www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Botswanou po vlastní ose

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Zde najdete 2 příklady itinerářů pro safari po vlastní ose v Botswaně. Botswana je ideálním místem na safari po vlastní ose. Je třeba si předem rezervovat auto 4x4 s kempovým vybavením. Za dva týdny si můžete prohlédnout Moremi, Chobe a dokonce se podívat i na Victoria Falls, Když jste zkušení a máte GPS, tak si přidejte i Makgadikgadi Pans a Kalahari.
V Botswaně je potřeba mít zkušenosti s jízdou off road, snadno můžete zapadnout nejen v bažinách, ale také v solných pánvích. Musíte se vždy držet projetých cest.

Příklady:

1. Jedenáct nocí z Johannesburgu do Johannesburgu
1.den: Johannesburg
2.den: Maun
3.+4.den: Okavango Delta
5.+6.den: Okavango Pan handle
7.den: Kasane Chobe NP
8.den: Chobe NP Kasane
9.den: Nata, Magkadikgadi Pans
10.den: Johannesburg


2. Šestnáctidenní safari po vlastní ose pouze autem 4x4
1.den: Johannesburg
2.+3.den: Magkadikgadi Pans
4.den: Maun
5.+6.den: Okavango Delta
7.+8.den: Moremi NP
9.+10.den: Savuti, Chobe NP
11.+12.den: Chobe NP
13.+14.den: Victoria Falls Zimbabwe
15.den: Francistown
16.den: Johannesburg

Praktické informace na cestu po vlastní ose do Botswany
Pokud jedete z Johannesburgu, kde si většina lidí půjčuje auto, jeďte z Polokwane po N11 přes hraniční přechod Martin´s Drift. Pokud nenajdete kemp, domluvte se s místními a za poplatek Vás nechají stanovat. Z hranic do Maunu je asi 600 km, cesta po jižní trase přes Serowe a Mopipi, zastávka v Lehlhakane - doplnění paliva, za dalších 15 km dojedete do moderního místa Orapa - diamantová enkláva, pokud se chcete dostat do města, potřebujete povolení - nic to nestojí - jen čas a papíry. Je to velmi moderní město, kde lze vše nakoupit. Když vyjedete z hranic cca v 7.00, měli byste se dostat do Maunu kolem 16.-17.hodiny. Přenocování v Maunu, např. Okavango Safari lodge. Další den se můžete vydat na cestu po asfaltce do Shorobe a pak do divočiny - Moremi Game reserve, kde žije obrovské množství zvířat, ubytování Camp Six u Khwai Gate nebo Camp Four mají společné vybavení. Den projížďky v Moremi a fantastické scény se zvířaty. Další den se přejede můstek na kůlech a cesta začíná být velmi náročná, když projedete kolem vesnice Kudumane. Cesta trvá asi 4 hodiny do Savuti, přejede se měkký písečný okraj vyschlého Makgadikgadi jezera, které se táhne 300 km od Mopipi do Savuti. Zajíždíme do Chobe přes Mababe gate.
Další trasa na kterou se můžete vydat z Maunu je na jih přes řeku Boteti v Makalamabedi do nejodlehlejšího parku Central Kalahari Game reserve, v parku jsou velmi náročné písčité cesty.
Návštěvníci národních parků a rezervací v Botswaně (Chobe NP, Moremi Game reserve, Makgadikgadi, Nxai Pans NP, Central Kalahari Game reserve, Khutse Game reserve a Kgalagadi Transfrontier Park) musí zaplatit vstupné do parků na centrálách v Gabarone, Tsabong, Ghanzi, Kang, Letlhakane, Maun, Kasane a Francistown. Vstupy do parků jsou 130 ZAR za dospělého, 70 ZAR za auto, poplatky za kempy se liší, většina z nich je privatizovaných. Parky jsou otevřeny od dubna do září od 6.00-18.30 a od října do března od 5.30 - 19.00.
Ubytování v Maunu např. Okavango Camp nebo Audi camp - cena je cca 55 ZAR. Ubytování v kempech v Moremi je třeba mít zajištěno předem a mít platný voucher. V Chobe v Savuti také, kemp stojí 250 ZAR na osobu a noc. V Central Kalahari Game reserve stojí kemp Big Foot Camping 115 ZAR na noc a osobu. Makgadikgadi - kempy v Kumanga a Njuza stojí 35 ZAR na noc. Také je třeba mít vše zajištěno předem.

Ukázka itineráře :
den 1. z JAR do waterberg
den 2.Khama Rhino Sanctuary -komunitní projekt malá rezervace, kemp
den 3.Makgadikgadi Pans -kemp v Lekhubu /Kubu Island
den 4. a 5. Nxai Pan NP - kemp Baines Baobab a South Camp
den 6.Maun -noc v Thamalakane River lodge,vyhlídkový let na deltou
den 7. a 8.Moremi Game revesrve 2 noci v Xakanaxa
den 9. a 10. Sango safari camp na severu Moremi - Sango camp s all inclusive,mokoro
den 11. a 12. Savuti krásná oblast v NP Chobe,ubytování kemp
den 13. Chobe rivefront - Ihaha kemp
den 14. Kasane -odpolední plavba na lodi, ubytování Kubu lodge u řeky Chobe


Svoboda při jízdě po vlastní ose v Botswaně vám dává možnost vidět mnoho, i když třeba neuvidíte vše. Kromě národních parků a zvířecích rezervací a koncesí nemůžete v Botswaně jet nikam. Doporučuje se auto 4x4 a lepší je jet ve dvou autech. Všechny destinace jsou přístupné - NP Chobe, Okavango Delta, Maun, Tsodillo hills a oblast Panhandle, Gcwihaba Cavenrs, Kalahari, Makgadikgadi, Tuli Block a Kgalagadi Transfrontier Park. Další zajímavé náročné trasy jsou např. Hunter´s Road, která vede podél hranice Botswany s Zimbabwe a kolem Makgadikgadi jsou také velmi zajímavé trasy. Auto si lze půjčit v Maunu, některé společnosti jej půjčují pouze s řidičem.
Obvyklé trasy: z Maunu přes Moremi do NP Chobe, Savute do Kasane, s návštěvou pobřeží Chobe, cestu lze prodloužit návštěvou Victoria falls v Zimbabwe.
z Maunu na západ Okavango Delty, je tu několik lodgí v Panhandle oblasti a je tu výborné rybaření. Tato cesta také nabízí možnost návštěvy Tsodillo hills, pak překročit hranice Mohembo a jet na východ Caprivi stripem do Katima Mulilo, zpět do Botswany - přechod Ngoma Bridge a pak dál do Kasane a Kazangula.
Zajímavý okruh je z Gavarone do Ghanzi, na sever do Maunu s návštěvou delty Okavamgo, pak do Nata, Francistown a zpět do Gaborone.

Rady pro cesty po vlastní ose :
Positivem při cestování po vlasní ose je svoboda rozhodování a možnost objevovat samostatně různá místa. Na rozdíl od cest po JAR, je třeba si cestu po Botswaně důkladně naplánovat a zajistit, některé oblasti jsou v období dešťů neprůjezdné,proto se doporučuje jezdit po vlastní ose od května do října, Průměrný denní rozpočet na den s ubytováním v kempech je 3000 CZ k nade včetně auta, v závislosti na počtu osob. Neplánujte si dlouhé přejezdy a nejezděte nikdy po západu slunce, Google mapy neurčují adekvátní čas, mějte to na mysli.Obvykle hlavní silnice jsou
dobré,mimo ně se jezdí po cestách z hlubokými písky. Je tedy třeba mít vždy auto 4x4 a být zcela soběstačný-dvě náhradní pneu, GPS navigaci,lékárničku,kompresor, lopatu a lano je třeba mít ve výbavě auta,hodí se i duální baterie u auta a kempové vybavení. Chcete-li někoho obdarovat po cestě , hodí se tužky,balony,časopisy, ne bonbony.

www odkazy

http://www.botswanatourism.co.bw

http://www.botswana-tourism.gov.bw

http://www.botswanatourism.org.uk

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz