www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Kulturní mozaika - za kmeny Namibie 13 dní / SOA

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu 24.000 CZK + auto+ letenka dle nabídky + víza do Namibie 3.000 CZK (nutno předem)

 

Při této cestě navštívíte Křováky, Swakopmund, Damaraland, Damary, Himby, vodopády Epupa, Ovahimby a Národní park Etosha. Namibie se pyšní velice zajímavými kmeny, které ještě udržují své dávné tradice z minulosti.

Itinerář
Den 1.: Swakopmund 365 km
Dnes ráno vás čeká cesta do Swakopmundu, idylického pobřežního města, k Atlantickému oceánu a poušti Namib. Po cestě navštívíte tradiční křováckou osadu, při pěší procházce se seznámíte s jejich životním stylem a dovednostmi. Swakopmund patří k městům, kde se nabízí nejvíce aktivit a rozhodně si zaslouží zastávku na dva dny. Ubytování Pension Rapmund.

Den 2.: Swakopmund
Dnes je volný den, můžete nakupovat, procházet se nebo se zúčastnit některé z mnoha aktvit nabízených ve Swakopmundu a Walvis Bay - výlety lodí, plavba na kajaku, pozorování ptáků, windsurfing, ve Swakopmudnu - jízda na kole, výlety do pouště, sjíždění dun, vyhlídkové lety a prohlídka townshipu. Ubytování Pension Rapmund se snídaní.

Den 3.: Twyfelfontein 340 km
Po cestě do Damaralandu můžete navštívit pobřežní kolonii lachtanů na Cape Cross. Vaše ubytování se nachází v srdci Damaralandu, v geologicky velice rozmanité oblasti, kde žijí nosorožci, pouštní sloni a kudu. Za návštěvu stojí také Burnt Mountain a Organ pise, v blízkosti vaší lodge můžete navštívit tradiční vesnici kmene Damara, tito původní obyvatelé společně s Křováky, byli prvními obyvateli Namibie a žili v Damaralandu po tisíciletí. Ubytování Twyfelfonetin lodge se snídaní.

Den 4.: Damaraland 150 km
Po snídani navštivte Twyfelfontein - světové místo dědictví, kde je více než 2500 rytin a skalních maleb na erodovaném povrchu prehistorické pouště - tato oblast byla obývána Křováky již před 6000 lety, byla bohatá na vodu a zvěř. Po cestě do lodge můžete navštívit Zkamenělý les a pláně s Welwitsiechemi, nejstaršími rostlinami na světě. Ubytování Palmwag lodge se snídaní.

Den 5.: Damaraland
Vyschlá koryta řek a pláně s akáciemi jsou domovem pouštních slonů a vzácných černých nosorožců. Vydejte se s průvodcem za těmito zvláštními zvířaty pěšky. Ubytování Palmwag Lodge se snídaní.

Den 6.: Kaokoveld 260 km
Dnes ráno pojedete do drsné a neposkvrněné oblasti Kaokoveld, se zvlněnými kopečky a otevřenými pláněmi, kde žijí kmeny Ovahimbů. Tito hrdí lidé stále udržují své tradice a kulturu, můžete navštívit jejich vesnice. Ubytování Opuwo Country lodge se snídaní.

Den 7.: Epupa Falls 200 km
Pojedete dále na sever a možná potkáte antliopy skákavé, pštrosy, kudu a velké baobaby, které rostou uprostřed savany se stromy mopane. Když dorazíte k Epupa Falls, budete udiveni tímto jevem v aridní oblasti. Vaše lodge leží v blízkosti vodopádů. Ubytování Omarunga Camp se snídaní a večeří.

Den 8.: Epupa Falls
Vyfotografovat si vodopády brzy ráno je obzvlášť krásné a také k večeru, kdy zapadající slunce osvětluje kapičky vody ve vzduchu. Další možnou aktivitou jsou pěší vycházky, vynikající možnost pozorování ptáků a plavba na kanoe v této nedotčené oblasti. Ubytování Omarunga Camp s polopenzí.

Den 9.: Oblast Oshakati 450 km
Po snídani pojedete na západ přes Ruacana a vjedete do oblasti známé jako Oblast čtyř O. Je charakterizována palmovými stromy, žijí zde kmeny Ovahimbů, největší etnické skupiny v Namibii. Atrakcí při vaší cestě je velký baobab v Outapi a také Královské obydlí v Tsandi, kde se můžete dozvědět více o životě Ovahimbů a jejich kultuře. Ubytování Oshakati Country lodge se snídaní.

Den 10.: Národní park Etosha 300 km
Vydáte se do NP Etosha, kde se budete věnovat pozorování zvěře, park obklopuje solnou pánev známou jako Etosha Pan, je domovem Velké čtyřky - slona, lva, levharta a nosorožce, nejvíce zvířat je vidět u napajedel. Ubytování Etosha camp se snídaní.

Den 11.: Národní park Etosha
Máte celý den na prozkoumání tohoto parku, žádná safari vyjížďka není stejná, u každého napajedla vás čeká překvapení, přitahuje různé druhy zvířat, která jste třeba neviděli na minulé vyjížďce. Dnes strávíte noc v parku, kde máte možnost pozorovat zvířata u napajedla. Ubytování Etosha camp se snídaní.

Den 12.: Etosha NP 250 km
Brzy po východu slunce, když se otevřou brány do parku, máte možnost ještě vidět zvířata probouzející se do nového dne. Celý den opět můžete pozorovat zvířata u napajedel. Odpoledne se vydáte do vaši lodge, ležící mimo park. Ubytování Ghaub Guestfarm se snídaní.

Den 13.: Konec cesty 420 km
Odjezd zpět do Windhoeku a buď návrat domů nebo můžete pokračovat dále do Bwabwata NP.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz