www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Cesta po vlastní ose - Tanzánie

Termín zájezdu:

kydkoliv

 

Většina návštěvníků neuvažuje o cestě po vlastní ose v severní Tanzánii. Většina cest severním okruhem je s průvodcem- řidičem. Můžeme Vám však nabídnout možnost safari po vlastní ose. Auta - Land Rovery, které jsou speciálně upravené na safari a jsou vybaveny vším, co byste mohli potřebovat. Auta mají stany na střeše, sprchu, ale také vás vybavíme mapami, itinerářem, permity do národních parků. Zajistíme Vám transfer z letiště. Tak, abyste si váš čas v Africe, opravdu mohli v klidu vychutnat.

Mimo parky jsou cesty v Tanzánii celkem dobré. Když vyjedete z Arushe po Dodoma Road z dálnice, odbočíte doleva k Manyara, kde se poprvé setkáte se zvířaty. Řízení v parku je snadné - jsou tu rovné prašné cesty, park je poměrně malý 325 km2. Další cesta Vás pak zavede na vysočinu Ngorongoro, na kraji kráteru je jen několik lodgí. Další den můžete strávit v kráteru. NCA (Ngorongoro Conservation Area) je pod ochranou UNESCO. Další den se pak můžete vydat na JV do NP Tarangire, kterým protéká řeka Tarangire. Tarangire je známo svými slony, žije jich tu asi 10.000. Cesty jsou tu tvrdé jako by z betonu - ztvrdlé bláto.
Nejdříve vás naši partneři seznámí s autem a místními podmínkami, auta jsou plně vybavena a připravena na všechny podmínky, mají velké nádrže, kempové vybavení, mapy a další nutné vybavení.
Itinerář Vám rádi připravíme.

Zatímco severní okruh je velmi známý, i cesta z Arushe do Dar es Salaam může být zajímavá.
Některé půjčovny aut mají auta vybavená GPS a okamžitě vás najdou, pokud byste se dostali do potíží. Jízda po vlastní ose v Tanzánii je relativně novou aktivitou, ale je tu dobrá síť silnic, hodí se však pouze pro zkušené cestovatele.
Značení v Tanzánii není ideální, podél silnic neustále chodí lidi a proplétají se tu motocykly. Provoz v Arushe je velmi silný, i malá vzdálenost trvá dlouho. V NP Arusha je jediný park, kde můžete jezdit na kole a v tomto parku je ideální začít vaši jízdu autem 4x4,jsou tu dobře udržované štěrkové cesty a málo aut. Ubytovat se dá v Hatari lodge - hatari znamená nebezpečí- nebo si lze můžete dát oběd a pak jet přes Maji ya Chai( čajová voda) - řeku ,která je zabarvena jako čaj. Když se ubytujete v Moshi, máte krásný výhled na Kilimanjaro - např. Mountain Inn nebo Kilawa Lodge, Z Moshi s epak můžete vydat na východ, na křižovatce Himo Junction je kozí trh, místní Masajové jsou en masse nebo en maaasai ? Dalším místem po cestě je vesnice Kisangara a pak se dostanete do NP Mkomazi,kde není mnoho lidí, ubytovat se dá v Maore Fly camp. Zvířata jsou zde plachá,ale žije tu Velká pětka,12.000 slonů, žirafy ,zebry atd. Mkomazi navozuje opravdový dojem divočiny, pracuje tu 50 rangerů. Nejezdí sem moc aut, dálce je vidět pohoří Pare mountains a pak vás čeká pohoří Usambara Mountains - výjezd k lodge MamboView Point Eco lodge. všechny vycházky v Usambara jsou s průvodcem. Dále nás pak cesta zavede k převozu přes řeku Pangani River a pak do parku Saadani. Nakonec vás čeká rušné město Dar es Salaam.


Kromě Landcruiseru, vám můžeme nabídnout i menší auta - Rav 4, také s kempovou výbavou, ale i bez a další modely aut 4x4.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz