www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Místa,kde si lze v Africe odpočinout

Zajímavosti z Afriky

Safari může bý velmi zajímavé pro všechny vaše smysly,ale většinou se moc nevyspíte, brzy ráno se vstává a pozdě se chodí spát, takže se po safari můžete cítit unaveni a rádi byste vyhledali místo, kde si lze po safari odpočinout u vody.
Zde několik námětů :

1) Lake Malawi - mnoho nejlepších pláží jezera se nachází u národních parků, centrem vodních sportů je Cape Maclear v blízkosti Liwonde,lze pozorovat slony při plavbě na lodi, Likoma Island a Nkwichi lodge nejsou snadno přístupné,ale voda kolem je plná rybek.

2) Palace of Lost City -JAR
podivný resort leží asi 3 hodiny jízdy od letiště Johannesburg,stovky km od moře, ale je tu bazén s vlnami, jezera na vodní lyžování a vypadá to tu jako v plážovém resortu, je to dobré místo na zastívku po safari, bez malárie jsou přilehlé parky Pilanesberg NP a Madikwe game reserve.

3) Addo - JAR
Oblast Addo je místem Velké sedmičky - velká pětka + 2 mořští obři - v zimě velryby a bílý žraloci celoročně.Ve vnitrozemí je Addo Elephant NP,kde žijí stovky slonů, navštívit lze i pěkné město Grahamstown, na pobřeží jsou příjemné pláže v Kenton on Sea,ale voda je teplá jen v létě.

4) Indiccký oceán - Keňa,Mozambik,Madagascar
na severu Keni leží Tana Delta camp, s nedotčenými mangrovy a palmovým lesem,které lze prozkoumat pěšky nebo na kanoe. Pobřeží Mozambiku je divočejší - např Quirimbas souostroví - Guludo beach lodge nabízí i vycházky do lesa a Bazaruto -bohatý podmořský život. Eden lodge na Madagascaru v Nosy Be - místní les,baobaby a útesy.

5)Maputaland - JAR
pobřežní park iSimangaliso Wetland park se táhne 220 km od Kosi bay na hranici s Mozambikem Kosi Forest lodge s jezerním systémem a plážemi Indického oceánu,kde hnízní každoročně želvy je krásným místem, stejně tak jako
Tonga Beach Lodge je rájem pro potápěče. Tato dvě místa lze kombinovat s vnitrozemskými rezervacemi jako je Tembe Elephant park,kde jsou největším sloni na kontinentu, Ndumo Game reserve -výborné pozorování ptáků, Hluhluwe River lodge je dobrá základna pro iSimangaliso, Hluhluwe a Phinda private game lodge.

6) Loango národní park - Gabon
laongo je divoké,nedotčené a nenevštěvivané s džunglí hned u pláže,kam se chodí koupat sloni a hroši, je to zajímavá odlehlá divočina u moře, nejlepší místo na ubytování je Loango Lodge.

7) Saadani národní park - Tanzánie
krajina je tvořena korálovými útesy, mangrovy, torpickým pobřežím, pobřežní buší a pláněmi. Zelené želvy navštěvují pláže,hroši a krokodýli se povalují v řece.,je možné jít na pěší safari, na safari v autě a sleovat slony, žirafy a někdy i masožravce, pláže jsou bílé ,písečné a Indiccký oceán nabízí mnoho možností potápění a šnorchlování. Kisamsa Beach lodge -eko-lodge a na pláži je Saadani Safari lodge.

8) Keńské pobřeží
najihu jsou odpočinkové resorty Tiwi a Diani nebo idylické Kinondo a Msambweni více na jihu , nedaleko Shimba Hills národní rezervace,kde jsou sloni,žirafy,levharti, hyeny a další vzířata.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz