www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Gambie

Zajímavosti z Afriky

Největší rybářskou vesnicí v Gambii je Tanji, která ožívá vždy po příjezdu lodí s denním úlovkem, kdy se zakotví desítky barevných pirog a ženy odnášejí úlovky na břeh ,kde se ryby prodávají,ty které se neprodají se pak suší na slunci.je to spíše chaotické,ale velmi oblíbené místo rybářů.

Gambie je malá země, nejbližší africká destinace, kde si lze užívat slunce celoročně. Tropické pobřeží nabízí velký výběr ubytování,jezdí se sem hlavně za plážovými pobyty, ale země také nabízí možnost pozorování ptáků, žije tu asi 600 druhů.
I přes malou rozlohu má Gambie tři různé turistické zóny. Nejmenší,ale nejdůležitější se táhne od hlavníhp města
na jih od Banjulu, kde je 95 % hotelů celé země. Mnohem méně je vyvinutá ostatní část pobřeží .Vnitrozemí,kterému vévodí řeka Gambie nemá skoro žádnou turistickou infrastrukturu a je ideální pro dobrodruhy.
Hlavní cíle :
Bakau, Kotu a Kololi - 10 km pobřežního pásu ,který se táhne na jih od ústí řeky Gambie, tady 95% návštěvníků tráví 95 % svého času.Je tu hodně plážových resortů, restaurací a barů kolem Kololi. Zajímavostí je místo, kde žijí posvátní krokodýli Kachikally Crocodile Pool, ale také Bakau Botanická zahrada, habituované opice v parku Bijilo Forest park a mnoho ptactva kolem Kotu Bridge. Tato oblast se nazývá TDA ( Tourist development area). Na jižním konci TDA leží největší rybářská vesnice v zemi Tanji,kde kotví barevné pirogy u pláže a je tu chaotický rybí trh.
Kartong je nejjižnější město gambijského pobřeží,kde jsou neupravované pláže,ale vznikl zde projekt Kartong Community Wetland reserve,kde jsou bažiny a najdete tu 350 druhů ptáků Koná se tu v únoru hudební festival v Kartongu.
Abuko Nature reserve - malá přírodní rezervace s více než 270 druhy ptáků a 50 druhy savců na 1 km2 je vhodná na jednodenní výlet z resortu. Kromě táků tu lze vidět i opice a antilopy.
Albreda a okolí -spojená s historií otroctví - světové místo UNESCO Kunta Kinteh Island,kde se nachází ruiny portugalské kaple z 15.století, dva sklady z roku 1840 a museum věnované otroctví. v Juffure si můžete připomenout román Alexe Haleyho zo roku 1976 - The roots- Kořeny. Na Blízkém Kunta Kinteh ostrově jsou ruiny ze 17.stpoletí Fort James.
Jinack Island -v národním parku Niumi NP, tento ostrov je známá jako Paradise nebo Coconut Island. Jinack leží hodinu cesty na sever od Banjulu,je to kombinace prázdných pláží a rybářských vesnic - žádná auta,žádné bary.
Janjanbureh-í 200 km proti proudu na ostrově MacCarthy Island leží Janjabureh - do roku 1995 známý jako Goerge town, založeno bylo v roce 1823 Brity a sloužilo jako obchodní centrum v koloniální době. Dnes je to ospalý říční přístav,kde jsou dřevěné chatky u řeky, vidět lze ptáky a opice. Z 19.století zde zůstal sklad u trajektu, dřevěný kreolský dům,který vybudovali osvobození otroci, je tu nejstarší metodistický kostel v Africe od roku 1835.
River Gambia National park - chráněná oblast 6 km2 džungle podél řeky, zde je také od roku 1970 Chimpanzee Rehabilitation Project,kde žije více než 100 šimpanzů na ostrůvcích v parku a jezdí se sem na lodní výlety,jsou tu
další zvířata,opice,hroši,prasata a ptáci.
Wassu národní památník zapsaný na seznamu UNESCO v roce 2206, kruhy z kamenů tvoří asi 200 obelisků,které sahají do výšky 3 metrů a připomínají Stonhenge, některé ústní tradice tvrdí, že megality zde byly vztyčeny bohy ,jiní říkají že jsou to zkamenělý lidé. Objevy odhalily, že Wassu je pohřebiště vybudované asi před 1000 lety.
Basse Santa Su, leží 370 km ve vnitrozemí není navštěvováno turisty,ale je důležitou hraniční křižovatkou, kde je tržiště a viktoriánské domy.
Období sucha je v Gambii od října do dubna a je to také optimální čas pro milovníky ptáků Květen a červen je dobrý pro nezávislé cestovatele, pobřežní resorty jsou klidnější Období dešťů je tu od července do září.
Většina návštěvníků sem jezdí na týden, ale pokud chcete prozkoumat i vnitrozemí, dva týdny jsou ideální. Na pobřeží je výběr hotelů.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz