www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Co lze dělat v Namibii

V oblasti Sossusvlei můžete pozorovat mlhu táhnoucí se nad písky Sossusvlei, vystoupit na Dunu 45, obdivovat zbytky stromů v Dead Vlei - to jsou nejznámější poklady pouště Namib. Ale Národní park Namib Naukluft patří k největším na světě a tak je zde atrakcí mnohem více. Jedinečným zážitkem jsou celodenní nebo několika denní výlety autem do pouště Namib, které lze podniknou s místními průvodci, kteří znají dobře místní prostředí. Lze jet i vlastním autem 4x4 vhodným na překonávání dun. Toto je zážítek pro milovníky dobrodružství a jízdy autem 4x4 v náročném terénu. I tento zážitek Vám můžeme nabídnou v rámci Vaši cesty. V poušti se teplota mění od 50°C a klesá až na nulu. Nejlepší období od dubna do října, v létě se do pouště nejezdí, není zde žádné vybavení ani zdroje vody. Krátké výlety lze udělat z Walvis Bay, z Luderitzu. Nikdy se o tento výlet nepokoušejte na vlastní pěst.

1. Tok Tokkie Trail
Pěší stezka v poušti Namib v soukromé rezervaci o rozloze 180.000 hektarů. Spíte a jíte pod hvězdami. Během dne se prochází snadným terénem. Váš průvodce Vám ukáže tajemný svět pouště, který neobjevíte pokud tudy budete projíždět. Ukáže Vám rostliny a zvířata, která se přizpůsobila podmínkám pouště, uvidíte pavouky, brouky, zlaté krtky a jiné endemické druhy. Oběd pod akácií s velkými hnízdy snovačů a v noci pozorování nádherné oblohy s hvězdami. Trasa se jde tři dny a dvě noci, je 22 km dlouhá a můžete si při této cestě opravdu vychutnat tajemství pouště.

2. Krásná oblast Sandwich Harbour
Nádherná laguna u pobřeží v severní části NP Namib Naukluft, útočiště mořských ptáků a jedno z nejdůležitějších míst mokřad v jižní Africe. Je tu sladká voda pod dunami, které mokřada oddělují od Atlantického oceánu. Je to velmi aktivní oblast a duny se tu stále pohybují. V minulosti byl Sandwich Harbour rybářským a obchodním místem a lovili se tu velryby, pozůstatky obydlení jsou tu ještě patrné. Dnes místo obklopují okrové duny a zelené rákosí a v dáli jsou vidět růžoví plameňáci. Vycházky s průvodcem se pořádají z Walvis Bay a ze Swakopmundu.

3. Přelety v horkovzdušném balónu nad pouští Namib
Z balónu uvidíte nádherné barvy měnící se pouště a v dálce hory, které ji ohraničují.

4. Hledání tisícileté rostliny - jsou to welwitschia mirabilis, nejstarší rosltiny, které se nacházejí pouze v Namibu. Ve Swakopmundu si zakupte povolení v turistickém centru a vydejte se podívat na tyto vzácné a tajemné rostliny rostoucí na štěrkových pláních. Trasa je dlouhá 100 km a vede Vás kamenitou měsíční krajinou mechových polí kolem údolí ředy Swakop. Roste zde mnoho malých welwischií podél cesty a nakonec se dostanete na místo, kde roste obrovská rostlina. Je asi 2 metry vysoká a 5 metrů široká. Objevena byla v roce 1859 rakouským botanikem, Welwitsischia mirabilis přežívá v drsných pouštních podmínkách, absorbuje vlhkost z mlh, vyrostou jí pouze dva dlouhé listy, které jsou až 7 metrů dlouhé a vytvářejí kolem rostliny labyrint.

5. Zastavte se v Solitaire na štrůdl
Osada Solitaire leží v poušti, život zde ubíhá pomalu, zastavují se zde nákladní auta, která projíždí pouští na tomto místě uprostřed ničeho. Solitaire leží na křižovatce C19/C14 na kraji pouště Namib po cestě do Sesriem z Windhoeku a Swakopmundu, je tu benzínová stanice, prodejna a Café Van Der Lee, prodává se tu občerstvení, knihy, suvenýry, opravují pneumatiky a je tu kemp. Všechno to vede Moose, charismatický muž, který peče nejznámější štrůdl v Namibii, jeho porce jsou obrovské a je to neočekávané najít štrůdl uprostřed pouště.

6. Pozorování hvězd
Namib Naukluf je nejlepší místo na světě na pozorování hvězd, obloha je jen zřídka zatažena a vzduch zcela čistý. V Sossusvlei Mountain lodge je observatoř, nikde absolutně neruší žádná světla. Pouhým okem můžete vidět Mléčnou dráhu a přes teleskop vidíte krátery na Měsíci. Vidět tu můžete Jižní Kříž a mnoho dalších souhvězdí, která na severní polokouli neuvidíte.

7. Prohlídka kaňonu Sesriem, který leží 4 km od kempu. Je to úzká soutěska, dlouhá jeden kilometr a hluboká 30 metrů. Vytvořena byla řekou Tsauchab a kaňon byl důležitou zastávkou dávných průkopníků a cestovatelů, kteří si zde nabírali při dlouhé cestě vodu, spojili šest řemenů, aby mohli vytáhnout vzácnou vodu z jezírka, odtud také pochází jméno ses riem - šest řemenů. Řeka protéká přes sedimentární vrstvy kaňonu a po deštích zde zůstanou jezírka sladké vody, která pak pomalu vysychají. Kaňonem se dá projít, ucítíte tak sílu řeky, kterou může mít v době záplav.

8. Čekání na déšť to zde platí někdy po několik let, když však déšť přijde, voda dočasně park změní, hmyz se před deštěm začne freneticky pohybovat a ptáci poletovat, antilopy skákavé zmizí, pokud cítí, že déšť spadl už někde jinde, první kapky deště jsou jako krásná hudba, pak přicházejí prudké bouřky a vyprahlá země saje vodu, když deště skončí a objeví se slunce, v několika dnech se krajina zazelená, z písku vyrazí lilie, písek zezlátne však velmi brzy. Když víte co déšť znamená pro poušť, určitě tento pohled oceníte.

9. Safari v dunách, které se pohybují, kde spadne ročně 15 -100mm deště. Život se přizpůsobil těmto podmínkám a vytvořil se zde zvláštní ekosystém. Studený Benguelský proud, který se setkává s pobřežními větry vytváří vlhkost, která je základem pro přežití v Namibu. Žijí zde zvláštní zvířata, která nenajdete nikde jinde - ještěrky, hadi, pavouci a škorpioni, brouci (asi dvě stě druhů brouků), velký tančící pavouk, který se nazývá bílá paní Namibu žije v tunýlcích pod pískem. Zlatí krtci, gekoni, přímorožci a oryxi, šakalové, hyeny a pštrosi, to jsou další zvířata, která zde můžete vidět.

10. Historie
Před sto lety zde byly objeveny diamanty v dunách jižně od Walvis Bay, hledači diamantů zde založili v nehostinné krajině osady, z nich zůstala pouze místa duchů. Výlet auty 4x4 na pobřeží mezi Meob a Conception Bay (diamantová oblast č.2) je velmi privilegovaný, jsou tu opuštěná zařízení a stavby, která zvolna pohlcuje poušť. Tento výlet můžeme zařídit, ale musí být zajištěn předem přes naši kancelář.


Aktivity v Namibii:
Chytání ryb - ze skal v moři, ve sladkých vodách a z lodi.
Pozorování ptáků
Safari na velbloudech na farmě Khomas Hochland, kolem Solitaire a Spitkoppe a Brandbergu
Plavba na kanoe, na kajaku, raftování
Průzkum jeskyní - je zde více než 120 jeskyní, několik z nich se dá s povolením navštívit
Arhem Cave, Ameib u Usakos a v Gaub u Otavi
Setkání s místními kulturami - živá muzea v Caprivi, Kavango, Otjozondjupa a Erongo oblastech, mnoho muzeí představující zvyklosti a způsob života starých kultur, procházka s Křováky.
Plavba za delfíny
Extrémní sporty - běh a cyklistika
Safari v autech a pěšky
Golf - 2 18ti jamková hřiště, další malá v Gobabsi, Okahandja, Oshakati, Luderitz, Tsumeb, Otjiwarongo, Keetmanshop, Mariental, Oranjemund a Henties Bay
Lety helikoptérou a vyhlídkové lety
Pěší turistika, trekking, vycházky / Fish River Canyon, Jakkalsputz u Henties Bay a Omaruru River trasa, u Ausu přes Godwana Spergebiet Rand Park, 8denní trek lze v Namib Naukluft, Waterberg Plateau, NamibRand Nature reserve, farmy nabízejí trasy na treky.
Jízda na koních a na mulách
Lety balónem
Plavba na housboatech a na lodích
Kite surfing a wind surfing
Jízda na horských kolech
Lov - licencovaní operátoři (lovecká sezóna od března do října)
Trasy pro jízdy off road 4x4, safari, kempování a kempy místních komunit, jsou zde i trasy pro náročné.
Setkání s predátory a rehabilitační centra / CCF a Okonjima Afri-cat Foundation
Jízda na čtyřkolách
Slézání hor
Sjíždění dun
Potápění, plachtění, paragliding, pozorování hvězd, jízda na vodních lyžích a další vodní sporty, wellnes v divočině - nabízejí některé lodge.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz