www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Co vidět v Keni- zájezd na míru do Keni

Safari v Keni obvykle začíná v Nairobi - dle délky a zájmů se pak kombinuje návštěva jednotlivých zajímavých parků a míst. Pobyt na pláži - obvykle kolem Mombasy na jihu nebo severu, další možnost je oblast Malindi a ostrov Lamu. V zemi je více než 400 mil tropických pláží.

1. Nairobi
*největší město ve Východní Africe - více než 4 milióny obyvatel, vzniklo v roce 1899, dnes jsou tu moderní budovy a je sídlem mnoha mezinárodních organizací, název Nairobi vznikl z masajského spojení Enkare Nyirobi - místo studené vody
* Nairobi National Park
* Giraffe Centre - lze krmit žirafy z ruky
* Karen Blixen Museum - historický dům známé Dánky - Karen Blixen - známé z filmu
Vzpomínky na Afriku
* Butterfly Centre
* sirotčinec malých slonů Daphne Sheldrick

2.Amboseli
* leží na SZ od hory Kilimanjaro na hranici s Tanzánií, NP vytvořen v roce 1974, rozloha 392 km2 a tvoří součást 3000 km2 ekosystému Amboseli, velká koncentrace zvěře v období sucha, 5 hlavních habitatů - otevřené pláně, porost akácií, skalnatá trnitá krajina, bažiny, je to občasné jezero Lake Amboseli, krajině dominuje pohled na Kilimanjaro.

3. Lake Naivasha
* krásné sladkovodní jezero - 13 km dlouhé, hloubka asi 5 metrů, na začátku 20.století jezero vyschlo, ale pak se sem voda po deštích vrátila, ve větru jsou zde velké vlny (Nai posha). Jezero je obklopeno úrodnou půdou, žije zde velké množství ptáků, ale voda také přitahuje zvířata jako žirafy, bůvoly, hrochy a opice.

4. Lake Victoria
* druhé největší sladkovodní jezero na světě 70.000 km2, největší hloubka je 100 metrů, přes jezero nelze cestovat do sousedních zemí Tanzánie a Ugandy. Obyvatelstvo - kmeny Luo sem dorazily v 15.století ze Súdánu - nyní třetí největší etnická skupina v Keni, hustě obydlená oblast se zvlněnou krajinou a čajovými plantážemi, v jezeře je bilharzie.

5. Maasai Mara
* nejvíce navštěvovaný park v Keni, zvlněná krajina, čokoládová řeka Mara, žádná cesta do Keni není kompletní pokud Masai Mara nenavštívíte, velká koncentrace zvěře, hlavně predátorů. Park byl vytvořen v roce 1961, přirozené pokračování plání Serengeti, řeka Mara protéká od severu k jihu, přírodní překážka, kterou každoročně překračují velká stáda pakoňů - více než milión a 200.000 zeber, hlavní sezóna je zde od července do října. Masai Mara leží v nadmořské výšce 1500 metrů, deště jsou zde od listopadu do června s přestávkami (podle období dešťů), časté noční bouřky.

6. Meru
* divoký a krásný park kolem rovníku s 13 řekami, různorodá krajina pod pohořím Nyambeni, SV od Mount Kenya - otevřené pláně s palmami. Kromě predátorů zde žijí i vzácné druhy antilop, velké smečky lvů a stáda bůvolů, v řekách jsou krokodýli a hroši. U řeky Tana lze chytat ryby, v 80.letech 20.století trpěl park pytláky, ale KWS zasáhlo. Park je známý z knihy Joy Adamsnové Born Free - Lvice Elsa, je zde hrob lvice Elsy. Ubytování zde je nutno předem rezervovat.

7. Mombasa
* zajímavé pláže, histroricky pochází ze 12.století, zajímavá kultura a architektura
* přírodní rezervace Simba Hills
* na jih od Mombasy je mnoho resortů a pláží, korálové útesy pro potápěče, příjemné ostrovy Shimoni a Wasini - autentická svahilská kultura, chráněná mořská oblast
* na sever od Mombasy - Nyali, Bamburi, Shanzu, Kikambala a Vipingo
* exotické město Kilifi s umělci

8. Mount Kenya
* druhá nejvyšší hora Afriky - vrcholek pokrytý sněhem, žijí zde i divoká zvířata na nižších částech úpatí hory, také mnoho ptactva, je zde mnoho stezek i horolezeckých tras, krásné místo na ubytování Mount Keny safari club.

9. Nakuru
* znamená ve svahištině místo vodušek, v blízkosti města Nakuru, park byl založen v roce 1961 - jezero a okolní pohoří, potom byl rozšířen a zahrnuje i savany, oplocený park je nyní asi 90 čtverenčních mil. Je tu krásná vegetace a mnoho ptáků (400 druhů). Lze se sem dostat přes tři brány Main, lnet a Nderit, park je známý svými plameňáky - růžová barva, žijí zde i pelikáni a hroši.

10. Velká příkopová propadlina
* je dlouhá asi 5400 mil, v Keni zahrnuje Lake Naivasha a Lake Nakuru, kde je však voda slaná, kolem je mnoho zvířat a ptáků.Do Velké příkopové propadliny také patří Mount Longonot, od vstupu do NP dorazíte na vrcholek asi za hodinu a půl. Je to oblíbené místo trekařů. Dno kráteru Longonot má rozlohu 6 km2 a je hustě zalesněno s občasnými mýtinami.Mount Longnot naposledy vybuchla v 60.letech 19.století.Dnes je sopka stále aktivní. Sopka vznikla přes 400.000 lety. Okraje kráteru jsou rozeklané, odtud také pochází jeho jméno - Longonot pochází z masajského jména olo nongot - hora s mnoha vrcholky.Kolem okraje kráteru vede stezka.Nejvyšší vrcholek dosahuje výšky 2776 metrů, asi 1000 metrů nad dno Velké příkopové propadliny.Pohled do kráteru je nesktečné krásný.Na západ odtud se nachází Hell´s Gate. V tomto parku se dá jako v jednom z mála jezdit na kole. 6ijí zde antilopy losí, zebry, žirafy, impaly,bůvoli.
Jméno pochází z roku 1882, kdy zde byla zmasakrována Masaji celá výprava německého průzkumníka Gistava Fischera, který sem byl vyslán Hamburskou geoegrafickou společností ,aby našel cestu z Mombasy k jezeru Victoria. Strží vede cyklistická stezka,je tu kemp Naiburta. V západní části parku se nachází Central Tower nad Lower Gorge. Hlavní kaňon,který rozděluje park, se rozšiřuje až do 1 km, Lower Gorge je hluboká úzká strž. Krajina je zde velmi rozmanitá. Trasa na Longonot je velmi dobře značená a lze ji podniknout bez průvodce, v Hell´s gate je lepší mít průvodce. Nejlepší je tato místa navštívit mimo obdobá dešťů/ březen - květen/.Rána a večery v Příkopové propadlině mohou být chladná.

11. Samburu
* horká a suchá oblast - kopce, pláně, osvěžující vody Ewaso Ngiro River protékají parkem a přitahují mnoho ptáků a zvěře, často zde jsou vidět levharti, velká stáda slonů, gerenuci - antilopy s dlouhým krkem.

12. Tsavo
* 21.000 km2 - největší keňský park, ale východní část je částečně uzavřena pro veřejnost, krajinu tvoří savana a buš - žijí zde bůvoli, lvi, antilopy, gazely, žirafy, zebry a sloni, kombinace dramatické krajiny, Mzima Springs v Tsavo Est - zde jsou hroši a krokodýli.

13. Turkana
* jezero ve Velké příkopové propadlině, 320 km dlouhé, barvy modré a zelené, krásná okolní krajina pouště, kvůli své odlehlosti - jen pro dobrodružné povahy.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz