www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Wellness - Afrika

V poslední době se klade stále více důraz na mentální a fyzickou pohodu na cestách. Trh s wellness turistikou se stále více rozrůstá a Afrika má v tomto ohledu velkou naději, že se stane vyhledávaným kontinentem. Cesty do Afriky neznamenají je safari v autě, ale do programu lze zařadit mnoho aktivit, které Vám pomohou jak k duševní ,tak i fyzické regeneraci.

Zde Vám dáme několik tipů, jak strávit co nejlépe vaši cestu do Afriky.
Stezky života -pěší trasy
V Africe je mnoho možností ,jak se dostat do přírody pěšky do nádherné krajiny. Zahrňte si tuto aktivitu do itineráře a zemi uvidíte zcela jinýma očima. Dračí hory v JAR - vrcholky sahající do výšky až 3000 metrů, jednodenní trek k Tugela gorge, relativně dlouhý,ale snadný k základně Amfiteátru.
1.South Luangwa - Zambie - domov pěšího safari, někde lze jít pouze na pěší safari, auta zde nejsou povolena, vzdálenosti jsou krátké a mnoha zastávkami, je tu velké množství zvířat, velmi zkušení průvodci
2. Garden Route - JAR - jsou tu krásné trasy, kombinace Indického oceánu, jeskyň, jezírek, pozorování velryb . Pěti denní Oystercatcher Trail kolem Mossel Bay, tří denní 26 km Fynbos trail, Otter Trail
3. Fish River Canyon - Namibie - 160 km dlouhý a 550 m hluboký, největší kaňon v Africe, cílem je i ukinknout ze světa a spát pod hvězdami, dvoudenní, třídenní nebo pěti denní treky - jezírka, skály, zkameněliny
4. Hluhluwe- Imfolozi park - JAR - Wilderness trail - vycházky v buši již od roku 1950, výborné možnosti pozorování zvířat, hlavně nosorožců,místa, která jsou přístupná pouze pěšky, třídenní Short Wilderness Trail s přenocováním ve stanech, další trasy Primitive Trail - spaní v buši bez stanů.
5. Gonarezhou NP - Zimbabwe - nedotčená divočina, odlehlý park, málo navštěvovaný, baobaby, křoviska, písečné řeky a pískovcové útesy Gonarezhou Buschcamps nabízí trasy
6.Masai Mara - Keňa - přílehlé chráněné oblasti jsou plné zvířat i lidí,ale turistů tu mnoho není a pěší safari je povolené, otevřené pláně, např. Kichecche camp nabízí trasu na pět noci Mara Wilderness balíček, dvě odlišné oblasti, vycházky s Masaji ( Basecamp Explorer)v Naibosho)
7. Tsavo - Keňa - suchá pláně Tsava East a hornatější Tsavo West - zvářata, ptáci, velkáý populace slonů, řeka Galana,lvi - dlouhý trek na 11 dní 160 km Great Walk of Africa (Tropical Ice), ráno se chodí po zvířecích stezkách, každou noc se spí v kempu v buši.
8. Viphya Mountains - Malawi - nejvyšší trek je kolem Mount Mulanje na jihu, více na severu leží pohoří Viphya - krásné stezky v lese, divoké květiny, ptáci,antilopy ,opice. Luwawa Forest Lodge - 4 denní trasa -74 km - Luwawa Wilderness Trail od lodge k jezeru Malawi
9.Vysočina Ngorongoro - Tanzánie - přírodní zázrak ze seznamu UNESCO, nevztahují se na ní pravidla národního parku a jsou možné treky, množství zívřat, měnící se krajina,sedm vyhaslých sopek,jezera,pláně, rlzné trasy např začínající u Empakaai kráteru a končící u Lake Natron.
10. Západní Vysoký Atlas - Maroko - - pěšky za kulturou Berberů ,mnoho návštěvníků se vydá na nejvyšší horu Mount Toubkal, Západní Atlas je klidnější a odlehlejší,s bohatou tradiční kulturou, trek 8 dní Tichka Plateau Traverse - vysokohorské pastviny, vrcholky,berberské vesnice.
11. Bale Mountains - Etiopie - pěší treky a vlčci, Simienské hory jsou hlavním cílem v Etioipii,ale krásné pěší trasy jsou i v Bale, vysokohorská planina s vulkanickýcmi útvary,vřesoviště,lesy,potůčky, Nyala a vlčci,4 denní trek přes údolí, až s výstupem na horu Mount Tullu Deemtu -4.377 metrů a konec je na Sanetti Plateau.
Vrcholové výkony
1.Kilimanjaro - Tanzánie - vrcholek Kibo 5895 mtrů,nejvyšší bod Afriky, masiv je tvořen třemi vyhaslými sopkami - Kibo (střed), Mawensi ( východ), Shora ( západ), výstup nesmí být podceněn, vrcholku dosáhne sotva půlka lidí
2.Jebel Toubkal - pohoří Atlas - Maroko - Mt. Toubkal (4165 m) nejvyšší bod Maroka, výstup s cestou trvá 7 dní a začíná a končí v Marrakeši.
3.Mounat Meru - Tanzánie -Mount Meru (4565 m) - zahřívací výstup před výstupem na KIlimanjaro, asi 68 km vzdáleného, svahy Meru jsou porostlé hustými lesy až do výšky 2900 metrů,pak je skalnatý terén.
4. Mount Kenya - Keňa - UNESCO - druhý nejvyšší vrcholek Afriky a vyhaslá sopka, vrcholek charakterizován prudkými pyramidami, tři nejvyšší jsou Batain (5199m),Nelion (5188 m) a Point Lenana (4985m)- ten lze trekem dosáhnout, Batian je technický výstup.
5.Pohoří Simien - Etiopie - zde žijí endemické druhy zvířat- gelada walia ibex, nejkrásnější scenérie v Africe, vrcholek Ras dashen nejvyšší v Etiopii 4533 metrů.
6. Mount Elgon - Keňa - největší vulkanická základna -8 km v průměru a několik vrcholků, nejvyšší je 4321 m - Wagagai Peak - výstup a sestup obvykle trvá 4 dny, trek se dá udělat k Sipi Falls.
7.Dračí hory - JAR - velké pohoří dlouhé 1125 km, nejvyšší vcholek Thabana Ntlenyana - 3482 m, ležící v oblasti Giant´s Castle Nature reserve, žije zde antilopa losí-největší druh antilop, draví ptáci - orli až 1,15 m vysocí. Krásné scenérie na trekování.
8. Mounat Mulanje - Malawi - žulový masiv vystupující z plání v oblasti čajovníkových plantáží, krásné výhledy, nejyvšší vrcholek 3002 metrů Sapitwa Peak - v překladu nedosažitelný v místním jazyce chichewa, endemické stromy cedry dorůstající do výšky až 40 metrů.
9.Rwenzori Mountains - Uganda - Měsíční hory, mystické místo řetězec šesti pohoří kolem rovníku, Margherita Peak je nejvyšší bod -5119 m, technický výstup na vrcholek
Volný běh v Africe - u některých lodgí mají okruh na běh např. Victoria Falls Safari lodge nebo Loisaba Tented Camp .zančené stezky pro běh od 1,6 -2,5 km v ohraničném prostoru lze běhta bez průvodce. Lze si naplánovat i účast na některém z běhů v Africe - Safaricom Marathon 26,2 mílí v Lewa Conservancy v Keni, Victoria Falls nebo Kili maratony, nabízejí se i půlmaratony. The Dame Kelly Holmes Orbis Challenge - triatlon v Malawi,výstup na Mulanje,na kole na planinu Zomba a kajak na Lake Malawi. V Africe jsou nejlepší běžci a lze zde i trénovat po venkově - 14 denní výcvik vKenya Experience training camp, leží v Iten - Mekka dálkových běžců nebo Trail Running Cape Town trip.
Plavání v Africe - je třeba si vybrat to správné místo
Nejbezpečnější jsou bazény, mnoho lodgí je má,ale různé velikosti,nové lodge staví větší bazény (Mombo camp - Botswana). Divoká studená voda má mnoho příznivých vlivů na zdraví - je třeba být v Africe pozorný. Např. v Sosian - Laikipia může jít plavat do Ewaso Narok River nebo kombinovat setkání s šimpanzi a plavání v Lake Tanganyika v Greystoke Mahale. Pro náročné plavce - 4 km Swimtrek v Rudém moři - Egypt, Swim Quest- JAR.

Jízda na kole - v současné době je velmi moderní, mnoho lodgí nabízí výlety na horském kole nebo se pořádají dlouhé expedice. Safari na kole je mnoha parcíh zakázáno,jsou vyjímky - Luangwa Valley - Tafika camp, Mashatu Wilderness Trail - Botswana Tuli reserve. Cyklistické závody - Cape Town Cycle tour - 109 km dlouhá trasa kolem Kapského poloostrova se koná každý březen, menší závod K2C Tour -95 km přes privátní rezervace u Krugeru, ultimátní trasa Tour d´Afrique -4 měsíce 11.220 km z Káhory do Kapského města ,lze se zapsat i na kratší trasu. Grand Tours - 12 denní Exodus Cycle Namibia trip, Cycle Cape Point -den až sedm po Kapském poloostrově.

Joga -může uvolnit stres a zpevnit tělo i mysl. Mnoho lodgí se věnuje i józe, nabízejí na cvičení krásná místa s výhledem na napajedla nebo pod starými stromy některé lodge nabízejí i kurzy jogy. ( Watamu Keňa, Londolozi- JAR), některá místa nabízejí i delší pobyty zaměřené na jogu - Big Cave Camp - Zimbabwe nebo Primitive Trails in JAR.

Spa - příznivě působí na celkovou pohodu a mnoho lodgí nabízí i lázeňské procedury - od nejjednodušších masáží až po masáže v buši ( např. Segera Retreat Laikipia - nejlepší spa v Africe v roce 2018), Bisate Lodge - Rwanda atd.

Vnímejte přírodu všemi smysly, nejen očima, ale zaposlouchejte se do zvuků buše a zapamatujte si vůně Afriky. Osvoboďte svou mysl od telefonů, kamer, dronů a jen pozorujte a vnímejte své okolí. je to více než digitální detox.
Je to fantastický relax, jen tak sedět a vnímat okolní přírodu, aniž byste museli vyjet na safari vyjížďku. Některé lodge nabízejí jako přednost nepřipojení k internetu, v případech nouze komunikují přes satelitní telefon. Uklidnění mysli můžete najít i ve volném prostoru v Arice a krásném čistém nebi. ( NambiRand International Dark Sky Reserve) -pozorování hvězd na nejčistčím nebi. ( Jižní kříž, Mléčná dráha a další).

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz