www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Namibie intenzivně 19 dní po vlastní ose/ SOA

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

Na osobu 12.500 CZK + auto + letenka dle nabídky + víza do Namibie 3.000 CZK (nutno předem)

 

Tato cesta kombinuje ubytování jak v kempech - tedy pod stany, tak v pensionech a chatkách, auto Vám nabídneme vždy podle požadavků. Doporučujeme auto 4x4, vzhledem k tomu, že přístupy do některých kempů nejsou po asfaltových silnicích. Navštívíte Pravěké zkameněliny Mesosaurus Dinosaur, Orange River, Sossusvlei, Swakopmund, Spitzkoppe, Damaraland, NP Etosha, Waterberg Plateau Park.

Itinerář

1.den: Windhoek
Po příletu si vyzvedete auto a pojedete hornatým terénem do Windhoeku, hlavního města Namibie, Váš pension leží v klidné části města a v blízkosti centra. Ubytování Pension Moni se snídaní.

2.den: Resort Lake Oanob 90 km
Po snídani se vydejte na krátkou cestu 90 km k jezeru Lake Oanob Resort, kromě odpočinku a krásné přírody, si zde můžete užít vodní a pozemní sporty, ale také safari, rybaření, vodní lyže, plavby na lodi, plavání a kanoe. Ubytování kemp Lake Oanob resort.

3.den: Mesosaurus Fossil Camp 360 km
Dnes ráno pojedete dále na jih do nekonečných plání s pahorky a pouštní vegetací. Přenocujete na místě mnoha kontrastů - tam, kde je historie země zapsána ve skalních formacích. Mesosaurus je možná jeden z nejpřesvědčivějších důkazů posuvu kontinentů, protože zkameněliny, které zde uvidíte jsou také v Jižní Americe. Ubytování Mesosaurus Fossil camp.

4.den: Fish River Canyon 200 km
Po snídani pojedete ke krásnému Fish River Canyonu, užijte si tento přírodní úkaz, druhý největší kaňon na světě, po návštěvě Vás čeká ubytování v lodge Caňon Roadhouse se snídaní.

5.a 6.den: Orange River 160 km
Vydejte se na krásnou cestu k řece Orange, která tvoří přírodní hranici mezi Namibií a Jižní Afrikou. Zde se suchá pouštní krajina mění v zelenou oázu s tmavými horskými masivy. Vaše bungalovy leží u řeky a máte krásný výhled na vegetaci kolem vodního toku. Další den můžete mít volno nebo se vydat na výlet na kanoe nebo se koupat v bazénu a odpočívat v krásné přírodě. Ubytování Camp Provenance se snídaní.

7.den: Duwisib Castle 500 km
Pojedete-li podél řeky Orange podél okraje Národního parku Sperrgebiet dojedete do pouště. Roste zde více než 6000 druhů sukulentů, které během zimních dešťů rozzáří nekonečné pláně barvami. Váš kemp leží na pozemku enigmatického hradu, postaveného německým šlechticem na počátku minulého století. Prohlédněte si hrad a okolí pěšky, večeři si připtravíte u ohně. Ubytování Duwisib Castle Camp - kempink.

8.den: Oblast Sossusvlei 170 km
Po snídani se vydáte podél plání s velkými pohořími do oblasti Sossuvlei, kde leží váš kemp - jediný v Namib Naukluft park. Postavte si stan pod starými akáciemi ve stínu. Odpoledne navštivte Sesriem Canyon - 30 metrů hlubokou strž erodovanou v poušti řekou Tsauchab River nebo se vydejte na západ slunce na Elim Dune. Ubytování Sesriem Camp.

9.den: Oblast Sossuvlei 120 km
Dnes je třeba brzy vstávat, abyste stihli východ slunce, do parku je třeba vyjet hodinu před východem, abyste jej mohli pak pozorovat v Sossuvlei. Zde slunce barví nejvyšší duny světa rozmanitými barvami. Po procházce po dunách můžete navštívit Dead Vlei. Ubytování Sesriem Camp.

10.a 11.den: Swakopmund 350 km
Po snídani pojedete drsnými průsmyky a pak přes Welwitschia pláně a Měsíční krajinu do Swakopmundu, který je znám jako hřiště Namibie - nabízí se zde mnoho adrenalinových aktivit a je to idylické město ležící mezi Namibskou pouští a studeným Atlantickým oceánem. Město s německou architekturou a atmosférou nabízí aktivity jako jsou vyhlídkové lety, jízdy na čtyřkolkách, plavby lodí, výlety do pouště na kole a další. Ubytování Orange House se snídaní.

12.den: Spitzkoppe 170 km
Odjedeme od Atlanického oceánu do Spitzkoppe, masivní žulové skály, které se také nazývají Matterhorn Namibie. Zde si postavíte stan a můžete si vylézt na krásné kameny a rozhlédnout se po krajině. Nebo se vydat na pěší vycházku do okolí a obdivovat stalní formace vytvořené erozí za milióny let, najdete zde i skalní malby Křováků. Ubytování Spitzkoppe Camp.

13.den: Damaraland 230 km
Vydáte se hlouběji do Damaralandu, v blízkosti vašeho kempu navštívíte tradiční vesnici Damarů, původních obyvatel Namibie, kteří sem dorazili zhruba ve stejnou dobu jako legendární Křováci před tisíci lety. Váš kemp leží na březích řeky Aba Huab River, kde lze občas vidět pouštní slony. Ubytování Aba Huab Camp.

14.den: NP Etosha 300 km
Navštivte Twyfelfontein, otevřená galerie, kde je více než 2500 různých maleb a rytin Křováků, po cestě do lodge navštívíte Zkamenělý les, kde se tyčí prehistorické kmeny stromů mezi Welwitsichiemi. Po cestě také můžete navštívit tradiční vesnici Himbů a seznámit se s jejich životem, jsou to poslední nomadické kmeny na světě. Vaše ubytování leží u brány NP Etosha. Ubytování Etosha Safari camp se snídaní.

15.den: NP Etosha
Vjedete do NP Etosha a celý den se můžete věnovat pozorování zvěře, podél pánve se nachází mnoho napajedel, která přitahují zvířata, více než 110 druhů a 300 druhů ptáků. Váš kemp leží v NP Etosha u napajedla. Ubytování Okaukuejo Camp (kempování).

16.den: NP Etosha
Po východu slunce máte opět celý den na safari. Užijte si pozorování zvířat, ubytování je opět v parku v Okaukuejo campu.

17.den: Waterberg 380 km
Pojedete na jih k Waterberg Plateau, které vystupuje jako obrovská pevnost nad okolními pláněmi. Toto místo patří k nejmalebnějším v Namibii a dají se zde dělat vynikající procházky. Ubytování Waterberg Camp.

18.den: Windhoek 275 km
Udělejte si procházku před snídaní po horských stezkách a pak se vydejte na jih do Windhoeku, kde se ubytujete v blízkosti centra. Pension Moni se snídaní.

19.den: Konec cesty 45 km
Podle času odletu se přesuňte na letiště, kde odevzdáte auto.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz