www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Kouzelná Namibie 17 dní po vlastní ose

Termín zájezdu:

Kdykoliv

 

Cena zájezdu:

cena na na osobu bez auta podle typu ubytování: 1.kategorie 23.820 CZK, luxusní kategorie 54.000 CZK, na farmách 26.500 CZK + letenka dle nabídky + vízum do Namibie 2000 CZK (nutno předem)

 

Vaše cesta začíná kterýkoliv den ve Windhoeku a také zde po 17 dnech končí. Doporučujeme auto 4x4 nebo minimálně SUV, cenu posíláme separátně. K níže uvedenému itineráři je uvedena cena pouze za ubytování na osobu.
Při této cestě po vlastní ose navštívíte poušť Kalahari, Fish River Canyon, Luderitz, Sossusvlei, Swakopomund, Damarland, Ovahimby, NP Etosha, Waterberg Plateau Park.
Ubytování lze nabídnout ve čtyřech kategoriích - stanové v kempech, levnější, luxusnější a na farmách.

Itinerář:
Den 1.: Windhoek 45 km
Po příletu na letiště Windhoek projedete hornatým terénem do Windhoeku, hlavního města Namibie. Večer si můžete užít jednu z typických večeří v mnoha restauracích ve městě. Ubytování: levnější Pension Moni, luxusnější Olive Grove Guesthouse, farma Terra Africa Guesthouse.

Den 2.: Poušť Kalahari 260 km
Po snídani se vydáte na jih, brzy uvidíte červené písečné duny Kalahari přerušované žlutou trávou a akáciemi. Vaše ubytování leží v soukromé rezervaci, kde žijí přímorožci, antliopy skákavé, zebry a mnoho dalších druhů zvířat. Odpoledne si prohlédnete Kalahari při západu slunce. Ubytování Kalahari Anib Lodge se snídaní nebo Intu Afrika Game lodge s polopenzí nebo Kalahari Farmhouse se snídaní.

Den 3.: Fish River Canyon 430 km
Dnes ráno pojedete dále na jih do nekonečných plání s pahorky a pouštní vegetací. Navštivte Quivertree Forest u Keetmanshoopu, vaše ubytování se nachází u Fish River Canyon. Odpoledne se můžete vydat na vycházku k blízkému žulového pahorku, odkud budete mít nezapomenuteiný výhled na západ slunce nad pouštní krajinou. Ubytování Caňon Roadhouse se snídaní nebo Caňon Lodge s polopenzí.

Den 4.: Fish River Canyon
Po snídani cesta ke krásnému kaňonu, užijte si tento přírodní jev, druhý největší kaňon na světě s adaptovanou faunou a flórou a procházku po okraji kaňonu, pak návrat do lodge, ubytování Caňon Roadhouse se snídaní nebo Caňon Lodge s polopenzí.

Den 5.: Luderitz 420 km
Vaše cesta pokračuje přes Aus na otevřené pláně směrem na Luderitz, po cestě můžete vidět divoké koně Namibu. Když dorazíte do Luderitzu vydejte se k Diaz Point, na místo kde Bartolomeu Diaz přistál v roce 1488. Ubytování Protea Hotel Zum Sperrgebiet se snídaní nebo Nest Hotel s polopenzí nebo na farmě Zur Waterkant Guesthouse se snídaní.

Den 6.: Oblast Helmeringhausen 270 km
Dnes ráno navštivte město duchů Kolmanskop, pozůstatky rušného města diamantů, které vzkvétalo od roku 1908 do roku 1950, když se zásoby diamantů změnšily, bylo město zanecháno osudu a vítr jej zavál pískem. Když pojedete na sever další vaše zastávka leží v oblasti s větší vegetací na úpatí krásného pohoří Tiras. Ubytování buď Helmerighausen hotel se snídaní nebo Sinclair Giestfarm s polopenzí nebo Namib Guestfarm se snídaní.

Den 7.: Oblast Sossusvlei 240 km
Po snídani pojedete kolem travnatých plání přerušovaných velkými horskými pohořími do oblasti Sossusvlei, po cestě můžete navštívit Duwisib Castle, budovu z roku 1908 jejíž interiér byl zachován do dneška. Ve vaší lodgi máte zbytek dne na odpočinek a nebo se lze zúčastnit fakultativních aktivit. Ubytování Desert Homestead se snídaní nebo Sossusvlei lodge s polopenzí nebo Bullsport Guestfram s polopenzí.

Den 8.: Oblast Sossusvlei 240km
Dnes je třeba brzy ráno vstávat, když vychází slunce, duny se probouzejí v nádherných barvách, poté co si vyšlápnete na některou z dun, jeďte zpět do vaší lodge a zastavte se v Sesriem Canyon, 30 m hluboká strž erodovaná v poušti silou řeky Tsauchab. Ubytování Deset Homestead se snídaní, Sossusvlei lodge s polopenzí nebo Bullsport Guestfarm s polopenzí.

Den 9. a 10.: Swakopmund 340 km
Po snídani projeďte průsmyky a přes Welwitschia pláně a Měsíční krajinu do Swakpmundu, je to idylické město mezi pouští Namib a Atlantickým oceánem, kde je k dispozici mnoho fakultativních aktivit. Ubytování Pension Rapmund se snídaní nebo Hansa hotel se snídaní nebo Orange House se snídaní.

Den 11.: Damarland 340 km
Jeďte podél pobřeží, navštivte Cape Cross kolonii lachtanů s více než 80.000 jedinců, dále pak navštivte Burnt Mountain a Organ pipes - geologické úkazy (farmy lze navštívit další den). Ubytování Twyfelfontein lodge se snídaní nebo Mowani Mountain camp s polopenzí nebo Hohenstein Guestfarm s polopenzí.

Den 12.: Damarland 270 km
Navštivte Twyfelfontein - místo světového dědictví UNESCO - místo se sklaními malbami, kde je více než 2.500 křováckých maleb a rytin. Po cestě do lodge se zastavte ve Zkamenělém lese. Ubytování Damara Mopane lodge se snídaní nebo Huab lodge all inclusive nebo Gelbingen Lodge s polopenzí.

Den 13.: Národní park Etosha 190 km
Po snídani můžete navštívit tradiční vesnici Himbů a setkat se s těmito lidmi, v blízkosti Twyfelfontein lze také navštívit vesnici kmene Damara, původní obyvatelé Damarlandu. Jeďte dále na sever do NP Etosha, kde je mnoho napajadel a žije zde 114 druhů zvířat a 340 druhů ptáků. Ubytování Etosha safari camp se snídaní nebo Epacha Game lodge and Spa s polopenzí nebo Vruegde Guestfarm s polopenzí.

Den 14.: Západní část NP Etosha
Celý den je věnovaný safari v NP Etosha, krátce před západem slunce se vrátíte do vaší lodge, ubytování Etosha safari camp se snídaní nebo Epacha Game lodge s polopenzí nebo Vreugde Guestfarm s polopenzí.

Den 15.: NP Etosha 325 km
Po východu slunce opět pojedete do parku, kde uvidíte velké množství zvěře nejen býložravců, ale také predátorů jako levhratů a lvů a ptáků. Ubytování Etosha camp se snídaní nebo s polopenzí.

Den 16.: Waterberg 380 km
Pojedete na jih k Waterberg Plateau, útvaru, který vypadá jako velká pevnost tyčící se nad okolní krajinou, je to velmi malebné místo a výborné na vycházky do přírody. Ubytování Waterberg Camp se snídaní nebo Wabi game lodge s polopenzí nebo Waterberg Guestfarm se snídaní.

Den 17.: Návrat do Windhoeku 275 km
Před snídaní si můžete dát vycházku v přírodě po značených stezkách a pak se vydejte na jih do Windhoeku, prohlédněte si velký trh v Okahandja pak cesta na letiště, kde odevzdáte auto.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz