www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Po vlastní ose - Namibie- Botswana

Pokud budete cestovat po vlastní ose autem 4x4, je velmi snadné navštívit obě dvě země najednou. Začít můžete ve Windhoeku,kde zajistíme vypůjčení auta u spolehlivé auto půjčovny.
Poznat Namibii je nejlepší po vlastní ose, vypůjčeným autem a předem připraveným itinerářem.

Expedice může začít v NP Etosha - je to ráj pro fotografy - otevřené pláně bílé a šedé barvy a jasná obloha. Ubytování zde lze jak v kempech, tak v lodgích. Hlavním lákadlem jsou napajedla u kempů, kde lze pozorovat zvířata v noci. K nejlepším místům patří na východní straně parku Onkoshi. Další zastávkou je Caprivi strip, z Etsohi se jede na východ po B8 - Popa falls resort je dobrým místem pro zastávku a přenocování. Vodopády samotné nejsou ničím zvláštní, v Kongole je dobré si koupit zásoby a pak jet po C49 na jih a východ,projet Mudumu NP a Nkasa Rupara ( dříve Mamili) národní park, obě dvě místa nabízejí ubytování v lodge i kempy. Oblíbené místo je na jihu od Sangwali., kde se dá kempovat, ubytování je zde v Mazambala Island lodge na ostrůvku řeky Kwando.
Z Nkasa Rupara NP se pokračuje na východ do Chobe, kde se dá ubytovat v drahých lodgích, na houseboatu nebo kempovat. Noc na houseboatu patří k nezapomenutelným zážitkům. Na kempování je nejlepší Ihaha, Savuti a Linyanti kempy, je třeba mít rezervace předem.
Z Kasane vede cesta do Nata přes Sibuyu Forest reserve a na východě leží v Zimbabwe Hwange NP, zvířata zde chodí často volně přes silnici. Silnice do Pandamatenga vede na hranice se Zimbabwe.
Další úchvatné místo po cestě je pánev Makgadikgadi a Kubu Island na západní straně Sua Pan. cesta ke Kubu Island není snadná, je třeba jet stále na jih. Asi 10 km cesty přes pánev leží South Islands,lze sem projet pouze v období sucha od července do října. Kombinace Namibie + Botswana může být 14 denní dobrodružství, na které níkdy nezapomenete.
Cestu můžete začít ve Windhoeku nebo i v Kapském Městě, Johannesburgu, je třeba mít dobře vybavené auto 4x4, můžeme zajistit za výhodných podmínek. Kromě plně vybaveného auta, je třeba si vzít s sebou zapínací sáčky do lednice,smetáček na vymetení prachu, čelovku, rukavice a tablety na čištění vody. A hlavně dobrou GPS s InfoMap nebo Tracks4Africa, obyčejné mapy neobsahují detaily. Nejlepší je sem jet od května do srpna, dny jsou teplé a noci mítné, navštívit Makgadikgadi pan je nejlepší od července do října, září a říjen jsou ideální měsíce na pozorování zvířat jak v Namibii , tak v Botswaně. Od listopadu do března,když zaprší,se buš zazelená,ale na kempování je to někdy složitější a někdy mohou být cesty v jižním Caprivi uzavřené.


Cesty v Namibii jsou velmi bezpečné, pokud dodržujete předepsanou rychlost a máte auto 4x4. Zajistíme Vám nejlepší auta s moderní kempovou výbavou, nepodlehněte výhodným nabídkám ,které často nezmiňují stáří auta a jeho stav, auto je základem úspěšné cesty po vlastní ose a stejně tak podpora našich místních partnerů. Máte volnost pohybu, ale zároveň bezpečí a možnost kontaktovat nás nebo naše partnery kdykoliv a získat radu,abyste si dovolenou opravdu užili a nemuseli se stresovat . Bude nutné mít předem rezervované ubytování a daný itinerář, které na vyžádání posíláme v digitální formě se všemi potřebnými údaji na cestu. Self-drive safari je dobrodružné, levnější a zábavnější než tradiční safari v lodgích. Můžete kombinovat ubytování v kempech a lodgích Každá cesta se dělá na míru klienta zcela podle požadavků a přáni. Je možno si vybrat z různých možností pronájmu aut, jejich pojištění a výbavou. Auta 4x4 mají sice možnost jezdit off road,ale v Namibii je to zakázané, jelikož to extrémně ničí přírodu. Auto 4x4 potřebujete na silnice, které se mohou zhoršit,kde jen těžko obyčejný sedan projede. V Namibii je síť asfaltových silnic,ale i dobře udržované štěrkové silnice. Silnější pneumatiky jsou také vhodnější pro tento terén.
Postavit stan na střeše auta je velmi snadné a od půjčovny dostanete veškeré informace a instrukce. Auta jsou vybavena kempovou výbavou, matracemi,spacáky, nádobím, vařičem, vším co potřebujete. Nejoblíbenější auta jsou Toyoty a Nissany,ale i Ford Ranger. Nebezpečím je však nepřiměřená rychlost,mnoho aut se obrátí na střechu, jen díky nesoustředěnosti řidičů, i když jsou silnice dobře udržované, nepřekračujte rychlost 80 km/h a když se štěrk změní v kamínky ,snižte rychlost na 60 km / h. Je třeba si auto rezervovat předem, stejně tak ubytování na oblíbených místech. Ubytovat se lze v kempech, včetně privátních, v lodgích a chatkách.,
nejoblíbenější je období od dubna do září, v říjnu již může být horko,deště obvykle občas přijdou v listopadu. Teplé měsíce s občasným deštěm jsou od prosince do března. Asi nejlepší měsíce j duben, nejvíce obsazené jsou parky od června do srpna.
Pokud chcete jet do odlehlých částí - jeďte na sever do Kaokolandu,ale musíte být soběstační, pokud chcete zažít kempování v divočině a setkat se se zvířaty - jeďte do Etosha NP , Caprivi stripu a NP Mamili. Když rádi rybaříte, jeďte na Pobřeží koster, od Walvis Bay do Terrace Bay, je tu je málo lodgí a kempování je vždy u divokého Atlantiku.
Máte-li rádi krásnou krajinu a rádi fotografujete,tak se vydejte na západ do parku Namib -Naukluft NP a na jih do NamibRand Nature reserve.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz