www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Autem se stany na střeše po namibijských cestách 23 dní /SOA

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu 14.000 CZk + auto + letenky dle nabídky + víza do Namibie 3.000 CZK nutno předem

 

Auto se stanem na střeše a veškerým kempovým vybavením je ideálním prostředkem pro dopravu po Namibii, můžeme Vám nabídout speciální ceny na tato auta. Při této cestě za 23 dní navštívíte poušť Kalahari, Fish River Canyon, Orange River, Luderitz, Sossusvlei, Swakopmund, Twyfelfontein, Damaraland, Ovahimby, Epupa Falls, NP Etosha, Waterberg.
Tuto dlouhou cestu lze zkrátit např. i na 13 nebo 11 dní apod.

Itinerář:
1.den: Windhoek
Po příletu na letiště si vyzvednete plně vybavené auto 4x4 a pojedete do Windhoeku, zde máte čas nakoupit si zásoby na další dny. Ubytování Pension Onganga se snídaní.

2.den: Kalahari poušť 240 km
Pojedete po snídani na jih a brzy uvidíte červené písky Kalahari se žlutou trávou a občas nějakou akácií. Váš kemp leží v soukromé rezervaci v blízkosti napajedla, kam často chodí přímorožci, zebry a další zvířata. Ubytování kemp Kalahari Anib lodge.

3.den: Fish River Canyon 300 km
Vaše cesta vás zavede řídkou vegetací a osamocenými pahorky do nekonečných skalnatých plání do místa, kde rostou toulcové stromy, zde najdete více než 250 těchto původních aloí na jednom místě. Pojedete dále na jih k Fish River Canyonu, který patří k jednomu z divů světa. Ubytování Caňon Roadhouse kempink.

4.+ 5.den: Orange River 290 km
Po návštěvě Fish River Canyon se vydáte dále na jih k řece Orange, tvořící hranici mezi Namibií a Jižní Afrikou. Zde se poušť mění v zelenou oázu s velkými černými masivy hor. Ubytování Norotshama River Lodge - kempink.

6.+ 7.den: Aus 320 km
Cesta Vás zavede podél řeky Orange a pak dále na sever do pouště, další den můžete navštívit Kolmanskop u Luderitzu, město duchů postavené poté, co zde byly objeveny diamanty v roce 1908. Při denním výletu můžete také navštívit Diaz Cross a budete mít možnost pozorovat divoké koně. Ubytování Klein Aus Vista kemp.

8.den: Pohoří Naukluft 380 km
Dnes ráno pojedete na sever do pouště Namib, nejstarší pouště na světě. Kemp je obklopen pohořím Naukluft, můžete se vydat na pěší vycházku nebo navštívit jednu z mála vinných farem v blízkosti kempu. Ubytování Tsauchab River Camp.

9.+ 10.den: Sossusvlei 100 km
Pojedete na sever do Sesriem, brány do Sossusvlei, kde jsou nejvyšší duny na světě a Sesriem Canyon. Další den prozkoumejte surrealistickou krajinu plání a barevných dun. Navštivte Dead Vlei, pánev se zbytky kmenů starých stromů a nejvyššími dunami. Návštěvu zakončete prohlídkou Sesriem Canyonu. Ubytování Sesriem Campsite
(zde se může vrátit do WDH a cestu ukončit).

11.+ 12.den: Swakopmund 340 km
Ráno se vydáte do Swakopmundu přes drsné průsmyky Gaub a Kuiseb. Můžete také navštívit pláně Welwitsichia a Měsíční krajinu. Swakopmund je idylické město, kde se nabízí mnoho adrenalinových aktivit, plavba za delfíny, jízda na čtyřkolkách, na dunách, windsurfing atd. Ubytování Pension Rapmund se snídaní.

13.den: Damaraland 340 km
Po snídani pojedete na východ do Damaralandu, kde se vyskytují pouštní sloni, nosorožci a volně žijicí žirafy. Za návštěvu stojí Burnt Mountain a Organ Pipes, užijte si večeři u ohně u občasné řeky Aba Huab, když budete mít štětstí uvidíte zde i pouštní slony. Ubytování Aba Huab Kemp.

14.den: Kaokoveld 210 km
Ráno začněte výletem do Twyfelfontein, kde jsou skalní malby Křováků, dále pak cesta na sever, nedotčenou divočinou a oblastí, kde žijí Himbové, Váš kemp leží u hluboce erodovaného koryta vyschlé řeky, kam chodí kudu a další antilopy. Ubytování Khowarib Schlucht kemp.

15.+ 16.den: Epupa Falls 320 km
Po snídani cesta dále na sever k vodopádům Epupa, toto kouzelné místo s vodou uprostřed aridní oblasti je fascinující. Můžete navštívit vesnice Himbů nebo se vydat na pěší vycházku a pozorovat ptáky. Ubytování Epupa community campsite.

17.den: Kunene River 210 km
Uděláte si fotku vodopádů a vydáte se západním cípem Kaokolandu do Ruacana, místo kde je Namibijská hydroelektrárna. Váš kemp leží na březích řeky Kunene a odtud lze krásně pozorovat ptáky, můžete také navštívit tradiční trhy místních komunit. Ubytování Ruacana campsites.

18.den: Damaraland 280 km
Dnes pojedete na jih do východní části Damaralandu, po cestě potkáte Himby, kteří pasou svůj dobytek, ale také divoká zvířata antilopy kudu, přímorožce a paviány. Vaše tábořiště leží v typické savaně Damaralandu. Ubytování Rustig Toko lodge - kempink.

19. + 20.den: NP Etosha 190 km
Dnes pojedete do NP Etosha, nejznámějšího parku Namibie, park je tvořen solnou pánví u níž je mnoho napajedel, kde se shromažďují zvířata a ptáci. Z kempu máte přístup k napajedlům. Ubytování Etosha Vamp - kempik.

21.den: Waterberg Plateau Park 380 km
Po snídani pojedete na jih k jezeru Otjikoto, je to jedno ze dvou přírodních jezer v Namibii, které má hloubku více než 100 metrů a patří k nejhlubším v jižní Africe. Pak pokračujte na jih do Waterbergu, krásné místo ležící na úpatí hory Waterberg. Ubytování Waterberg Camp.

22.+ 23.den: Windhoek 275 km
Užijte si procházku po stezkách v horách a pak se vydejte na cestu do Windhoeku, po cestě se zastavte na trzích v Okahandja, na poslední noc se ubytujete v pensionu a další den pak vás čeká jen krátká cesta na letiště. Ubytování Pension Onganga se snídaní.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz