www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Cesty po vlastní ose v Namibii

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

V Namibii je dobrá silniční síť a infrastruktura, můžete si sami objevit zemi po vlastní ose. Je však třeba počítat s tím, že vzdálenosti mezi jednotlivými místy jsou velké. Vyžádejte si před cestou u nás itineráře a doporučení na cesty podle délky pobytu.
Silnice jsou v Namibii dobré, značení jasné. Hlavní silnice jsou asfaltové ostatní štěrkové. Na nich je třeba dodržovat rychlost 80 km/h. Lze tu jezdit i autem 2x2, ale ne v období dešťů nebo pokud se chcete vydat na cesty do Busmanlandu nebo Caprivi.
V Namibii je 42.000 km cest, hlavní silnice jsou dobře udržované a bezpečné, existují zde i cesty off-road.

Naše služba Vás může očekávat na letišiti a podat Vám veškeré informace, doprovodit Vás do půjčovny a předat vám mapy a další informační materiály. Tato služba také může přijít do místa prvního ubytování.


Auta 4 x 4

Namibií sami a bezpečně...

Nabízíme vám možnost pronájmu aut 4x4 za bezkonkurenční ceny a pomoc při plánování vaší dovolené po jižní Africe.
Tento způsob poznávání je nejen vzrušující, ale i velmi bezpečný a pohodlný. Naše agentura je vám k dispozici při sestavení itineráře jak pro jednotlivce tak pro skupiny.
V naší nabídce jsou čtyřkolky např. značek Land Rover Defender, Toyota Land Cruiser, Nissan double cab + single cab. Jsou vybaveny speciálním úložným systémem, střešní plošinou pro postavení stanů, vařičem a veškerým kuchyňským nádobím, kempinkovým zařízením, rezervoárem na vodu a dalšími nezbytnostmi, které vám zajistí bezpečí, klid a pohodlí na vaší cestě.
Během vašeho putování máte možnost odpočinout si ve stanových kempech nebo chatkách, které jsou dobře vybavené a které vám rádi předem zajistíme.

Praktické informace na cestu po vlastní ose v Namibii:
1. Vezměte si s sebou chladící box, teploty bývají vysoké a občerstvovací stanice jsou od sebe daleko, nakupte si dost vody a občerstvení na cestu. Na cestu se vybavte také dvěma náhradními pneumatikami, satelitním telefonem a GPS, pokud jezdíte off road.
Jezděte se zapnutými světly vždy, abyste byli lépe vidět na prašných cestách.

2. Také si s sebou nakupte toaletní potřeby, i když na benzinových stanicích na hlavních silnicích jsou čisté toalety, ale jsou vzdáleny daleko od sebe.

3. Vždy natankujte při každé příležitosti, i když máte třeba jen půlku nádrže. Nikdy nevíte, kde najdete další čerpací stanici, kromě Swakopmundu a Windhoeku nejsou otevřené 24 hodin denně a každý den. Většina pronajatých aut jezdí na bezolovnatý benzín, který není všude k dostání, hlavně v poušti ne. Mnoho aut 4x4 má nádrž na velký dojezd, ale doplňuje nádrže při každé příležitosti, na venkově jsou čerpací stanice daleko od sebe a je jich málo.

4. Čerpací stanice nepřijímají kreditní karty, jen hotovost, stejně tak většina obchodů mimo města přijímá pouze hotovost. Je dobré si předem zaplatit co možná nejvíce služeb. Mějte dostatek peněz v hotovosti v jihoafrickcých randech ZAR nebo v místní měně - Namibijské dolary NAD.

5. Jezděte opatrně, jen 11% silnic v Namibii je asfaltových, většinou tu jsou dobré štěrkové silnice nebo solné cesty. Povolená rychlost je 80 km/hod na štěrkových cestách a 120km/h na asfaltových, 60 km ve vesnicích a městech, jezdí se po levé straně.
Pokud jedete v konvoji dodržujte dostatečnou vzdálenost, při 80 km rychlosti asi 8x délku auta, při 100 km rychlosti - na odstup 10 aut - hlavně v prašném prostředí. Na štěrkových silnicích nebrzděte rychle, rychlost držte na 80 km/h, pokud jste píchli, držte volant rovně a snažte se zastavit u kraje.

6. Je-li to možné, nejezděte v noci, zvířata se objevují často v noci na silnici. Pneumatiky musíte mít správně nahuštěné, suchá koryta řek, bláto a duny - tady vždy musíte mít podhuštěné pneumatiky, na asfaltu a štěrku musí být pneumatiky tvrdší, dodržujte pokyny na dvěřích auta a od půjčovny.
Mnoho řek v Namibii je občasných, můžete se náhle setkat s tím, že je cesta blokována, pak je třeba najít jinou cestu, jinak nejdříve řeku přejděte a pak teprve přejíždějte. Dá-li si přejít, můžete jí projet, pokud voda není výše než horní část pneumatik.

7. Mějte s sebou základní lékarničku, je tu jen několik lékáren a jsou daleko od sebe, pokud opustíte velká města.

8. Odlehlé oblasti často nemají elektrický proud a mnoho lodgí běží na generátor, pamatujte na to, že si pak nelze nabít kamery, telefony, laptopy atd. Pokud si budete chtí nabít baterie, zeptejte se v lodgi.

9. Hlavní silnice jsou sjízdné v normálních autech, vždy si však půjčte auto s klimatizací hlavně v létě, auta 4x4 jsou sice dražší, ale na štěrkové a další silnice pohodlnější.

10. Itineráře podle délky vašeho pobytu vám pošleme včetně nabídky ubytování jak v kempech, tak v lodgích, penzionech, chátkách atd.

11. Pravidelně odpočívejte, když si uděláte často přestávku, budete mít více z krásné krajiny. Když zastavujete, tak vždy u kraje cesty - silnice. Nevytvářejte si vlastní cesty, když jedete off-road, zůstaňte na existujícíh stezkách, v Namibii je jich dostatek. Když tyto stezky používáte, tak se doporučuje jezdit v konvoji min. 2-3 aut.

12. Pokud se dostanete do potíží a nemáte satelitní telefon, nejlepší záchrana je zapálit náhradní pneumatiku, hustý tmavý kouř je vidět zdaleka a pneumatika hoří dlouho, kouř může upozornit někoho z pilotů v buši. Je dobré nechat itinerář v půjčovně aut, takže se případně ví, kde Vás mají začít hledat, pokud byste se včas nevrátili.

Ukázka itineráře : - detaily na vyžádání, rezervace v kempech nutné
1.den: Windhoek
(ubytování Arebbush Campsite)
2. a 3.den: Intu Afrika
cesta na jih do západní části Kalahari - safari a vycházka se Sany (Křováky)
4.den: Fish River Canyon
5.den: Fish River Canyon - Hobas campsite
6.den: Luderitz (přes Aus) ubytování Campsite Shark Island
7.den: Luderitz (lze výlet do pouště do zakázaného území - nutno zajistit předem)
8.den: Namib Naukluft Park - Sossusvlei - Sesriem Campsite
9.den: Sossusvlei - Deadvlei, Dune 45
10.den: Swakopmund - přes Solitaire - kaňony Gaub a Kuiseb, ubytování Alte Brucke Campsite
11.den: Swakopmund - aktivity
12.den: Twyfelfontein (po cestě kolonie lachtanů, Bílá paní - skalní malby, Organ Pipes, Burnt Mountain)
13.-15.den: Etosha (tři kempy Okaukuejo, Halali, Namutoni)
16.den: Waterberg
17.den: Windhoek
18.den: vrácení auta a odlet


Kromě služby tzv. Meet and great, můžeme dále nabídnout pronájem satelitních telefonů, pokrytí mobilními telefony na venkově kromě měst a hlavních silnic je slabé. Satelitní telefony Vám umožní spojení kdekoliv na světě a nejsou omezené pokrytím mobilní sítí. Každý satelitní telefon má předvolená čísla tísňového volání. Naši partneři poskytují klientům službu pro evakuaci do nejbližší nemocnice, klienti si však musí zajistit adekvátní cestovní pojištění na krytí výloh zdravotního ošetření a případnou repatriaci.
Další službu, kterou nabízíme je telefonní linka, která funguje 24 hodin denně, každý den pro případnou pomoc a řešení nenadálých situací.
Hosté si také mohou před příjezdem pronajmout GPS, i když v Namibii je vše velmi dobře označeno, klienti se mohou cítit lépe, pokud znají přesně svou polohu a ujištění, že jedou po správné cestě. GPS je k dispozici s kompletními mapami Namibie a ostatními zeměmi jižní Afriky.
Dále nabízíme Audio průvodce pro klienty jedoucí po vlastní ose. Tento průvodce pracuje na systému GPS a předává zajímavé informace o místech, kterými projíždíte, ale také informace o ubytování, restauracích atd. A hlavně tento systém upozorňuje na nebezpečí na cestách a podává neocenitelné informace při cestování.
K dispozici máme na letišti Oshoto Lounge, kterou si lze rezervovat předem, jsou zde sprchy, kuřácké a nekuřácké prostory, kancelářské vybavení, zdarma občerstvení a nápoje. Je jedno, s jakou leteckou společností letíte, tato lounge je vám kdykoliv k dispozici.

Dále máme k dispozici tzv. Free and Easy Last minute Vouchery, která nabízí nezávislým cestovatelům systém voucherů na ubytování. Tyto vouchery mají velkou flexibilitu a jsou cenově velmi výhodné. Není třeba mít předem daný itinerář, ale k dispozici je široký výběr ubytování. Všechna ubytování jsou pokoje s příslušenstvím, bez jídla, ta se platí přímo na místě. Klient se sám rozhodne, kolik voucherů potřebuje, každý voucher má stejnou hodnotu a je za cenu na pokoj za noc. Lze si rezervovat ne více než 72 hodin - 3 dny před příletem ve vybraných místech systému Fre and easy bez omezení minimálního nebo maximálního počtu dní, záleží na kapacitách. Aktualizovanou brožuru ubytování dostane klient s ubytovacími možnostmi, včetně voucherů a map. Cena tohoto voucheru je 1500 CZK na jednu noc za pokoj.

V Namibii nabízíme také cesty po vlastní ose, avšak s místním průvodcem, který jede svým autem. Jedná se o místa, kam mohou jezdit pouze minimálně dvě auta - jako je např. Kaokoland nebo Bushmanland (park Kuadum) a Okavango Delta. Data, itineráře a další informace rádi pošleme na vyžádání.

Namibie má 42.000 km cest a je výbornou destinaci pro jízdu po vlastní ose. Hlavní silnice jsou dobře udržované a bezpečné, pro dobrodružnější povahy jsou tu cesty pro off-road ježdění, které protínají zemi.
Dalších deset tipů pro bezpečnou cestu po vlastní ose po nefrekventovaných cestách:
1. Mějte alespoň 60 litrů vody, náhradní pneumatiky, satelitní telefon a GPS.
2. Vždy mějte zapnutá světla, můžete být snáze viděni na prašných cestách.
3. Zjistětě si dojezd auta na nádrž, mnoho aut 4x4 má velké nádrže, dotankujte při každé příležtosti, na venkově je
čerpacích stanic málo a jsou daleko od sebe.
4. Dodržujte vzdálenost, když jedete v konvoji, při 80 km rychlosti, dodržujte vzdálenost 8 vozidel mezi vámi a vozidlem
před vámi, při 100 km rychlosti dodržujte vzdálenost 10 aut, hlavně v prašných podmínkách.
5. Na štěrkových cestách se snažte prudce nebrzdit nebo rychle měnit směr, nejezděte mimo vyznačené cesty a dodržujte
rychlost 80 km/h, pokud píchnete , snažte se držet volant rovně a zastavit.
6. Zjistěte si, zda jsou vaše pneumatiky správně nahuštěné, suchá koryta řek, skály, bahno a duny - vše vyžaduje nižší
tlak v pneumatikách, zatímco asfalt a štěrky tvrdší pneu. Držte se pravidel půjčovny a návodu na dvěřich auta.
7. Mnoho řek v Namibii je občasných a můžete být náhle zablokováni, když voda teče rychle a je vysoká, pak si najděte
jinou cestu, jinak řekou nejdříve projdětě a pak teprve projeďte, když můžete projít, můžete jet až do výše vašich
pneumatik.
8. Nespěchejte a pravidelně odpočívejte, když si každou hodinu odpočinete, více si užijete scenérie, když stavíte, tak na
jasném místě u strany silnice.
9. Nevytvářejte si vlastní cesty, když jedete off road, držte se již existujících tras, v Namibii jich je dost, nejezděte někam,
odkud nevíte, jak se dostanete. Když se dostanete do potíží a nemáte sateitní telefon, pak zapalte náhradní pneumatiku,
černý hustý kouř je vidět daleko a pneumatika hoří dlouho, kouř přivolá piloty z buše, je také dobré nechat kopii vašeho
itineráře v půjčovně aut, takže pak vědí, kde mají začít vás hledat, pokud se ztratíte.

Na všech cestách jiných než asfatových nepřesahujte rychlost 80 km/h.
Nikdy prudce nebrzděte, vždy se dívejte po zvířatech u silnice, přizpůsobte tlak pneumatik povrchu, nikdy nenechte nádrž pod půlkou a pohonné hmoty je třeba vždy platit hotově, s tím je třeba počítat.

www odkazy

http://www.be-local.com

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz