www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Komory

Zajímavosti z Afriky

Moroni leží na úpatí hory Mount Karthala, bylo založeno 10.století arabskými obchodníky a slouží jako hlavní město Komor- je to skromné město s méně než 50.000 obyvateli. Dříve bylo Moroni spojeno se Zanzibarem starými obchodními trasami v Indickém oceánu, Moroni je reminiscencí na lépe známého souseda. Má starou medinu s vyřezávanými dveřmi,ale vše je tu velmi zanedbané.

V Moorni je mnoho mešit, hlavně Badjanani Mosque nebo Ancienne Mosqueé de Vendredi, která je nejstarší mešita v medině, byla původně postavena v roce 1427 a mibaret byl přidán v roce 1921. stojí za to se projít uličkami,trhy a nasávat atmosféru města. Moroni je plné mužu oblečených v bílých dlouhých šatech, ženy jsou oblečeny v barevných látkách, uličky jsou lemovány kavárnami a obchůdky. V přístavu můžete vidět rybáře, Nejsou tu tradiční turistické atrakce, spíše je tu zajímavá atmosféra.

Grande Comore je největší a nejrozvinutější ze tří ostrovů, také je známý jako Ngazidja, na ostrově jsou krásné pláže různé barvy od bílých písků po černé vulkanické zbarvení. Ostrov je charakterizován Mount Karthala, aktivní sopkou, která vybuchla naposledy v roce 2005, zničila vesnice a zemědělskou půdu. Lidé se snaží pěstovat banány a chlebovník, koření - vanilku a ylang ylang,jímž jsou Komory známé. Evropské lodě se tu zastavily už v roce 1570,kdy na ostrově panovalo 12 sultánů.

Moheli je méně osídlený a méně rozvinutý ostrov,je spíše divoký. Etnický původ obyvatel je více africký a polynéský než v arabském světě ,na Moheli. je uvolněná atmosféra. Ostrv má hezké pláže a mořský život je zde úžasný, je tu jediný park Komor - Moheli Marine Park. Žije tu 35.000 obyvatel, není tu průmysl, žijí z půdy a moře, návštěva ostrova připomíná návrat do minulosti.

Anjouan je nejhezčí ostrov Komor,má malebné hlavní město, Mutsamudu, vnitřek ostrova tvoří řeky, hory a jezera, všude je cítit vůně ylang yland a hřebíčku, jsou tu staré arabské plantáže. Anjouan byl vždy trochu oddělen od zbytku Komor. Mnoho lidí zde jsou Makoa, potomci otroků dovezených z Mozambiku v 15.století, nebo Wamatsaha, jejichž kořeny jsou spíše malajsko-pollynéské.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz