www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Guinea - Bissau

Zajímavosti z Afriky

Často přehlížená malá africká země může hodně nabídnout, od posvátných ostrovů po fascinující tradice. Guinea- Bissau má rozlohu Švýcarska, leží mezi Senegalem a Guineou, oslavila 40 let nezávislosti na Portugalcích v roce 2014. Je to 16. nejchudší země Afriky.

Země se snaží odpoutat od monokulturního pěstování kešu a dostat se na seznam ekoturistických destinací.
Hroši, žijící ve slané vodě na Ilha de Orango v národním parku Orango -
Park je jeden z 23 obydlených ostrovů z 88 ostrovů souostroví Bijagos. a je to jedno zmála míst,kde můžete vidět hrochy,kteří se adaptovali na slanou vodu.
Želvy na Olha de Pilao - tři hodiny plavby lodí od Orango leží Olha de Pilao, část Parc National Marin de Joao Vieira- Poilas, je to posvátný ostrov iniciačních obřadů,ale na prázdných plážích žijí zelené želvy, Poilao je nejdůležitější místo v Africe, kde kladou svá vejce želvy. Od června do ledna asi 30.000 želv se vrací k pobřeží a kladou svá vajíčka, přeže jich jen desítka z tisíce, smí sem je 15 návštěvníků denně, ostrov hlídají rangeři.

Tradiční obřady
Bijagos Islands ( znamená dokonalí lidé v místnímjazyce Bidyogo), si udržely své zvyky i přes 5 staletí kolonizace. Jedním z nejzajímavějším je iniciační obřad Vaca Bruta na Ilha de Uno,kdy si mladí muži navlékají dřevěné masky s rohy ( vaca- býk) a bojují spolu.
Pro oznamování speciálních událostí se používají bubny-bombolones - pro komunikaci. Jsou vždy dva -vysoký a nízký tón a posílají takto zprávy,tato dovednost se předává v určitých rodinách ve vesnici Bassarel na pevnině. Pecab - jsou dvě vyřezávané hole,které drží duši zesnulého člena rodiny, zde je umění spirituálním médiem,spojující zemřelého se spirituálním světem. V Bassarel se můžete potkat s králem,nabídnout mu můžete babok - silný místní destilát a pak vyvolává duchy předků.
Další zajímavá místa jsou :
Pevnost otroků - Cacheu, Guinea-Bissau byla objevena v roce 1444 portugalským objevitelem Nuno Tristao, stala se součástí otrockého trojúhelníku, město Cacheu byla jedna z prvních evropských osad v Subsaharské Africe, stále tu zůstává pevnost z 16 století.
Bolama - dříve hlavní město portugalské Guiney bylo postaveno v roce 1871 a opuštěno v roce 1941, pak bylo osídleno chudými Guinejci. Najdete tu u přístavu pomník Mussoliniho,připomínající dobu, kdy sem spadla jeho letadla. Jsou tu ukázky koloniální architektury s balkony a art deco koncertní halou.
Ponta Anchca, Rubane Island jediný 4* resort v zemi s obrovskými chatmais výhledem na zlaté pláže a klidnou vodu,je tu i bazén a bar, z hotelu zajišťují rybaření.
V Bissau se dá ubytovat v hotelu Malaika, v Orango NP je pěkné ubytování Orango Parque. Tropická Guinea -Bissau má teplé počasí celoročně,nejlepší čas pro návštěvu je od listopadu do února,kdy je země sušší a cestování snazší. Monzunové období je od června a trvá do prosince.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz