v Etiopii- zájezd na míru do Etiopie

Jen několik málo zemí v Africe může nabídnout tolik, co Etiopie. Je zde krásná příroda - vrcholky dosahující 4.000 metrů, propadliny pod úrovní moře. V Etiopii žije více než 70 milionů obyvatel. Je to však země s jednou z nejbohatších historií v Subsaharské Africe, najde se zde mnoho zřícenin a relikvií od středověku až po období krále Šalamouna a královny ze Sáby. Mísí se zde vlivy africké a judaistické, biblické, středověké a moderní, při cestování zde máte pocit, jakoby jste putovali různými stoletími. Kulturní a historická místa převažují, avšak lze tu vidět i zvířata, velké opice gelada, etiopské vlky, asi 50 druhů endemických ptáků. Jsou tu krásné hornaté scenérie, jezera a vrcholky hor, málo navštěvované pouštní části země, které se táhnou od Afaru k somálským hranicím. Etiopie se vyznačuje nezávislým duchem, vybavení pro turisty je sice základní, ale cenově velmi dostupné, každým dnem zde můžete objevit něco nového a překvapujícího.

Addis Ababa
Město bylo založeno na konci 19.století a je to nejmodernější a nejkosmopolitnější město, které je základnou pro objevování země. Chcete-li navštívit muzea nebo prozkoumat různá místa z období císařství, můžete navštívit největší trh v Africe Mercato nebo si posedět v kavárnách a barech a poslouchat původní hudbu, kterou je slyšet všude.

Severní historický okruh
Základem pro tento okruh jsou 4 města, nejstarší z nich je Aksum, místo, kde se zrodila etiopská ortodoxní církev, místo mnoha obelisků, katakomb, paláců a dalších staveb z období od 500 let př.n.l. do roku 500 n.l. Je zde malé městečko Lalilbela, kde byly vybudovány podzemní chrámy asi před 800 lety. Gonder byl založen v 17.století a je znám svými hrady ovlivněnými portugalským vlivem. Nakonec je třeba připomenout nejmodernější město Bahir Dar na jezeře Tana, odkud se dá vyjet k vodopádům Modrého Nilu a k více než desítce historických klášterů na ostrově.

Skalní kostely v Tigrai
Je zde více než 100 fungujících kostelů, ručně vydlabaných v pískovcových skalách v údolí Tigrai, mnoho z těchto míst bylo neznámých až do 60.let 20.století. Klášter Teka Tesfai, který zarhnuje kostel Adi Kasjo Medhane Alem leží u hlavní silnice, takže pokud máte málo času, lze navštívit toto místo. Máte-li času více, lze tu strávit i měsíc a zkoumat různé středověké stavby.

Simien Mountains národní park
Nádherná horská krajina, která se tyčí až do výšky 4620 m - Ras Dashen, je to místo na trekování nebo na vyjížďky na oslech. Nedávno zde byla vybudována lodge a silnice. Je to místo, kde najdete opice gelada a mnoho vznácných druhů ptáků.

Jižní Omo
Žije zde asi 40 animistických kmenů v této odlehlé jižní části země, tvoří bohatou kulturní mozaiku se zvláštními zvyky a tradicemi (např. vkládání destiček do dolního rtu, zajímavé zdobení těla, boje s tyčemi atd. Lze se sem vydat autem 4x4 nebo nespolehlivou místní dopravou a bydlet v pensionech nebo v kempech u větších vesnic.

Afar
Místo je pojmenováno podle nomadických obyvatel, kteří chovají velbloudy. Je to vyschlá oblast země s tektonickými poruchami (116 m pod úrovní moře se nachází proláklina Danakil), oficiálně nejteplější místo na zemi, ve vyšších polohách jsou sírové prameny kolem Dallol, vulkanická oblast Erta Ele, která vybuchuje od roku 1967. Životodárná řeka Awash dala jméno i národnímu parku, kde žije Oryx (přímorožec) Belsa, paviáni, kudu a různé ptactvo. Byly zde nalezeny i pozůstatky hominidů, asi 6 miliónů let staré - nejstarší v Africe.

Harar
Založen byl asi v roce 1520, legendární opevněné město, spirituální srdce islamické Etiopie, bylo to nejdůležitější obchodní středisko v 19.století. V dnešní době má místo zvláštní atmosféru, je tu mnoho barů a atrakcí pro turisty (např. hyenní muž, který krmí hyeny každou noc u města).

Bale Mountains národní park
Ústředním místem tohoto parku je 4000 m vysoká planina Sanetti, dojede se sem po silnici mezi obrovskými lobeliemi klikatou cestou, žijí zde etiopští vlci - asi 500 kusů. V nižších polohách najdete lesy a lze zde potkat i horské antilopy nyala, polovina ptactva je zde endemická.

Jezera Velké příkopové propadliny
Je to 6 velkých jezer, která se nacházejí jižně od Addis Ababa, žije zde velké množství ptactva, skoro 100.000 plameňáků v mělkých vodách jezera Lake Abiata, zuborožci a papoušci v lesnaté oblasti jezera Lake Awasa, vodní ptáci u bažinatého jezera Lake Ziway, kromě toho i hroši, krokodýli a opice u jezer Lake Abaya a Chamo, které tvoří střed NP Nechisar, důležité místo pro endemické druhy antilop.

Ukázky itinerářů :
Historický severní okruh (Addis Ababa + Bahir Dar, kostely v Lalibela, Aksum a Debre Damo, Gondar, Simien Mountains a Harar)
1.- 3. den
První den prohlídka Addis Ababa, tradiční etiopská strava a hudba. Let do Bahir Dar další den, odpoledne u vodopádů Blue Nile, prohlídka kláštěrů na jezeře Tana.
4.- 5. den
Let do Lalibela, prohlídka kostelů, možnost návštěvy odlehlejšího kostela Nakuta La´ab nebo Yemrehanna Kristos.
6.- 7. den
Let do Aksum, prohlídka města, další den např. prohlídka ruin Yeha (2500 starých) nebo legendární kláštěr Debre Damo.
8.- 14. den
Let do Gondar, odpoledne prohlídka kostelů a hradů, návštěva Simien Mountains, pak přelet z Gondar do Harar a zpět do Addis Ababa.

Tigrai a Afar pro dobrodružné povahy (NP Awash a Assaita, Danakil Deprseeion a Erta Ale, skalní kostely v Tigrai, Mekele, Lake Hayk a Ankober)
1.-2. den
Cesta z Addis Ababa do Awash, pak safari po cestě do Assaita - největší město Afaru.
3.- 7. den
5 dní prohlídka severu Afaru v autě 4x4, výstup na vulkán Erta Ale, pak na sever do prolákliny Danakil severně od Dallol, blízké solné doly u Lake Asale.
8.- 12. den
Cesta do malého městečka Wukro nebo Hawzien, zastávka po cestě - skalní kostely kolem Atsbi, pak v dalších dnech prohlídka skalních kostelů podél Gheralta Escarpment mezi Hawzien a Wukro,Teka Tesfai, 12. den cesta do Mekele.
13.- 14. den
Cesta zpět do Addis Ababa se zastávkami u Lake Hyak u Dessie a Ankober.

Divoký jih (severní část Velké příkopové propadliny - jezera, Arba Minch, Nechisar, Karat Komso a Awasa, Bale Mountains)
1.- 2. den
První den cesta na jih z Addis Ababa k jezeru Lake Langano, přes Buajira se zastávkami u skalních kostelů Adadi Maryam, Tiya, Lake Ziway, další den ráno prohlídka Abiata - Shala NP, pak odpočinek u jezera Langano.
3.- 4. den
Cesta na jih do Arba Minch, dvě noci zde, s výletem do NP Nechisar.
5.- 8. den
Cesta na jih k řece Omo, další dny návštěva různých vesnic.
9.- 10. den
Dlouhá cesta do Bale, přenocování v Karat-Konso (vesnice na kopci a s totemy) a do Awasa - krásná poloha u jezera.
11.- 14. den
3 noci v NP Bale Mountains mezi Dinsho - pozorování ptáků a nyal a malým městem Goba - dobrý přístup k Sanetti Plateau, výlet do jeskyní Sof Omar Caves, brzy ráno 14.den odjezd do Addis Ababa.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz