www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Co vidět v Malawi-zájezd na míru do Malawi

Nejdůležitějším bodem v Malawi je jezero Malawi. Jezero je jedním z největších biologických pokladů Afriky, jsou tu krásné pláže a křišťálově průhledná voda. Jsou tu však i jiná zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Jen málo zemí je tak spojeno s jedním geografickým jevem jako je Malawi. Jezero Malawi je třetí největší jezero Afriky, táhne se Velkou příkopovou propadlinou v délce 585 km a zabírá více než 15% celkové rozlohy země. Na březích jezera rostou vysoké palmy, jejichž stíny se odrážejí na hladině jezera. Je to jedno z nejkrásnějších míst na světě. Potápěči jsou zde ve svém živlu, žije tu obrovské množství druhů ryb (asi 1000), z nichž většinu nenajdete nikde jinde. Krajina kolem jezera je hornatá - tvoří ji Příkopová propadlina, masiv Mulanje a Nyika Plateau. Co se týče safari, nejsou zde takové možnosti jako v okolních zemích, ale jsou tu rezervace jako Liwonde, Vwaza Marsh, Majete a Nyiaka, kde můžete pozorovat zvířata v krásné přírodní scenérii. Návštěvníci Malawi se soustřeďují hlavně kolem jezera, kolem něhož vyrostly desítky resortů a hotelů. V Malawi najdete jak hostely, tak exkluzivní stanové kempy a lodge v horských rezervacích.

Nejzajímavější místa Malawi (od severu k jihu):

Nyika národní park
Rozkládá se na 3.134 km2 a je to největší NP Malawi, krajinu zde tvoří zvlněné travnaté porosty a stromy u hranic se Zambií. Hlavní atrakcí je horská krajina, ubytování najdete v Chelinda Lodge a kempu. Zde se jde buď procházet pěšky nebo jezdit autem 4x4 nebo na koni. Žijí zde sloni, zebry, antilopy losí a levhrati. Roste tu 200 druhů orchidejí, které obvykle kvetou v lednu a únoru. Žije tu také více než 400 druhů ptáků.

Vwaza Marsh rezervace divoké zvěře
Leží na hranici se Zambií. Žijí zde sloni, bůvoli, hroši a velké množství ptáků. Je to vhodná zastávka po cestě do Nyika. U jezera Kazuni Dam je jediné ubytování a místo na pozorování zvěře, žije zde i několik lvů, různé antilopy a pes hyenovitý.

Livingstonia
Livingstonia byla založena Dr.Robertem Lawsem v roce 1875 v Cape Maclear, tato misie byla přemístěna v roce 1894, aby unikla malárii na březích jezera. Dostanete se sem po klikaté cestě z Příkopové propadliny do výšky 900 m. Dnes je jedna z původních kamenných budov muzeem. Mimo město leží Manchewe Falls, vodopády, které padají z výšky 125 metrů z útesu.

Jezero Malawi
Hlavní geografický útvar země a nejdůležitější turistická atrakce Malawi, kolem jsou krásné bílé pláže. Nejzajímavějsí místa pro baťůžkáře je Nkhata Bay, je tu několik dobrých hostelů a také nejlevnější kurzy potápění. Je tu krásná krajina, můžete jezdit na kajaku, šnorchlovat mezi barevnými rybkami, zastavte se v Cape Maclear a blízkém Malawi Národním parku (Světové místo dědictví UNESCO - biodiversita). Plážový resort u Chintheche, Nkhotakhota a Senfa Bay také zaslouží vaši pozornost, stejně tak jako plavba na stálě zpožděné lodi MV Ilala na ostrov Likoma.

Skalní umění Chongoni
Místo pro dobrodružné povahy, najdete tu 127 míst se skalními malbami, místo zapsané ve světovém dědictví UNESCO v roce 2006 se rokládá kolem Chongoni lesní rezervace u vysokohorského města Dedza. Najdete tu prehistorické zbytky maleb sběračů-lovců na žulových převisech, místa jsou spojena i s rituály kmene Chewa a inicializací žen. Není zde mnoho míst na ubytování, ale příjemný je Chongoni Forestry Resthouse, který leží v blízkost několika krásných skalních maleb.

Národní park Liwonde
Hlavní místo na pozorování zvěře v Malawi, park se rozkládá na 550 km2 - tvoří jej klasická africká buš a řeka Shire River. Tento vodní tok s vysokými palmami a velkými fíkovníky je útočištěm mnoha hrochů a krokodýlů. Na souši žijí sloni, bůvoli, antilopy vrané a koňské, zaveden sem byl i nosorožec bílý a jsou tu i velcí predátoři. Safari se dělají z Mvuu lodge - vynikající stanový tábor s krásnou polohou, jezdí se i na lodi za hrochy. Pro milovníky pozorování ptáků je zde také ráj.

Shire Valley - údolí řeky Shire
Obklopeno je ze tří stran Mozambikem, řeka z Lake Malawi do Zambezi. Vodopády, které zatarasily cestu Livingstona v roce 1852 leží nyní v rezervaci Majete Wildlife reserve, kam se znovu zavádějí nosorožci, sloni, bůvoli a různé druhy antilop od roku 2003. Zvířata jsou také v Lengwe NP, kde jsou opice a antilopy nyala. Elephant Marsh patří k významným místům pro vodní ptáky.

Zomba Plateau
Zomba je bývalé koloniální hlavní město, na této náhorní planině je možnost krásných procházek zvlněnou krajinou s původním lesem, jsou tu krásné výhledy na málo navštěvované Lake Chilwa, kromě několika druhů antilop a opic, zde je i mnoho druhů ptáků.

Mulanje Massif
Nejvyšší hora Malawi je podobná horám v Zimbabwe - velký izolovaný žulový kopec, který se zvedá nad okolní krajinou s čajovými plantážemi a dosahuje výšky 3.002 metrů. Jsou zde pěkné pěší stezky po zalesněných úbočích, celodenní výstup pro zkušené Vás zavede na 650 km2 velkou planinu. Na vrcholku je 9 horských chat a je možno vystoupat na desítky kopců.

Návrhy tras:

1.Severní okruh
Lilongwe, Kasungu, Viphya
Vwaza Marsh + Nyika Plateau
Mzuzu + Livingstonia
Chintheche, senga Bay a Nkhata Bay
Den 1.- 3.:
Po přenocování v Lilongwe, kde jsou rušné trhy jeďte na sever po M1 do Mzuzu, největšího města v severním Malawi, podle zájmu můžete strávit noc nebo dvě v Kasungu NP (zvířata savany) nebo v Viphya Forest reserve (vycházky v lese).
Den 4.- 8.:
2 noci v Vwaza Marsh - sloni, hroši, lvi a psi hyenovití. Výstup na SZ na Nyika Plateau - pěšky nebo na koni.
Den 9.- 10.:
Jeďte zpět na M1 a na sever do Chitimba, odtud vede strmá cesta do Livingstonia, krásný výhled na jezero, ubytování v Livingstonia velmi prosté, jinak jsou resorty kolem Chitimba hotely v Mzuzu.
Den 11.- 14.:
Jeďte po M5 zpět z Mzuzu do Lilongwe, po cestě se zastavte v Chintheche a Senga Bay - pěkné hotely nebo zabočte do Nkhata Bay a Nkhotakhota po cestě.

2. Jižní okruh
Lilongwe, Chongoni skalní umění
Lake Malawi NP a Cape Maclear
Liwonde NP, Zomba Plateau, Blantye, Shira Valley/Mulanje
Den 1.- 4.:
Jeďte z Lilongwe jeden nebo dva dny - se zastávkou na prohlídku prehistorických maleb, dejte si kávu v hrnčířském centru v Dedza nebo navštivte etnografické muzeum v Mua Misii. Dva dny zastávky si zaslouží Cap Maclear a Lake Malawi NP - vychutnejte si krásná místa u jezera.
Den 5.- 7.:
Nejméně 3 dny v Liwonde NP, kde můžete čas strávit safari vyjížďkami, plavbou na lodi na řece Shire nebo pěšími vycházkami.
Den 8.- 9.:
Pro změnu scenérie a teploty jeďte na dvě noci na Zomba Plateau, vysokohorská krajina.
Den 10.-14.:
Máte-li méně času, pak 10.den můžete jet přímo do Lilongwe, jinak do města Blantyre, odkud se můžete vydat na pěší túry nebo pozorování zvířat - buď na východ do Mulanje masivu nebo na jih do Shire Valley.

3. Krásy jezera
Monkey Bay
MV Ilala, Likoma
Mkhotakhota
Nkhata Bay

Tento itinerář zavisí na pohybu MV Ilala, jízdní řád se nemění, teoreticky pluje z Monkey Bay v 10 hod ráno v pátek a přijede do Likoma v sobotu pozdě odpoledne, pak je 14ti hodinová plavba z Likoma do Nkhotakhota kolem 3 hodiny ranní v úterý. Avšak loď obvykle pluje s 24 hodinovým zpožděním.
Den 1.- 3.:
Můžete strávit 3 noci na Cape Maclear a v Lake Malawi NP u jezera.
Den 4.- 5.:
Dojeďte do blízkého Monkey Bay v 10 hodin - odjezd lodi a pak čekejte několik hodin než loď vyrazí. Na lodi je bar a restaurace a mnoho místních cestujících. Západy a východy slunce na palubě lodi jsou nádherné. Příjezd na ostrov Likoma další den.
Den 6.- 8.:
Po třech nocích v Likoma, jeďte brzy ráno lodí do Nkhotakhota - místo, kde jsou krásné fíkovníky, kde Livingstone potkal v roce 1863 známého obchodníka s otroky Jumbe.
Den 9.-14.:
Prozkoumejte zbytek pobřeží jezera nebo se můžete vydat ještě do Nkhata Bay, vyzkoušet resorty mezi Karonga a Senga Bay.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz